Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért ilyen negatív és rosszin...

Miért ilyen negatív és rosszindulatú a magyar mentalitás?

Figyelt kérdés

Tapasztalatból írom. Rengeteg emberrel találkoztam már, nagy részük savanyú, megkeseredett, befásult, megtört, rosszindulatú, mogorva. Lehet más országokban is ilyenek, nem tudom, azért írtam magyar mentalitást, mert csak magyarországi emberekkel találkoztam még. Ha világszinten ilyen a legtöbb ember, akkor aszerint kell értelmezni a kérdésem.


Én arra gondolok, hogy talán a sok munka, a pénz, az elnyomás, de gondolom valaki jobban is meg tudja fogalmazni.


2011. jún. 3. 11:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Ezen mit csodálkozól kérdező??

Nem nyugaton nincs ennyi megkeseredett ember,mert ott sokkal jobb életkörülményeket teremthetnek maguknak az emberek,ha nem büdös neki a munka!Mert az is igaz hogy ott sincs kolbiból a kerités ahogy mondani szokták,de viszont ha ott keményen dolgozól akkor megvan a gyümölcse és ott 10 év alatt altudod azt érni amit itthon soha!

Minek örüljenek az emberek a 80-90 ezer ft-os fízetésnek amiből alig vagy éppen hogy kijönnek?Az emberek nagy többsége máról holnapra él és semmi jövő kép nincs elöttük, elment az egésztől a kedvük és azért is huznak el innen minnél meszebb hogy jobb és szebb jövő kép legyen elöttük!

Én sok helyen jártam már külföldön főleg suztriába járok és jártam elág sokat,ott ha bemegyek a boltba,postára,vagy bárhova szinte csak mosolygós vidám emberrel találkozom,ott is vannak savanyú emberek,de ami itt van ahhoz képest elenyésző!Ott is vannak gondok,csak ők probálnak pozitívan hozzá állni a dolgokhoz!Meg hát azért ott nem olyan gondok vannak hogy nem tudja ki fízetni a hitelt,hanem hogy 1 évben egyszer tud elmenni nyaralni és nem kétszer,esetleg össze balhézott az asszonnyal!De aki ott tisztességessen dolgozik annak nincs anyagi gondja!!

2011. jún. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
suztriába=ausztria:)
2011. jún. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Majd ha a 3 millió aktív dolgozóból másfél nem minimálbérért fog gürizni akkor nem lesznek ilyen negatívak.
2011. jún. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%

Ja és a rosszindulatra a válaszom az hogy ilyen az emberi természet,irigység és még sorolhatnám!Ez pszicholgia,de egyébként a magyarokban mindig benn volt ez a fajta hozzá állás!Az emberek nem tudnak kibontakozni nem tudnak viszonylag kényelmes életet élni még kemény munka árán se,felörlődik mindenki a stresszben és ebben az egészben amit itt van!A rosszindulat az irigység miatt van,azért mert ő is ugyan olyan keményen dolgozik és neki az istennek sem akarnak össze jönni a dolgok!Külföldön a legtöbb munkahelyen az emberek nem nagyon foglalkoznak egymással,mindenki elvan a maga világában és teszi a dolgát!Ott nem téma hogy ki mennyit keres,sőt egyenessen illetlenség megkérdezni és sok helyen a pletykálkodásért is kirugás jár,sok helyen a szerződésben bennt van hogy ha valakit pletykán csipnek akkor azért kirugás jár!

A munka helyeken nem nagyon barátkoznak az aemberek,sokan azt sem tudják egymásról hogy hol lakik van e felesége és ilyenek!Ott nem beszélik meg hogy ki hova megy nyaralni,pontossan aezért hogy ne legyen irigség és féltékenykedés!Pontossan ezért sok helyen már rögzitve van a munkaszerződésben hogy pletkya=kirugás!!!

2011. jún. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
Évszázadok óta ilyen, a magyar még vigadni is "sírva" szokott. Furán hangzik, de évszázadok alatt berögződött dolgot megváltoztatni nagyon nehéz és hosszadalmas folyamat. Hiába keresne mindenki fél millát, akkor is ilyen savanyúk lennének. Máshol, ahol nem ilyen az alap mentalitás, valamiért pénz nélkül is mosolygósak tudnak lenni az emberek.
2011. jún. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

Máshol, ahol nem ilyen az alap mentalitás, valamiért pénz nélkül is mosolygósak tudnak lenni az emberek.



Így van és ez is igaz!Talán rajtunk még a jó fízetés sem segíttene!Valamejest de nekünk ahhoz sok idő kell hogy ezt levetkőzzük magunkról!Sok sok nagyon sok idő!

2011. jún. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Még annyit szeretnék hozzá tenni,hogy én külföldön azt tapasztalom hogy nem nagyon beszélnek az emberek munka helyen vagy bárhol másutt politikáról!Nem nagyon téma náluk,nem nagyon vannak ellentétek ez miatt!Egy baráti beszélgetés ott biztos hogy nem fog átmenni politikába még pár sör utánn sem,ha lehet kerülik ezt a témát és nem nagyon foglalkozik vele a hétköznapi ember!

Esetleg ha választások közelegnek akkor téma náluk,de úgy mint mi nem csámcsgnak rajt és nem esnek egymás torkának ahogy sokan itt nálunk teszik!Bár az is igaz hogy ott nem nagyon van rá ok....

Ha ez lenne náluk is mint nálunk ez a fejetlenség,akkor ott is biztos napi renden lenne a politika!De hát náluk nincs!Ez van!

2011. jún. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
31%
Senki sem negatív, vagy rosszindulatú rajtad kívül.
2011. jún. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 12:24


Hát te vagy rá az élő példa!:)

2011. jún. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Előttem szólókkal értek egyet. Magyarországon ha elérsz valamit és annak örülni akarsz mindig jön valami, amitől az ember újra savanyú lesz, ilyen kis hazánk. Tény, hogy vannak itt problémák, nem is kicsik, de más, egyébként szegényebb országokban, pl. Kolumbia az emberek tudnak örülni annak, ami van. Ott aki nyomornegyedben él még az is táncol és énekel egész nap, mert attól nem lesz jobb ha savanyúan ül és bámul a semmibe. Ilyen ez az ország, sajnálom én is de ez van.
2011. jún. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!