Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyire súlyos ez a válság?...

Mennyire súlyos ez a válság? Mi lesz velünk, ha elfogy az olaj? Hova juthat az emberiség mondjuk 5 év múlva?

Figyelt kérdés
2009. febr. 27. 15:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

Olaj?! Te valamit félreérthettél, most gazdasági válság van, nem olajválság, a jelenlegi helyzetnek nemsok köze van az energiahordozókhoz.

Amúgy a hozzáértők azt mondják, hogy elég súlyos a válság. Hogy aztán hova jukadunk ki, azt most még nemigen látni. Egy biztos, az átlag ember szívni fog.

2009. febr. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Kimerülőfélben vannak a Föld elérhető olajkészletei. Nézz utána! A gazdasági válságnál szerintem ez sokkal súlyosabb.
2009. febr. 27. 15:48
 3/20 anonim válasza:
63%

Igen, és mindjárt itt az államcsőd is, ezért mondják sokan, hogy forradalom lesz. :S

De én nem is tudom....

2009. febr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
44%

Hát ez egyértelmű. meghalunk :DD

na a viccet félretéve... hát talán akkor megint úgy kell élnünk mint középkorban. (nomád életmód) xD

2009. febr. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva én is erre tippelek - mármint amire az utolsó.
2009. febr. 27. 16:12
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
2 kérdést tettél fel. A kettőnek semmi köze egymáshoz. A "válságot" a média fújja fel, az olaj meg még vagy 20 évig húzza. És utána jön az, hogy tönkrevágják a déli sarkot is ami alatt még van jópár évre elég olaj.
2009. febr. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%
meg ne higgyétek, hogy nem tudnánk már most kiváltani a kőolajat és a földgázt, ki tudnánk, csak nem éri meg támogatni. Erős a nagyobb cégek lobbija:)
2009. febr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
61%

Két dolog van!

Az egyikben politizálni kellene! Ezt nem akarok mert sosem tudni hogy szavaink után milyen következmények várhatóak, azt azonban mondhatom, hogy a gazdasági válság nagyon sok embernek jót tesz és sokaknak a komfortérzetét csökkentheti.

Nincs elég olaj? Igen ezt mondják, de hangsúlyozom hogy csak mondják!!!! Kérdezem én, hogy KI AZ AKI MAGASABB BEOSZTÁSÚ EMBEREKNEK BÁRMIT IS ELHISZ? Aki ezt teszi kérem hogy írja meg tapasztalatait annak érdekében hogy én is higgyek benne. Nem mondom hogy összeesküvés elmélet, de kicsit nyissuk ki a szemünket!!!! nézzünk egy egyszerű példát: bizonyos megkülönböztetést nem viselő emberek bűncselekményt követnek el megkülönböztetett emberek ellen, amit napokig, hónapokig hallhatunk,addig azonban ha megkülönböztetett emberek követnek el mások ellen bűntényt arról kevesebb közleményt hallunk....miért? és persze felmerült bennem hogy ezt csak én látom így... de nem...

2009. febr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ha elfogy, a tudósok biztosan kitalálnak vmi olyasmit ami tudja helyettesíteni.
2009. febr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Az olajat, és a gázt már most is lehetne helyettesíteni megújuló természetes erőforrásokkal. Ilyen pl a geotermikus energia, amiben mi bővelkedünk, de ezzel azt mondják, hogy jelenleg csak kiegészíteni lehet a hagyományos energiákat. Ennek kitermelése viszonylag olcsó, hamar megtérül az ára. De pl ma már nagyon hatékony, és hosszú távon használható napkollektorokat lehet szereltetni, aminek az ára a magyarországi éghajlaton max 5-8 év alatt megtérül, és onnantól csak hasznot hoz. Ezen kívül pl a vízenergia, vagy a szélenergia is szóba jöhet. Ezt mind már most is lehetne jobban használni, de az olaj mögött hatalmas lobbi van, hiszen az olajtermelő, és kizárólag abból élő országok is tudják, hogy a készlet véges, és addig szeretnének a lehető legjobb áron szállítani amíg van mit.
2009. febr. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!