Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Sokan hazudoznak a zsidó...

Sokan hazudoznak a zsidó iskolákról. Honnan veszik ezt a sok hülyeséget?

Figyelt kérdés

Nem akarok senkivel veszekedni, csak pár tényt írok le. Mielőtt rákezdenétek: nem vagyok sem zsidó, sem liberális(tényleg nem).

A helyzet az, hogy a Lauder Javne közelében lakunk. Szerintem már azzal megcáfolok néhány konspirációt, hogy 12 ismerősöm jár oda, de közülük csak 3 zsidó. Mindenki panaszkodott a sulira. Elvileg sokszor a leckét e-mailen kapják. Bizonyítvány nincs, csak egy "megfelelt/nem felelt meg" szerű értékelés, a tananyag pedig nem vmi erős. Sok a bevándorló, főleg vietnámiak, kínaiak, de a legtöbb tanuló keresztény magyar. Az egészben csak annyi zsidó van, hogy alapszinten megtanulnak héberül, de azt sem veszi komolyan senki. A kérdést azért tettem fel, mert olyan hülyeségeket olvasok/hallok, hogy kicsordul a könnyem. Néhány injekciós hülyeség->

-a Lauder faji alapon veszi fel a diákokat

-a gyerekek a Talmudot tanulják(a kínaiaknak pont erre van szüksége)

- a tanulókat az IDF folyamatosan toborozza

-és a kedvencem, amit egy hiperpogánytól hallottam: a zsidó diákokat kabbalizmusra tanítják(ami szerinte egyféle fekete mágia).

Pedig pont a kabbalizmus szerint kell a zsidóknak és a palesztinoknak békében élni, de mind1.

Mondom, ez nem provokáció akart lenni. Azt sem állítom, hogy kurucinfó és a többi portál direkt hazudik, de bizonyosan van valamilyen brutális hisztéria az emberekben, amit szeretnek kihasználni. Nem akarok senkivel vitatkozni. Csak arra kérek mindenkit: mikor valaki olyan dolgot állít, mint ez a "lauder-féle ideológiai nevelés", akkor nézzen utána a dolognak, bizonyosodjon meg a forrásokról, és döntsön a józan esze alapján. Igaz, én helyzeti előnyben vagyok, mert egy borsodi faluban gondolom senkinek nincs lauderes ismerőse(hogy a témánál maradjunk). Azonban még így is lehetséges megfelelő kritikával mérlegelni a leírtakat. Például én még nem voltam Izraelben, de már nem vagyok képest minden hírt beszopni róluk, amit a szélsőjobbos sajtó ír(mivel van pár zsidó ismerősöm, akik már nem egy dolgot cáfoltak). Ez természetesen igaz a baloldali sajtóra is. A lényeg, hogy mindenki olvasson a sorok között, nézzen utána a dolgoknak, mert akkor egyik oldal sem tudja átb*szni az embert.


2011. márc. 7. 03:04
1 2
 11/11 anonim válasza:

A Lauder Javne régen egy nagyon jó zsidó iskola volt. Azért kezdtek el nem zsidó gyerekeket felvenni, mert különben csődbe mentek volna, hiszen nem volt annyi zsidó gyerek az iskolában.

Ma már a gyerekeknek csak 20%-a zsidó, a többi nem az.

És tényleg oktatás szempontjából nagyon gyenge...De már nem nagyon nevezhető zsidó iskolának...

2011. aug. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!