Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek Nemere...

Mi a véleményetek Nemere István könyveiről?

Figyelt kérdés

Szerintem van olyan könyve, amin érződik, hogy sokat dolgozott vele, de van olyan is, amit összecsapott.

Továbbá gyakran ellentmondások is szerepelnek két könyve közötti tartalomban.

És a többi ilyen "400 forintos íróról" mi a véleményetek?


2011. jan. 6. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekkoromban olvastam a Neutron akciót. Tetszett.
2011. jan. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem a kérdező most nem a sci-fi íróról, hanem a történész Nemere Istvánról beszél (még akkor is, ha ugyanaz a személy).

Nekem a 400 Ft-sak közül Türk Attila (remélem jól emlékszem a nevére) a kedvencem, azok a könyvei, amelyeket ő ír, nem elvakultan nagymagyarok, mint Földi Pálé (az ő könyveit is elolvasom, de néha megkérdőjelezem őt).

Nemere könyvei közül még egyiket sem olvastam. De akikkel beszéltem, és olvasták, azt mondták, hogy nem feltétlenül a magyarbarát. Ami kell, de olyat írt, hogy a magyar egy áruló nép, az azért már nekem sok. Én nem olvastam ezt így el, úgyhogy ebben sem vagyok egészen biztos.

Szóval én mindenképp Türk Attilát favorizálom, két könyvét olvastam, ami teljesen meggyőzött.

Kurt Rieder könyvei sem rosszak, de azok néha altatónak is megfelelnének. Viszont néhány könyve nagyon megtetszett, szóval nem mondhatom rossznak őt sem.

2011. jan. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Én Nemerét is,Türk Attilát is és Földi Pált is olvastam.Bár Nemerétől történelmi témájú könyvet nem igazán,csak ifjúsági regényt és tényfeltáró témájúakat.Mindhárom író könyve szórakoztató és érdekes volt,mármint azok,amiket olvastam,de szerintem azért nem kell mindent kézpénznek venni tőlük.Persze,ez ugyanúgy vonatkozik a "nagy" írók legtöbbjére is.Szóval,olvasgassa mindenki bátran,de,ha valamire tényleg kíváncsi,akkor ne csak egy író véleményére támaszkodjon,hanem nézzen utána rendesen.

Mellesleg,jó pár embertől halottam,hogy Nemere elég hiteltelen,de én ezt sem cáfolni,sem megerősíteni nem tudom.

2011. jan. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Ha jól tudom, körülbelül 500 könyve van. Különböző stílusokat fogott meg, a romantikustól kezdve a fantasztikuson át egészen a történelmi könyvekig.

Nem volt mindig 400 Ft-os író szerintem, csak manapság vált azzá, mivel a sci-fi korszakot felváltotta ez a vámpírmánia, a fantasy is vesztett a népszerűségéből a korábbiakhoz képest asszem.

Egy hóhéros könyvére emlékszem különösen, élvezhető, korrekt olvasmány volt, a témában nem sok ilyennel találkoztam.

2011. jan. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nemerével az a baj, hogy jó olvasni az igaz, de nem tünteti fel a forrásokat amiből dolgozott.
2011. jan. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
hiteltelen, pontosan azért amit az előző válaszoló írt!
2011. jan. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nemere Istvántól én csak történelmi könyveket olvastam.

Egyik könyvében például Károlyi Mihály kormányát negatívan bírálja, egy másik könyvében, úgy beszél róluk, mint a hősökről...

2011. jan. 7. 16:51
 8/10 anonim ***** válasza:
31%

Én személy szerint utálom a könyveit. Összecsapott ponyva. (Tudom, van olyan könyve, ami nem az, de a legtöbb nagyon gagyi.)


Viszont nagyon tisztelem a munkabírását az öregnek. :)

2011. jan. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Inkább Türk Attila (kár hogy tavaly meghalt) de Nemere se rossz, főleg ha ókori történelemről ír.
2011. márc. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
A régen, még a nyolcvanas években írt sci-fi regényei között voltak egészen jók is, de a mostaniak szerintem 400 Ft-ot sem érnek, a "történelmi" könyvei pedig egyszerűen értékelhetetlen agymenések.
2013. ápr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!