Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Külföldön milyenek a munkáltatók?

Külföldön milyenek a munkáltatók?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom elsősorban,akik külföldön dolgoznak/dolgoztak.Ott is csak azt lesi minden munkáltató,hogy miként hághat át minden szabályt,hogyan használhatja ki legjobban a munkavállalót?Ott sem foglalkozik senki a dolgozók érdekeivel?Ott is az a szokás,hogy a próbaidősök után járó támogatást felveszik,aztán kirakják ez embert és jöhet a következő?!
2010. dec. 1. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Még rosszabbak. Szerinted miért nem a saját állampolgáraikat alkalmazzák, támogatva ezáltal a hazai gazdaságot? Egyrészt mert spórolni akarnak. Másrészt mert kiszolgáltatottabb aki a hazájától többszáz/ezer kilóméterre van, harmadrészt mert könnyebb átcseszni.
2010. dec. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Ott tisztességesek. Sőt pl. Németben csak a valóban új munkhelyre felvettek után kapnak a munkáltatók támogatást.Ha elbocsátott ember helyett vesz fel újat,arra nem kap támogatást.

Másrészt az adó és számviteli törvényeket is nehéz kijátszani. (Azok sokkal normálisabbak,mint a mieink)

Minden forgalom számlák alapján,bankon keresztül történik. Az anyagvásárlástól kezdve a bérkifizetéisg,vagy a saját szükségletre felvett összegig.

Ha kiugróan alacsony vagy magas az eltérés az előző évekhez viszonyítva,akkor az Adóhivatal vizsgálatot indít a cég ellen.

A munkavállalóval kötött szerződést pedig betartják. Nincs zsebből fizetés,és a fekete munka is nagyon nehéz.

Ez egyébként a normális országokban mindenütt így van.,

Csak nálunk paradicsom a vállalkozók élete.

2010. dec. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Az elsőnek nincs igaza! Az,hogy olcsóbban alkalmaznak külföldieket,nem a szabályok áthágása! Egyszerűen kihasználják a lehetőségeket! Ha valaki ugyanazt a munkát kevesebb pénzért végzi el,mint más,akkor még egy magánember is az olcsóbbat fogja alkalmazni.
2010. dec. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én vagyok az első és nem azt írtam, hogy a szabályok áthágása. Csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy amelyik ember vagy cég olcsó munkaerőt akar az már régen rossz. Másban is ilyen a hozzáállása.
2010. dec. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ott sem szociális ellátóközpont a munkáltató, de ami nekem feltűnt, hogy szerencsésebb országokban van egy olyan hogy élni, és élni hagyni.

most itthon vagyok megint, és itt meg az megy, hogy élni, és dögölj meg.

2010. dec. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Hallottam már egy-két fura esetről,hogy például magyaroknak külföldi állást ajánlottak,fizetni is kellett előre a munkáért,aztán,mikor kimentek se munkát,se pénzt,semmit nem kaptak,de úgy tudom,ilyen esetekben sem a külföldi volt a hibás.Lehet,hogy ott néhány cég a külföldinek kevesebbet fizet,de szerintem még így is jobban meg lehet élni belőle,mint hazai fizetésből,legalábbis ismerőseimtől ezt hallottam.Itt maximálisan kihasználják és semmibe veszik az embert,úgy tapasztaltam.
2010. dec. 2. 09:20
 7/7 anonim ***** válasza:
azokat az előre fizetős átveréseket magyarok csinálják. :)
2010. dec. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!