Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Olvastam valahol, hogy a...

Olvastam valahol, hogy a magyarság nemzettudata a legerősebb, igaz ez?

Figyelt kérdés

Persze hátulról!

Kik lehetnek elől? Szerbek, horvátok, máltaiak?


2011. márc. 17. 19:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Milyen mértékegységet használtak a mérésére?


Amúgy pedig elhiszem, hogy nálunk a leggyengébb.

2011. márc. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
29%

igazi hazaszerető magyar ember tényleg kevés van.

zsidózó, cigányozó liberálisozó álnemzeti emberekből Dunát lehetne rekeszteni...

2011. márc. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

Ha nemzettudat alatt a hagyományok tiszteletét és a saját kultúra követését érted, az indiaiak és egyéb keleti népek szerintem az élmezőnyben vannak.


De ha a "mi vagyunk a legtutibb nép a Földön" gondolkodásmódot érted ez alatt, akkor pl. az amerikaiak és a franciák biztos hogy az elsők között vannak.

2011. márc. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a japánoknak lehet a legerősebb...

Amúgy nem csodálom, a magyarokon jó pár évtizedig (évszázadig) alkalmazták az "oszd meg, és uralkodj" elvet, ráadásul a "nemzeti" kifejezést is pejoratívan használják egyesek.

2011. márc. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
38%

Nincs igazad(vagy a zseniális 2000embert megkérdező statisztikádnak)!Az európai népek közül a magyar az egyik legnagyobb nemzeti öntudattal rendelkező ország.Hiába butították szüleinket a kommunizmus alatt,a fiatalabb nemzedék már érdeklődik(interneten) és gondolkodik(a szélső jobboldali szavazók nagy része 18-35év közötti)!

Szerintem ott erős a nemzettudat,ahol a vallás is.Pl.Irán,Afganisztán,Olaszország,USA(?),Japán,Szlovákia:-))))))).

2011. márc. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
6%

"Hiába butították szüleinket a kommunizmus alatt"


Mondd csak meg nekem, mikor volt Magyarországon kommunizmus?

Sőt az egész világon volt valamikor?

2011. márc. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Kb. a leggyengébb. Egy francia, angol vagy amerikai oldalon nem arról hisztiznek reggeltől estig a fórumozók, hogy mennyire utálják a saját országukat és népüket. Az ilyet ott rövid úton kidobják mindenhonnan. Szerbiában vagy Romániában szerintem meg is keresik és meg is verik az ilyeneket.


Ettől függetlenül nem kell irigyelni pl. a szerbeket, akik szabályosan bele vannak őrülve abba az egyébként eléggé banális ténybe, hogy ők történetesen szerbek. A románok, szlovákok stb. nacionalizmusa is túlzó és nevetséges. Értelmes középutat kellene találni, ahol egyrészt senki sem tartja mindenre felmentést adó vívmánynak a nemzeti hovatartozását, másrészt viszont nem is gyűlöli a saját nemzetét.

2011. márc. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%

"Mondd csak meg nekem, mikor volt Magyarországon kommunizmus?

Sőt az egész világon volt valamikor?"


Ennyi erővel nemzetiszocializmus sem volt, mert nem sikerült a nagy terv, hogy egész Európában csak szőke, kékszemű tökéletes emberek éljenek egy tökéletes társadalomban.

2011. márc. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Én nem szeretem a szerbeket, de irigylésre méltó az összetartásuk és nemzettudatuk! Nálunk is olyasmi kéne, de vagy 3szer erősebb!
2011. márc. 17. 20:53
 10/19 A kérdező kommentje:
*3-szor!
2011. márc. 17. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!