Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan zajlott volna a Lebensr...

Hogyan zajlott volna a Lebensraum elmélet megvalósítása?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyire volt reális Hitler azon elképzelése, hogy ha több 10 millió némettel telepíti, lakatja be Kelet-Európát, akkor az a terület - ha nem is örökre, de nagyon hosszú ideig - szilárdan Németország része lesz?
2010. dec. 9. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

A második világháború után is többtízmilliós népmozgások zajlottak Európában. Német nemzetiségűeket üldöztek Németországba az akkori Jugoszlávia, Csehszlovákia, Franciaország, Lengyelország, Magyarország, Románia területéről. Lengyeleket költöztettek ki a lengyel történelmi területek egy részéről, hogy a németek után maradt űrt betöltsék a háború utáni Lengyelország nyugati részén. Ugyanez volt a helyzet Csehszlovákiában is, ahol az 1940-50-es években a Szudéta-vidéken hatalmas volt a, hiszen kb. 3 millió németet üldöztek el onnan.

A lengyeleket is azért költöztették, hogy Galíciába és Nyugat-Belorussziába többmillió ukránt és fehéroroszt telepíthessenek. A sort még folytathatnám sok százezres méretű kitelepítéssel (pl. a bolgárokat az Égei-tenger partjáról, ami terület harmadjára cserélt gazdát a görögökkel, olaszok Dalmáciából, stb)


Mindezzel csak azt akartam mondani, hogy nem lett volna lehetetlen a dolog. Nem gondolom hogy a Lebensraum területén lévő szláv népeket legyilkolták volna, inkább csak kijjebb telepítik őket, keleti irányba, úgy ahogy szovjet beleegyezéssel zajlottak hasonló tömeges népmozgások a világháború után, csak főleg nyugati irányba.


Jelenleg is szilárd része Franciaországnak Elzász-Lotharingia, Csehországnak a Szudéta-vidék, vagy Lengyelországnak a történelmi Poroszország területe, mert sikerült ott tartósan megtelepíteniük a saját nemzetiségüket. Ha mondjuk ma a Visztulától a Volgáig németek élnének, senki nem vonná kétségbe a jogukat ezekre a területekre.

2010. dec. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Nem Kelet-Európát, hanem Nyugat Oroszországot, és Ukrajnát. Azt hiszem "farm szerű", laza hálóban betelepítette volna a német családokat, akik valószínűleg Lebensborn babákkal, árja ikrekekkel, németesítettek volna el.

A helyi lakosok analfabéta, rabszolgasorban tatott ruszinok lettek volna.

2010. dec. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy mi keresnivalója lett volna Kelet-Európában?
2010. dec. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Én azt nem értem, hogy mi keresnivalója lett volna Kelet-Európában?"


Annyi, hogy elfoglalják a területet, elűzik azokat, akik addig birtokolták és utána a saját népüket telepítik be oda, hogy megszilárdítsák az ottani hatalmukat.

2010. dec. 14. 10:13
 5/5 anonim ***** válasza:

"zerintetek mennyire volt reális Hitler azon elképzelése, hogy ha több 10 millió némettel telepíti, lakatja be Kelet-Európát, akkor az a terület - ha nem is örökre, de nagyon hosszú ideig - szilárdan Németország része lesz?"


Reális elképzelés volt, HA betelepítette volna, csak hát ahhoz meg kellett volna nyernie a háborút, ami pedig irreális volt.

2011. ápr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!