Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » 2210: A nyugati civilizáció vége?

2210: A nyugati civilizáció vége?

Figyelt kérdés

Ez lesz Dec. 26-án a natgeon. Ott a témát inkább természeti katasztrófa irányából fogják boncolgatni(bár így viszont nem értem mi köze van a nyugathoz, a kelet nem fog éhen dögleni???). De engem viszont politikailag érdekel! Valahol olvastam, hogy az USA tanulmánya szerint a 21. század végére a nyugat el fogja veszíteni a befolyását a világban! Szerintem ez már 2050-60 körül bekövetkezik. Ne szóljatok le, de én nem fogom bánni mert szeretek nyugati lenni és úgy gondolom, hogy a civilizációnk egy kicsit eltunyult. Semmi újítás nincs csak a sablonosság van minden téren. Azt várnám ettől a térvesztéstől, hogy egy kicsit felrázna minket (főként Európát) és kénytelenek lennénk fejlődni (nem technikailag). Nem látom sehol azt a mozgolódást és nyüzsgést, ami jellemezte a nyugatot régebben. Ez alatt a művészeteket, az építészetet és az újítani vágyás hiányát értem. Régebben nem voltunk annyira eltelve magunktól mint manapság és habár tisztában voltak azzal, hogy "mi" nyugat vezetünk, de mindig és mindenkor azt keresték, hogy lehetnének még jobbak.

Ti hogy látjátok?


2010. dec. 20. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Köszi hogy szólsz,kíváncsi leszek erre a műsorra.
2010. dec. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az "újítás" manapság gyorsabban megy mint valaha, különösen az utóbbi 5-10 évben, minden területen (művészet, kultúra, technika) hála az internet terjedésének majd az utóbbi 5 évben az olyan oldalaknak, mint a Youtube, a Facebook és a Twitter, most már minden ember tudja szerepeltetni egyéniségét az egész világ előtt, és mindenki megpróbálhat egy globális közönség előtt újítani és egyediséget vinni a világba, szemben a XX. századdal, amikor csak a "hivatalos forrás" a TV és a Rádió tudta terjeszteni az információt és mégjobban szemben a XX. század előtti korokkal amikor a csekély mennyiségű információáramlás még lassú is volt.
2010. dec. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A dolog azon van ,hogy a keleti államok egy része de főleg Kína kezd gazdaságilag felemelkedni és ugyebár több mint 1 milliárdos emberállománnyal elég nagy ellenfélre tett szert a nyugat.

A nyugatnak azonban felismerte ezt így próbál minél több államot integrálni (Magyarországot is) a multizmus nekik köszönhető :S ,persze vannak köztes államok is akik főként önállóságra törekednek több kevesebb sikerrel.


Szóval elképzelhető egy gazdasági hidegháború az elkövetkezendő években.

2010. dec. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Külföldi ***** válasza:
49%

Nem értem a sok bolondot, akik azt szeretnék, hogy pusztuljon az USA. A világban a rend fenntartása érdekében, mindíg kellenek szuperhatalmak. Na ugye, ha az USA elveszti a befolyását, akkor Kína lesz az egyedüli szuperhatalom és az elborult Kommkapitalista vezetés, ha már eléggé fejlettnek érzik magukat, hódítóhadjáratba kezdenek, hisz már senki sem állíthatja meg őket, a gazdasági befolyásuk hatalmas lesz, szinte minden második, ha nem az összes árúház kínai lesz, és akkor gondolom mondanom sem kell, hogy a kínának történő ellenszegülés mivel járhat. Csak egy egyszerű tőkekivonást csinálnak, és bukott a gazdaságunk.

Mellesleg megjegyzem, hogy ezesetben a kommkapitalizmus is elburjánzana, a turbómagyarok és minden normális ember kárára.

Ha mégsem Kína lesz a szuperhatalom, akkor Oroszország. Az Oroszokban (érthetően) még nem enyhült a fájdalom, hogy elvesztették régi országuk egyharmadát. Ha senki sem szegülhetne vele szembe, akkor mi történne? ugyanaz a hódító hadjárat következne be, és valószínáleg minket is bekebelezne az új orosz birodalom.


Boccs a fogalmazási hibákért, fáradt vagyok és álmos, és sietek.

2010. dec. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2010. dec. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Magyarország a nemzetközi hiteleket dollárban vette fel, és abban tartják nyilván. Ha a dollár "beszakadna" és elveszítené az értékét, akkor nekünk ez kedvező is lehetne akár.

Másrészben a nyugatnak bealKONYÚLT.

Kína az őt megillető helyét foglalja el a világban. Az európai, és amerikai civilizáció "elfáradt". Elveszítette morális, kultúrális gyökereit, megtagadta elveit, erkölcseit. Demodráfiailag, hanyatlik, iparát Kínába telepítette.

Évszázados virágzása a nagy felfedezéseknek, gyarmatosításnak, kizsákmányolásnak köszönhette. Ezeket már nem folytathatje, ezért leáldozott a csillaga.

Mi "jó érzékkel", időben csatlakoztunk már megint a vesztesekhez...

2010. dec. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"...most már minden ember tudja szerepeltetni egyéniségét az egész világ előtt, és mindenki megpróbálhat egy globális közönség előtt újítani és egyediséget vinni a világba..."

Pont ez a baj! A művészetet már nem a művészek művelik, akiknek képzettségük, tehetségük van hozzá hanem a köznép, a plebs. Ezért terjed az igénytelenség! Ki a fa.szt érdekel a valóságshow! Ez annak a végterméke amiről beszélsz: a filmeket már nem a szakképzett és tehetséges szinészek és rendezők készítik, hanem a NÉP - akinek viszont se tehetsége, se ízlése nincs hozzá!


"Nem értem a sok bolondot, akik azt szeretnék, hogy pusztuljon az USA. A világban a rend fenntartása érdekében, mindíg kellenek szuperhatalmak."

Igen, csak ne az USA legyen az, hanem Európa! Egyszerűen gyűlölöm az angol-szász kultúrkört! Nem hivatalosan az USA még mindig megszállva tartja Németországot. Ha visszamehetnék az időben Hitlert kinyírnám, végképp leírta a NAGYSZERŰ EURÓPÁT a világpolitika térképéről. És az is milyen érdekes, hogy az eurót mindig az amerikai hitelminősítők értékelik le! Nem kis gondot okozva ezzel a kontinensnek!

2010. dec. 21. 09:52
 8/9 anonim ***** válasza:

úgy, hogy igen, nem talán hasznos, nem hasznos, félig hasznos

ja és mentem ebédelni

2010. dec. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 nightingale válasza:
100%

"...Ha visszamehetnék az időben Hitlert kinyírnám, végképp leírta a NAGYSZERŰ EURÓPÁT a világpolitika térképéről."


Ha Hitler nincs már rég oroszul beszélnél barátom.

2011. febr. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!