Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek is marhaság a...

Szerintetek is marhaság a Schengen?

Figyelt kérdés
Szerintem ezzel túllőtte a célt az EU.
2011. máj. 14. 10:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem csak hogy nem marhaság, hanem szerintem ez az EU fő, és a kisemberek számára szinte egyetlen vívmánya. Milyen jó az, hogy az osztrák határon nem kell megállni, nincs több órás torlódás mint valaha a a nagyobb ünnepek környékén. Vagy nézz körül mostanában az ukrán határon! Azokat az állapotokat sírod vissza?
2011. máj. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Konkrétan mi a problémád vele? (már amennyiben az egyezményre gondolsz)
2011. máj. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
Egyet értek az elsővel.
2011. máj. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem semmi értelme a határellenőrzésnek, aki csempészni akar valamit, amit nem kéne, vagy egyéb tisztességtelen szándékkal akar mozogni, úgyis megtalálja a módját... Viszont az Eu tagság, hogy jó-e... Hát nem tudom, így azért mintha kezdene egy kicsit a szuverenitásunk rovására menni... Lehet olyan megoldás kéne, hogy az Eu-nak nem vagyunk tagja, csak schengeni övezetnek, mint Norvégia...
2011. máj. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
Nem marhaság. A kérdező véleményére azonban kíváncsi lennék, hogy szerinte milyen célt lőtt túl az EU, és mennyire.
2011. máj. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Én sejtem, hogy mire gondol a kérdező. Mostanában Dánia döntött úgy, hogy visszaállítja a határellenőrzést a német és a svéd határon. Az ok, az illegális bevándorlók kiszűrése. Valami olyasmit olvastam, hogy a kormánynak szüksége van egy idegenellenes szélsőjobbos párt támogatására is, és az ő javaslatukat valósítják meg.


Magyarország sajnos nem olyan vonzó, hogy ide tömegesen idegenek jönnének, úgy hogy nálunk ez a probléma nem valós. Dániában nem tudom.

2011. máj. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Például komoly problémát jelent, hogy Olaszországból dôlnek át a fekák Svájcba, persze írni-olvasni nem tudnak, de majd' mindegyik vemhes és lakást+rendszeres havi segélyt akar...
2011. máj. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem az EU-ból Schengen az egyetlen, ami nem marhaság.

Legalábbis nem egészen.

2011. máj. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%
Nem. Bizonyára kérdező te nem élted át(bár mondjuk én sem) azt ,hogy nem utazhatsz csak úgy külföldre. Az állam szabja meg, hogy mehetsz-e, hogy mennyi pénzt vihetsz magaddal, hogy attól kell rettegned mi lesz a határon. Ilyen ma már nincs, mehetsz amerre látsz, és örülj neki.
2011. máj. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
nem
2011. máj. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!