Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek egy társadalom...

Szerintetek egy társadalom "érettségét" megmutatja az, hogy mennyire képes kezelni az anarchiát?

Figyelt kérdés

Van egy elég furcsa elméletem, érdekelne, hogy mások erről mit gondolnak.

Szerintem egy felnőtt társadalom képes kezelni bármilyen liberalizmust vagy anarchiát. Egy példa: Hollandiában legális a fű, a drogtörvények eleve nem olyan szigorúak és az diákokat sem tartják olyan rövid pórázon a suliban. A hollandok mégsem drogfüggők, az oktatás pedig jobb, mint nálunk.

Magyarországnak vannak a legszigorúbb drogtörvényei a térségben, de ez mindegy, mert a magyar társadalomnak még az alkohollal is vannak problémái, így nyilvánvaló, hogy egy lazább drogtörvényre a társadalom még nincs felkészülve.

Másik: gyakran elhangzó érv, hogy a tanároknak több jogot kellene adni, mert már semmilyen fegyelem nincs az iskolákban. Ehhez kapcsolódik egy történet, amit az egyik rokonunk mesélt. Ő anno matek-orosz szakos tanárnő volt. Összeházasodott egy kivándorolt magyarral, akivel kis is költöztek San Franciscóba 1986-ban. Ott is a pedagógusi pályát választotta, de félt, mert már akkor is divat volt az iskolai lövöldözés, illetve megtudta, hogy ami nálunk hetedikes anyag, ők csak 12.-ben veszik. Ráadásul a diáknak mindenhez joga van. Végül már visszajönni nem akart, mert rájött, hogy az amerikai gyerekeket szinte nem is kell fegyelmezni, az órán nem volt hangzavar, puskázásért pedig feleannyi gyereket kapott el. Annak dacára, hogy elméletben nem lett volna annyi lehetősége fegyelmezni. És ez a nyolcvanas évek vége, mikor a magyar oktatás még viszonylag a "fegyelemre" épült.

De említhetném a autóvezetést. A németek, amerikaiak, kanadaiak köztudottan betartják a szabályokat, még akkor is normálisak, ha esetleg tábla vagy sebességkorlátozás hiányában több mindent megtehetnének.

Néhány angol városban és Norvégiában sok szupermarketben nincs pénztáros, nincs biztonsági őr . Lényegében becsületkassza van. Ez nálunk szerintem 1 hétig működne, aztán kiürülnének a polcok. A kasszában meg maximum néhány ezres lenne, amit a nyugdíjasok dobtak bele. És itt még a fehér lakosságról beszélek.

Sok külföldről hazatelepült magyar észrevette, hogy egy magyar embernek az a fokú szabadság, ami egy franciának, ausztrálnak vagy svédnek teljesen normális, mondhatni szükséges- az egy magyar szemében már anarchia és káosz. Szerintem ez azért alakult ki, mert Magyarországon a berendezkedés mindig etatista volt.

Na mind1, a mondandómnak az a lényege, hogy egyes nemzetek tudják kezelni a szabadságot. A korlátozások azoknak a nemzeteknek kellenek, akik nem tudnak viselkedni és nincs kultúrája az önmegvalósításnak. Sajnos mi az utóbbiba tartozunk. Lehet szidni, meg minden, de én tényleg ezt gondolom.

Szerintetek ?


2011. márc. 21. 12:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"Semmivel se jobb az oktatás, mint nálunk. "- a tudást mégis jobban tudják hasznosítani.

"Az otthoni drogtörvények nem eléggé szigorúak. Iránban elég szigorúak. "- ez nézőpont kérdése. Európához képest szigorú.

"Nem a társadalomnak vannak problémái az alkohollal, hanem az alkoholistáknak. "- igen, és az alkoholisták száma függ a társadalomtól is. Miért van Oroszországban több alkoholista, mint nálunk ? Nálunk miért van több, mint Svájcban ?

"Amit a friscoi tanárról meséltél az mese habbal. Biztos igaz, meg minden, de otthon is vannak normális iskolák/osztályok. "- ez igaz, viszont én arányokról beszéltem.

"A németek abszolút nem tartják be a szabályokat, pl.: a városban 50km/h-t egyáltalán nem tartják be, de te biztos jobban tudod. Az olaszok még annyira se -úgy mennek, mint az állat-, a törökök azt se tudják, hogy vannak a közlekedésre vonatkozó szabályok. "- az alapján, amit írsz igen, jobban tudom. És még azt is észrevettem, hogy mindig beengednek a sávba, átengedik a gyalogosokat és nem dudálnak minden hülyeségért. Az olaszokat ki keverte bele ? Ha észrevetted én főként skandináv és angolszász országokat hoztam fel példaként. Ha nagyon ragaszkodsz a délhez, akkor ott vannak a spanyolok, ők viszonylag normálisan vezetnek. A törökök tényleg elég bunkók közlekedés szempontjából, de ők hogy jönnek ide ?


"Norvégia a világ legboldogabb országa, nemrég előzte meg a maga mögé szorított Dániát, nem engedik be az arabokat, cigányokat, négereket, kegyetlenül büntetik a tőzsdei "huncutkodást", nem dőlnek be ilyen baromságoknak, mint EU, stb. Persze, hogy működik a pénztáros nélküli bevásárlóközpont... "- azért itt álljunk meg egy szóra! Norvégiába ömlenek a bevándorlók, vannak kerületek ahol sokkal több a bevándorló, mint a fehér(pl. Oslónak a Holmlia nevű kerülete). Ugyanolyan a bevándorlási politikájuk, mint a svédeknek. Egyébként ezt a becsületkasszát Franciaországban is felfedezheti az ember, ott már elég sok bevándorló él. Láthatod, hogy én Norvégia mellet Angliát is példaként hoztam, ott pedig tényleg nem tagadhatjuk le a bevándorlók számát.


"De! Ha ezekben az országokban a politikusok olyan "aranyemberek" lennének, mint otthon "- erről eszembe jut egy mondat, amivel csak részben értek egyet, mivel a demokrácia keretein belül igaz lehet:

"Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek ülnek egy bölcs és becsületes nép nyakára, akkor a nép azokat a silány fickókat minél hamarabb a pokol fenekére küldi. De ha egy hitvány kormány huzamosan megmarad a helyén, akkor bizonyos, hogy a nemzetben van a hiba …"- ezeket a sorokat Széchenyinek tulajdonítják, helytelenül(bár ez a lényegen nem változtat)

És itt egy másik:

"csak az egészséges és művelt nemzetnek lehet a szabadsággal párosuló jó kormányzata… a műveletlen nemzet, vérezzen is el érte forradalmakban, a szabadságot és jogot el nem nyerheti, hanem újra meg újra megcsalatják s az önkényuralom alá hajtják. Az erkölcsileg romlott nemzet, még ha akár művelt is, romlottsága az önkényuralom újra szerencsétlen állapotába juttatja"- Karel Havlíček Borovský cseh író

2011. márc. 21. 16:07
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ezekben az országokban a politikusok olyan "aranyemberek" lennének, mint otthon, nálunk, akkor a nép azonnal felkötné őket a Bundestag/Storting/Folketing, stb. elé és senkinek(!) az ég egy adta világon eszébe nem jutna azt mondani, hogy az igazságtevők micsoda "csőcselék" banda. Itt meg, ha az emberek rendet akarnak tenni akkor egyből csőcselék a nevük."


Ez rohadt jó. :D

2011. márc. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Egyébként a becsületkasszás dologba direkt nem akartam belekeverni a bevándorlókat és a kisebbségeket. Oda is írtam: "És itt még a fehér lakosságról beszélek. "- ezzel arra céloztam, hogy egy fehér magyar előbb fog lopni a boltból, mint egy osztrák, norvég. Az tagadhatatlan, hogy a magyarok nem lopnak, de remélem érzi mindenki, hogy egy magyar előbb fogja megtenni, mint egy nyugati társa.
2011. márc. 21. 16:22
 14/15 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem hogy nem tennének a kasszába semmit, hanem a kasszát is hazavinné valaki. Persze csak óvatosságból, nehogy ellopja valaki.
2011. márc. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Remélem te is érzed, hogy Magyarországon a mindennapi megélhetéshez szükséges termékek ára olyan 1,1-szerese a németországi árakhoz képest (nem az ABC-termékekről van szó), az ottani átlagfizetések 1/9-ed, 1/10-éhez képest.


Ha majd a magyar középiskolai tanár is 8-900 eFt körül fog keresni, akkor nem fog elvenni a boltból (még alacsonyabb árak) mellett semmit se fizetés nélkül.


Csak azért hozom fel Németországot, mert pár éve azzal vakították a "parasztot", hogy jobban élünk, mint ők.

2011. márc. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!