Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Oroszország területileg hogy...

Tittóf kérdése:

Oroszország területileg hogy válhatott ilyen nagy országgá?

Figyelt kérdés

Elvégre az uralkodói többségben mind.. hogyismondjam... Gyenge kezűek voltak, mert szerintem egy kezemen megtudnám számolni azokat az uralkodókat akikre igazán büszkék lehetnek. Oroszország sokáig csak egy kis északi légypiszok volt a térképen, de 300 év alatt a világ legerősebb és legnagyobb hatalmává küzdötte fel magát. Ez hogy volt lehetséges.


Nemkell lehülyézni ha valamivel nem értetek egyet, mindenki tévedhet.


2011. febr. 2. 23:51
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem az ország nagy része olyan területekből áll, ami nem kellett senki másnak, mert semmire sem jó!


Aztán mikor kiderült, hogy tele van olajjal meg földgázzal, akkor már késő volt!

2011. febr. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Rettegett Iván hozta össze a szétszórt fejedelemségeket.
2011. febr. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

"Oroszország sokáig csak egy kis északi légypiszok volt a térképen, de 300 év alatt a világ legerősebb és legnagyobb hatalmává küzdötte fel magát. Ez hogy volt lehetséges.

"


a legnagyobbat akkor fejlődött mikor elzavarták a cár atyuskát megnyerték a háborút

és 1 csomó cuccot lemásoltak a "nyugatról" (utálom ezt a szót használni...)

pl Németektől nagyon sok mindent


valahol 60 években volt a szu a csúcspontján aztán kezdődött az "enyhülés" amit liberális intézkedésekkel akartak elérni ami a vesztük is lett


de most úgy néz ki újra vissza vissza szerzik gazdasági nagyhatalmi státuszukat


és területieket is

mivel ők is uniót akarnak csinálni a volt szu tagországokkal

és meg is állapodtak már


én személy szerint drukkolok nekik mert sokkal szimpatikusabbak mint a libsi "nyugat"

és végre 1 nagyhatalom akik nem nyalják izrael seggét

2011. febr. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Baze, nem igaz, hogy egy ilyen kérdésnél is előhozza valaki az antilibsi, nyugatellenes dumát. Ha jól látom, arra kiváncsi a kérdező, hogy miként vált Oroszország a világ legnagyobb országává, nem pedig a szélsőjobbosok oldalakon keresztüli gyűlölködésére.
2011. febr. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

"Oroszország sokáig csak egy kis északi légypiszok volt a térképen, de 300 év alatt a világ legerősebb és legnagyobb hatalmává küzdötte fel magát. Ez hogy volt lehetséges."


Úgy, hogy ettől az északi légypiszoktól északra és keletre csupa üres tér volt, mert az Uráltól Kamcsatkáig nem volt semmiféle állam, csak itt-ott halászott vagy vadászott néhány tucat bennszülött.


Mihelyt technikailag lehetségessé vált egy ekkora területű állam egységének fenntartása, Oroszország kitöltötte a rendelkezésére álló teret. Ez nagyrészt még mindig majdnem üres. Jakutföld területe pl. 3 millió km2, lakossága pedig kevesebb, mint 1 millió. A krasznojarszki terület 2M km2-es, és lakossága csupán 2M.


Egyébként nem volt olyan pillanata a történelemnek, amikor Oroszország volt a legerősebb hatalom. Legközelebb ehhez 1945-ben járt, amikor egyértelműen a II. helyre küzdötte fel magát.

2011. febr. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó:

Szerintem a napóleoni háborúk vége felé Oroszország volt katonailag a legerősebb ország, és a gazdasága sem volt nevezhető középosztálybelinek.

2011. febr. 3. 11:23
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

"Szerintem a napóleoni háborúk vége felé Oroszország volt katonailag a legerősebb ország"


Ez meg viszonyítás kérdése. Pl. Anglia a tengeren erősebb volt.


A 19. század elején egyébként az Oroszo. által névleg uralt terület még nem terjedt ki annyira (pl. Közép-Ázsiában), mint mondjuk a 20. szd. elején. A ténylegesen központilag ellenőrzött terület pedig az Urálon túl lényegében néhány tengeri (és folyami) kikötőre korlátozódott. Ezek sok esetben alig voltak többek, mint katonai ellenőrző államások. Szóval szerintem semmi rendkívüli nincs az orosz terjeszkedésben.

2011. febr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pro Patria ***** válasza:
18%

"én személy szerint drukkolok nekik mert sokkal szimpatikusabbak mint a libsi "nyugat"

és végre 1 nagyhatalom akik nem nyalják izrael seggét"


Meglepő, hogy ezek a turbómagyarok épp a nekünk oly sok veszteséget és kárt okozó Szovjetuniót támogatják Vona führerrel az élen...

Nesze neked, 1848, 1914, 1945...

2011. aug. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!