Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem jut valakinek...

Miért nem jut valakinek eszébe, hogy picit több támogatást, családit- akár gyest kapnának azok az anyukák/apukák akik főiskolai/egyetemi tanulmányaik sikeres elvégzése közben vállalnak gyermeket?

Figyelt kérdés

Erre a kérdésre biztos sokan néznek "h..butának" :), de azért érzem jogosnak a kérdésem fontosságát, és a tárgy megvalósításának szükségességét, mert én is ebben a cipőben vagyok:D. Tudom, hogy ebben az országban több százezer embernek van egyéni gondja, amiért úgy érzi, neki is több pénz jár, meg ne vállaljon gyereket aki nem tudja eltartani, de...

Emlékszem, múltkor valamelyik nagyon okos emberke kitalálta, hogy vállaljanak az egyetemisták is gyermeket, mert fogy az ország, és ne 35-40 éves korukban jusson eszükbe. Na már most, ha egy 20-22 éves fiatal ember iskolába jár, tanul, hogyan lássa el a gyermekét abból a nyamvadt 25(kb.) ezer Ft gyes-ből? Miért nem támogassák pluszban ezeket az embereket? Sajnos nem értem...

lehet túl buta, túl naív, vagy csak egyszerűen tudatlan vagyok hozzá, hisz még a normálisan 40-50 éveket dolgozó embereknek sincs normális nyugdíjra pénz, de ez akkor is vicc, ami van:(.


2011. márc. 1. 16:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Lehet, hogy eszükbe jut, aztán belenéznek az ország "pénztárcájába", ahol nincs más, csak adósság, és rájönnek, hogy hiába adnának, ha nincs mit.
2011. márc. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
a semmiből nem tudnak adni.
2011. márc. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nemrég tanultam azt a kifejezést, hogy "költségvetés illúzió", ami azt jelenti, hogy hogy a lakosság nincs vele tisztában, hogy a követeléseik valójában mennyire terhelik meg a költségvetést.


Képzeld el ezt úgy, hogy van egy zsák pénz minden hónapra, ebből kell kifizetni a juttatásokat. Ha bővítik a jogosultak körét, vagy a juttatások mértékét, az azt eredményezi, hogy valahonnan viszont el kell venni, és akkor meg azok lesznek elégedetlenek.


Sajnos így is épp elég nehéz kifizetni a juttatásokat, csak ide-oda tologatni lehet az összegeket, de ennél több pénz nehezen jutna rá.

Amúgy én is egyetemista vagyok, és van egy 3 éves csemetém.

2011. márc. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

mínusz 1 "hogy"

elnézést :)

2011. márc. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát sajnos ez van, tudom hogy a semmiből lehetetlen adni,de akkor ők maguk se beszéljenek már zöldeket, hogy az egyetemisták is vállaljanak gyermeket, majd etethetik/pelenkázhatják őket jegyzetekkel:).
2011. márc. 1. 17:20
 6/12 anonim ***** válasza:

"Miért nem támogassák pluszban ezeket az embereket?"

A főiskolán, egyetemen támogatják őket. Pl. a magasabb szociális ösztöndíjjal, vagy a tandíj fizetési kötelezettség felfüggesztése.

2011. márc. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem rossz a kérdés.

Talán helyesebb lenne az miért nem adnak normális fizetést!

2002-ben kerestem nettó 55.000 ft-ot. Főiskolai végzetséggel.

Most 2011-ben betanított munkásként 500.000 ft-ot, nettó, plusz 20.000 ft családipótlék.


2002 otthon Magyarországon volt.

2011 külföldön van.

2011. márc. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Amit a 19:12-es ír, az viszont így igaz. A szoctám legmagasabb összege kapásból jár annak a nappalis hallgatónak, aki családfenntartó. Én is kapom. Sőt, ilyenkor már semmi mást nem is vesznek elvileg figyelembe, még azt se, ha magas a jövedelmük (bár kell jövedelem igazolás, de elvileg nem számít).

Viszont a tandíjmentesség már megszűnt egy ideje.

2011. márc. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Éppen elég támogatást kap az állam pénzéből az,aki egyetemen tanul. Még az is csak a képzési költség töredékét fizeti,aki költségtérítéses.

A családi pótlék pedig miért lenne magasabb egy egyetemista anyának? A gyerek az gyerek,akárki szüli meg. Mindegyiknek egyformán kell pelenka és a többi dolog,amire egy kisbabának szüksége van.

2011. márc. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolok, azt még hozzá fűzném, hogy az én esetemben utolsó félévben érkezett a pici, év végén. + csak azért ötlött fel bennem a kérdés, mivel aki suliból megy gyermeket nevelni, annak pl. nagy eséllyel nem volt munkaviszonya, így csak gyes-t kap, ami semmire sem elég.
2011. márc. 1. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!