Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Diákmunkánál kell adóznom?

Diákmunkánál kell adóznom?

Figyelt kérdés
Nappali tagozatos vagyok, a diák szervezetek 450Ft/óra bért fizetnek. Mennyit lehet egy hónapban dolgoznom?
2011. máj. 22. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Annyit dolgozol amennyit akarsz (meg amennyi munkat kapsz) es adoznod is kell, de a 450 az mar az amit keszhez kapsz.
2011. máj. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Kell.
2011. máj. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%

A jövedelem 60.000 Ft-ig adómentes, utána a fölötte lévő összeg után kell adóznod.


Tehát, ha keresel 72.000 Ft-ot, akkor 12.000 Ft után fogsz adózni. Hogy mennyit, az nem tudom :)


Egyébként, amit a diákszövetség ír bérként az nettó: annyit kapsz kézhez óránként, de van egy x óra mennyiség, aminél többet diákként nem szabad dolgozni. De a havi 160 órát (tehát napi 8 óra heti 5 nap), de ezen sokkal feljebb nem lehet menni. Nekem 180 óránál már szóltak, hogy nem lenne baj, ha egy-két napot nem mennék a héten :)

2011. máj. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi az infóókat, hasznosak. :)
2011. máj. 22. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!