Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Manapság melyik társadalmi...

Manapság melyik társadalmi berendezkedés nem zsidó?

Figyelt kérdés
"Zsidó-komcsizástól", "zsidó-anarchistázástól" kezdve a "zsidó-kapitalistázásig" volt itt már minden.
2011. júl. 1. 08:31
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia, 57-es!


Bocsi, most vettem észre, hogy mindkét válasz a tiéd, amikre reagáltam. Nem néztem a százalékot, csak az időt.


Az előző reakciódból úgy látom, csak kötözködni akarsz. De most az egyszer kivételesen válaszolok erre is.


Mutatom a folyamatot:


1. Első állításod 11: 09-kor röviden: A zsidók "nem a kreativitásukról híresek", "nem egy kultúrateremtő nép".

Fontos, hogy én _csak ezekre_ reagáltam, nem a többire.


2. Én a 2 állítást(1. pont) cáfolandó válaszoltam először kb. 25 "híresség" nevének felsorolásával; másodjára pedig olyan linkekkel, ahol további rengeteg híres zsidó személyt sorolnak fel, ill. az utolsó kettő videó jó szemléltetés arra, hogy országos szinten is mit tudott megtenni az a nép.


3. a.: Erre válaszul (21:11) - idézem: "Igen, tudjuk hogy minden második fontos közéleti személyiség zsidó." -

ellentmondasz a saját előző állításodnak (1. pont), ezzel elismered, hogy a cáfolatom (2. pont) helytálló.


Tovább megyek: Először az volt a baj, hogy kevesen vannak, most meg az, hogy sokan. Ez azt mutatja, akármennyien is vannak, nem felel meg a számuk neked.

Ebből logikusan az következik, hogy nem is ez az igazi bajod.


Vagy 3. b.: A téma elterelése céljából tárgyat váltasz: Már nem a kreativitásról, kultúráról beszélsz, hanem közéleti személyiségekről általánosságban.

Ráadásul igen eltúlzott arányban ("minden 2.").

/Megjegyzem, ez legalább megegyezik a többi állításoddal, de én _nem_ azokra reagáltam./


Tehát bármelyik lehetőséget nézem, kötözködés a cél...

Ha értelmesen akarnál beszélgetni, akkor nem mondanál ellent önmagadnak, a saját állításaidnak, ill. egy mederben maradna a vita, nem terelnél.


Ugyanez szűrhető le a másik válaszadóval folyó vitádból is: Először híres művészeti irányzatot kérsz minden megkötés nélkül. Majd miután megkapod a korrekt választ, utólagos feltételt szabva nem fogadod el, és így tovább.


Javasolnám, hogy a bizonyos körökből hallott / bizonyos hírportálokon olvasott infóknak járj utána, győződj meg az igazságtartalmukról, mielőtt továbbadod azokat, ne csak ismételgesd a már közhelynek számító mondatokat.

Próbálj elfogulatlan lenni, és nem beállni a sorba.

Több oldalról tájékozódj, ne szemellenzősen.


És végül:

"Mit gondolsz, miért vezették be anno a Numerus Clausust?"

Ez egy olyan kérdés, amire nagyon hosszú lenne a válasz, s csak akkor lenne értelme rászánnom az időt, ha tényleg beszélgetnénk, nem elbeszélnénk egymás mellett.


De nagyon röviden csak annyit: Azért, mert nagyon sok ember nem tudta megoldani a saját problémáit, s korrekt gondolkodás helyett könnyebb volt bűnbakot keresni, ezt pedig téveszmék miatt a zsidóságban találták meg.

És ez csak az egyik ok.


Hozzáfűzök még valamit:

Tudtad, hogy nem csak Numerus Clausus volt, hanem kicsit később az egyes - jellemzően értelmiségi - szakmákban is korlátozták a magyar zsidó állampolgárok számát?

Még később pedig ugyanezekről a területekről teljesen kitiltották őket? A téveszmék ugyanazok voltak...


Sokan külföldre menekültek emiatt: híres színészek, értelmiségiek, stb. Az itthon maradók közül pedig sokat kényszermunkára hurcoltak, rabszolgaként dolgoztattak, vagy meg is öltek, mint pl. Radnótit.

2011. júl. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!