Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Működhetnek-e még ma is...

Működhetnek-e még ma is Szibériában esetleges munkatáborok, vagy fogolytáborok?

Figyelt kérdés

Nemrégiben a debreceni vasútállomáson láttam egy öregembert, aki feltűnően bicegett, ahogy elnéztem szerintem falábai voltak, érdekes akcentussal beszélt magyarul, és egy olyan kabát volt rajta, ami már-már múzeumi példánynak tűnt, 50-es, 60-as évek divatja lehetett. Sajnos nem tudtam vele szóba elegyedni, mivel ment a vonatom, de egyáltalán nem tűnt hajléktalannak, inkább egy "veteránnak", hadirokkantnak.

Aztán eljátszogattam a gondolattal, hogy mi van, hogy ha még mindig működnek "nemlétező" fogolytáborok Szibériában, és a fent említett öregúr éppen egy hasonlóból szabadult korábban.

Lehet egy kicsit elrugaszkodott elképzelés, de kíváncsi lennék a véleményeitekre :-)


2011. ápr. 20. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
a műholdak korában,amikor minden egyes fáról felvétel van? hogy képzeled?
2011. ápr. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem maradna életben hetven évig fogolytáborban.
2011. ápr. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
A kincs ami nincsben volt, hogy a japán szamuráj védte a szigeti bázist az amcsiktól a teljes japán hadosztály fegyverzetével. Sok helyen erdők vannak arra. Érdekes bele gondolni, hogy lehet már az unokájuk sem tudják hogyan kerültek oda és miért kell igázni. :S
2011. ápr. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Működhetnek-e még ma is Szibériában esetleges munkatáborok, vagy fogolytáborok?"


Vannak Oroszország félreeső helyein olyan börtönök, ahol kényszermunka folyik. Ez persze nem olyan, mint a GULag-táborok, amiket 1955 és 1960 között megszüntettek.

2011. ápr. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Börtönben szerintem dolgozhatnak nyugodtan... Fogolytáborok meg reméljük nincsenek..:S
2011. máj. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:45


Vannak. Finnországban és az USA-ban is vannak ilyen táborszerű börtönök. Mondjuk a finn munkatáborokban még egy kis bért is lehet kapni, olyan, mint egy kihelyezett "munkahely".

2011. máj. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!