Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért tartod magadat jobboldal...

Miért tartod magadat jobboldalinak, vagy baloldalinak?

Figyelt kérdés

Például:

Baloldalinak tartom magamat, mert támogatom a társadalmi (anyagi) különbségek csökkentését.


Jobboldalinak vallom magamat, mert fontosnak tartom a hagyományok tiszteletét és a lassabb reformok híve vagyok.


2010. dec. 24. 20:29
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"az idegengyűlöletet (JOBBIK)"


hüje

2011. jan. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:

A jobboldal és a baloldal az után lett elnevezve, hogy ilyen régi XIX. századi muksók hogy ültek a parlamentben az első köztársaságok megalapítása után (jobboldalt a mostani helyzetet támogatók, baloldalt az azt megváltoztatni akarók), szóval ez koronként, sőt országonként nagyon változó, és inkább pártokat, mint embereket jellemez szerintem.

A politika nem kétosztatú, hanem legalább négyosztatú.

Lehet felosztást végezni aszerint, hogy milyen ökonómiai jogaid vannak (szocializmus vs. kapitalizmus), meg aszerint, hogy mennyi civil jogod van (autoriterizmus vs. liberalizmus).


Én pl. gazdasági értelemben középbalosnak tartom magam, mert fontosnak tartom, hogy az emberek esélyeit ne a születési helyzetük határozza meg, és így a szociális segély, családi pótlék, ingyenes oktatás, stb. mellett vagyok, ugyanakkor nem szeretném, ha a kereskedelmet radikálisan leszabályozná az állam.


Civiljogi értelemben liberálisnak vallom magam, mivel úgy gondolom, hogy amíg valaki nem árt másnak, addig azt csinál, amit akar. A határ nálam kb. az abortusz, a magzatot már önálló emberi lényként kell kezelni szerintem, akinek a jogai felülírják az anya jogait.

2011. jan. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Jobboldalinak tartom magamat, mert konzervatív gondolkodású vagyok és tisztelem a hagyományokat, emellett szeretem hazámat és elítélem az olyasmiket, mint az abortusz, a prostitució, a homoszexualitást és a bűnözést. Mindazonáltal

szerintem a legfontosabb lételem a család és minden embernek kötelező tanulni egy bizonyos színtig. Ráadásul úgy hiszem, hogy a világ tele van igazságtalanságokkal és az emberek igenis különböznek egymástól!

2013. ápr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!