Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » AZ életszínvonal mennyire...

AZ életszínvonal mennyire befolyásolja az átlagéletkort? Nyugaton magasabb az életszínvonal és ezzel együtt magasabb az átlagéletkor, mint itt.

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 18:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Magasabb életszínvonalon többet tud költeni az ember az egészségére, így tovább is tud élni. Nem mellesleg, aki folyton aggódik azon, hogy hogy jön ki a fizetéséből, az az idegeskedés miatt betegebb lehet. Meg még sok ilyen miatt.
2011. jan. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés, bár szerintem nem kifejezetten politikai természetű. A válasz rá is. Ahhoz, hogy egészséges legyek, és sokáig éljek, nem kell gazdagnak lenni, de nagyon szegénynek se lehet lenni. Ha van valami kis nyugalmas lakhelyem, ki tudom fizetni a rezsit, meg egy átlagos költségvetésű élelmezésre is futja, akkor már lehetek egészséges. Azon felül már nem a pénztől függ igazán az egészség, hanem a tudatosságtól, a szemlélettől (a genetikai tényezőkön túl). Bár én nagyon sok dilis, önpusztító értelmiségivel találkoztam, azért az statisztikailag kimutatható, hogy a magasabb végzettségűek tovább élnek, mert statisztikailag mégiscsak több köztük a saját életét megfelelően menedzselni képes egyén. De sok tisztes iskolázatlan szegényt (de azért nem koldust) is láttam, akik képesek voltak intelligensen, értelmesen gondolkodni, és normálisan, hosszan, viszonylag egészségesen élni.


Azért nem abszolút előny a gazdagság az egészség terén, mert az egészségnek és a hosszú életnek nem az egészségügyi szolgáltatás milyensége és elérhetősége a döntő feltétele (bár van, amikor igen), hanem inkább az egészséges életmód és szemlélet, ami alacsonyabb jövedelemszintnél is megvalósítható.


Ugyanakkor a mélyszegénység, ami egyoldalú és hiányos táplálkozással, gyakran alkoholizmussal, higiénés és mentális problémákkal is társul, már nagyon komoly kockázati tényező. Nem véletlen, hogy a cigányok átlagéletkora a 60 évet se éri el.

2011. jan. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!