Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért járnak a házhoz ilyen...

Miért járnak a házhoz ilyen pénzszedők?

Figyelt kérdés
Az előbb voltak itt ketten, végigjárnak minden utcát, agyvérzéses gyerekeknek gyűjtenek pénzt (elvileg). Általában szoktam adni, de most nem adtam nekik, igaz 500 Ftba nem haltam volna bele. Mindegy. Arra gondoltam, amikor visszajöttem a házba, hogy miért kell külön gyűjteni ilyenekre? Amit pénzt befizetünk az államnak, abból nem jönne ki annyi, hogy tudjanak venni dolgokat a kórházba? Most nem bírálni akarom az államot, csak nem értem.
2011. jún. 21. 18:39
 1/10 anonim válasza:
68%
Ezt nem az állam végzi, hanem alapítványok szedik.
2011. jún. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Roger Smith ***** válasza:
100%

azért mert csalók voltak! olyanok mint a aluljárókban a képeslapárus cigányok!

Ilyenkor mond azt hogy nincs pénzed de ha megadják az alapítvány nevét és számlaszámát akkor utalsz pénzt és figyeld meg pont NEM lesz náluk számlaszám!

2011. jún. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
De ezek csalók mi köze ehhez az államnak.
2011. jún. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
És alapítványok se szedhetnek ilyet!
2011. jún. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazából én is erre gondoltam, hogy csalók, csak nem akartam leírni, nehogy letámadjatok, hogy hogy lehetek ilyen rosszindulatú. Azt mondta banki végzéssel jöttek, közelebb léptem (nem azért hogy megnézzem) de rögtön becsukta a mappát amiben benne volt a "végzés". Ebből gondoltam, hogy lehet mégsincs ott semmi végzés:D
2011. jún. 21. 19:01
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"banki végzéssel jöttek"


Bank végzést csak adósával szemben bocsát ki másnak ahhoz a bankhoz semmi köze!

2011. jún. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ezek csalók. Alapítvány küld levelet, vagy felhív és banki utalással szedi a pénzt. nem kp-ban
2011. jún. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy ha elkéred a beteg gyerek családjának a KÖZVETLEN bankszámlaszámát, mert te oda szeretnél pénzt küldeni, akkor a válasz mindig az, hogy azt nem lehet.
2011. jún. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
persze,mert maga az alapítvány költség címen leszedi az adomny 60-70%-át. Ezért nem is adok soha ezeknek.Akkor már vöröskereszt vagy a máltaiak.
2011. jún. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csalók voltak. Nálunk is jártak, már nem is egyszer.
2011. jún. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!