Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy az Észak-Afri...

Külföldi kérdése:

Lehetséges, hogy az Észak-Afrikai és Közel-keleti tüntetéssorozatok, forradalmak, az arab világ egyesüléséhez fognak vezetni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 19:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"De a népek, egységes arab államot szeretnének, többségében."


Ezt honnan szedted?


A tüntetések, lázadások jórészt szociális természetűek. Egyrészt a nyomor és kilátástalan jövő, másrészt a korrupt diktatúrák intézménye miatt zajlanak ezek a megmozdulások. Semmiféle arab egységről nincs benne szó. Teljesen irreális feltételezés.

2011. febr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
58%
Onnan tudom, hogy köztük élek. A végső cél az egyesülés. Csak meny végig egy arab utcán, és 100 emberből 80% azt mondja, hogy egyesülni kell, mert egyek vagyunk. Amióta megszűnt a Kalifátus, azért sírnak, hogy újra egyek legyenek. Csak először a helyi elnyomástól kell megszabadulni. Az hogy ez be fog e következni, azt nem lehet borítékolni, de azt igen, hogy ez a cél!
2011. febr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

08:39


"Nem, mert nem engedik nekik!"


Kik? Más arabok.


Az arabok egy kisebbsége egyesülni akar, az arabok többsége nem akar, így az arabok nem egyesülnek. Ez van.

2011. febr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

11:18


"Onnan tudom, hogy köztük élek."


Köztük élsz és közvéleménykutatást végeztél egy reprezentatív mintán, vagy csak két arab véleményét ismered, akikkel múltkor teáztál?

2011. febr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
58%

Nem én végeztem felmérést, hanem ők.

De nekem nem célom meggyőzni senki, és nem is fogok tényeken vitatkozni. Abban hiszel, amiben akarsz! Akkor maradj azon a meggyőződésen, hogy nem akarnak egyesülni!

2011. febr. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Amióta megszűnt a Kalifátus, azért sírnak, hogy újra egyek legyenek."


Az is elég hamar szétesett. Bizonyára nem véletlenül. Egyedül Szíriában táplálnak komolyabb nosztalgiát iránta.


Továbbá az egyes arab államok partikuláris érdekei jóval többet nyomnak a latba, mint valamiféle homályos elképzelés az egyesült arab világról. Gondolod, hogy pl. Algéria vagy Tunézia érdekei megegyeznek Szaúd-Arábiáéval vagy Jemenével? Ugyan már!

2011. febr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

ma 16:15


A tény az, hogy az összes pánarab kezdeményezésből vagy nem lett semmi, vagy az első lazább államközi uniók létrehozása után ellentétek támadtak és felbomlottak a szövetségek.


Minden más csak spekuláció.

2011. febr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Az is elég hamar szétesett."


Theorux! Akkor megírnád, hogy mennyi idő alatt is??? Mennyi is az a hamar???


Ha esetleg ezt nem tennéd meg, akkor az magáért beszél!

2011. febr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Valaki tudja -e a választ? Érdekes! A menekültek többsége miért csak fiatal férfiakból áll /bezárólag 4o év/? Elvétve vannak női menekültek! Ezrével érkeznek .Ez a sok arab ember hova "utazik" tovább? Nyílván a környező európai országokba!Akkor miért nem érkezik gyors segítség az uniós országokból??? Minden országnak érdeke hogy ezek az emberek ne vándoroljanak szerte a világba.Mondjuk a munka nem az erősségük , így majd elveszik azt amire szükségük van.Láttam egy riportot az olasz Tv-ben nagyon kényelmesen kávéztak az egyik bár teraszán.A pár ezer menekültre csak tíz rendőr "vigyáz" .Az igazi nevüket nem árulják el ezért számokat kapnak és egy papírt aláíratnak velük, hogy egy hónapon belül visszatérnek a saját országukba. Ez nevetséges!Az olasz lampedusai lakosok kevesebben vannak aggodalommal tele , mint a menekültek...ezeket a híreket az olasz tv-ből láttam-hallottam.
2011. febr. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Jav: hiányzott egy vessző így a mondatnak más értelme lett."Az olasz lampedusai lakosok kevesebben vannak,mint a menekültek , persze aggodalommal tele .Nyilatkoztak a tv-nek ..félnek....ezeket a híreket az olasz tv-ből láttam-hallottam.
2011. febr. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!