Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A nemzetőrség kit véd? Láttam...

A nemzetőrség kit véd? Láttam autót nemzetőrség felirattal, embereket nemzetőrség feliratu egyenruhában de sajnálom akkor sem tudom kit védenek és előre is bocsi mert nem tudom.

Figyelt kérdés
2011. febr. 26. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
nem erre mondják, hogy "beszélő nevek" .... ?
2011. febr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Én tudtommal a köztársasági elnököt.Hiszen ő képviseli a nemzetet,de a fene tudja gondolom még a miniszterelnököt is ők kísérik, meg a hozzánk látogató diplomatákat is.
2011. febr. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A nemzetet védik más betolakodó nemzetektől, például cigányoktól.
2011. febr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy ún. hagyományőrző társaság, nem rendvédelmi, vagy hasonló hatóság. Kb. annyi a jelentőségük, mint a többi hagyományőrző huszárnak, kuruc vitéznek, stb.
2011. febr. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

’56-ban létezett a Nemzetőrség. Mi elfoglaltunk egy ÁVH-s laktanyát, és pár nap múlva kaptunk egy gépelt papírt, ami fegyvertartási engedély volt. Nemzetőrbélyegző volt rajta. Mi is nemzetőrök voltunk, de nem volt egyenruhánk. Rendszerváltás után újra alakult a Nemzetőrség. Én is jelentkeztem, de az igazolványom anno elvették az oroszok, így nem tudtam bemutatni. Közben hergeltek, hogy büdös kommunisták, menjünk nekik. Ezt elengedtem a fülem mellett, hiszen nekem kizárólag az oroszok voltak ellenségek, nem a magyarok. Így kimaradtam a jóból. /havi 120000 Ft külön nyugdíj/. Az egyenruhát a „rendszerváltás” után készítették el, azóta létezik, és vitézi titulus illeti őket. Házunkban, ahol lakom él egy Nemzetőr, tábornoki rangban. Ünnepekkor mindig kiöltözik. Ennek az úrnak panaszkodtam, mi történt velem, hogy nem fogadtak be. Azt válaszolta, tudomásul kell venni, hogy vannak ilyen igazságtalanságok. Azóta megtudtam a születési idejét, 1950-ben született, tehát hatéves volt a forradalom alatt.

Tehát senkit sem védenek, csak parádéznak ’56 szellemében.

2011. febr. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!