Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Azoktól akik önhibájukból...

Azoktól akik önhibájukból (túlzásba vitték az alkoholt, dohányoztak) kerülnek kórházba, megtagadnátok az ingyenes ellátást?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen egészségügyi törvényjavaslat a Fidesz részéről és kiváncsi vagyok hogy ki mit gondol róla.

Én bevallom hogy fideszes vagyok és ezzel a felvetésükről maximálisan egyet értek!!!!!

De érdekel mások véleménye is!


2011. jún. 1. 20:18
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
83%

Aztán hogyan bizonyítják, hogy nem a napi 2 deci vöröstől, hanem a 2 liter tablettástól van oda a májad? Ki fogja eldönteni, hogy mennyi a túlzásba vitt?

Ismertem embert, aki nem dohányzott, a környezete sem, tüdőrákos lett. Minden orvos lebaxta, hogy miért dohányzott. Győzte bizonygatni, hogy nem. Még a halála napján is egy doki a medikusoknak a sok bagózásával példázódott. (Na kapott is a nagy nyilvánosság előtt hideget-meleget tőlem)

2011. jún. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
46%

Valahol egyetértek az első válaszolóval, de tényleg van olyan, aki önhibájából került abba az állapotba, amibe.

Szóval végül is miért ne?

2011. jún. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
18%
Támogatom.
2011. jún. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
91%

Nem. Akkor azoktól is meg kell tagadni,akik túlsúlyosak,drogoznak,óvszer nélkül szeretkeznek és HIV-fertőzöttek lesznek,akik saját hibájukból szenvednek balesetet,öngyilkosságot kísérelnek meg stb.

Hány bőrt akar még a Fidesz lenyúzni az emberekről! Nem volt még elég,amit eddig lenyúztak róluk?

2011. jún. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
96%

Én egyáltalán nem értek egyet. A túlzásba vitt alkoholfogyasztás, és a láncdohányzás az esetek többségében mentálhigiéniás problémák miatt alakul ki. Elég szomorú, hogy a közvélemény az ilyeneket amolyan "renitensként" kezeli, illetve kirekeszteni igyekszik őket a társadalomból ahelyett, hogy orvosi kezelést, megoldást találna a problémáikra. Ez persze nem igazán segít rajtuk csak tovább fokozza a problémáikat. Ellenben egy hisztis depressziós lelki problémákkal küzdő nő, vagy egy öngyilkos az teljesen más elbírálás alá esik, azt sajnálják, megértik.


Én a gyógyszeres kezelést javasolnám, és azoknak társadalmi problémáknak a megszüntetését javasolnám ami ezeknél az embereknél az alkoholizmus és a láncdohányzás kialakulását okozza.

2011. jún. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
89%

Én figyelem a híreket és a politikát, de erről az újabb abszurditásról nem hallottam. Esetleg lenne valami link?


Egyébként meg ez egy teljesen embertelen gondolat. Olyasvalakinek esetleg eszébe juthat, aki még sose látott szenvedő embert közelről, de még annak is lehetne egy kis empátiája.


Ha valaki szenved, beteg, segítségre szorul, nálam annak semmi jelentősége nincs, hogy hogy és miért jutott oda. Megpróbálok segíteni, amiben tudok. Nem ez a normális, a természetes? Vagy az a természetes, hogy ha látok egy földön fetrengő részeget mondjuk a hideg éjszakában, akkor átlépek rajta, és azt mondom, magára vessen? A FIDESZ-ben sajnos ez a kegyetlen, embertelen szemlélet a meghatározó, és ezt az egész ország nagyon meg fogja szenvedni.

2011. jún. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
95%

Ezzel önmagában nem értek egyet, viszont egy módosulatát el tudnám képzelni:

A jelenlegi rendszer szerint egy doboz cigaretta ára kb. 600 Ft, ennek az előállítási költsége nagyságrendileg 100Ft, a többi adó, ami az államot gazdagítja. (Alkohol esetében is hasonló a tendencia, ott talán kicsivel több az önköltség.)

Amennyiben adómentességet kap mindkét élvezeti cikk semmi akadálya..

2011. jún. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
0%

A mentálhigiénés problémák megléte még nem ok arra, hogy láncdohányos, vagy alkoholista legyél.

"Akkor azoktól is meg kell tagadni,akik túlsúlyosak,drogoznak,óvszer nélkül szeretkeznek és HIV-fertőzöttek lesznek,akik saját hibájukból szenvednek balesetet,öngyilkosságot kísérelnek meg stb. "

A túlsúlyosságnak lehetnek olyan okai, melyekről nem tehet az illető (hormonzavarról hallottál már)

Drogosoktól én is megvonnám.

Óvszer nélkül és HÍV: ez olyan mértékű baromság, hogy inkább nem reagálnék rá.

Saját hibájukból szenvednek balesetet: tőlük miért? mindenki hibázhat

(mondjuk a cserbenhagyásos gázolásnál, azért elgondolkoznék a dolgon...)

Öngyilkosság: tőlük is: miért?

2011. jún. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
89%

Nem értek egyet,azért amit fentebb is irtak: nem lehet elbirálni,hogy mi a sok,mitől lett valaki beteg.

Példának okáért,a dohányzás hajlamosito tényező a rákra,de nem közvetlen okozója feltétlenül,az alkohol úgyszintén.

Ha ezt bevezetnék és igazságosak akarnának lenni,akkor mindnekitől meg kellene tangadni az ingyenes ellátást,mert a bőrrákos miért szolizta agyon magát,vagy ezernyi más példát tudnék hozni,miért költöztél a belvárosba,miért nem oltattad be magad agyhártyagyulladás ellen,miért eszel egészségtelneül,miért nem sportolsz stb

2011. jún. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
88%

ma 20:40

Ezt speciel támogatnám:)

Aki meg túladagolja magát magára vessen :P

2011. jún. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!