Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Melyik országok fogják gyarmat...

Melyik országok fogják gyarmatosítani a kisebb európai államokat az EU szétesése után?

Figyelt kérdés

1)Németország

2)Franciaország

3)Egyesült Királyság

Három legerősebb európai hatalom

4)USA

5)Kína

6)Oroszország?


Remélem senki nem gondolja komolyan - még csak kósza gondolat szintjén sem - hogy majd a magyarok ellenállnak ekkora nagy "birodalmaknak". - ezzel nem az országot akartam becsmérelni, hanem csak a realitásokat akartam hangsúlyozni.


Indokoljátok is meg! Kösz.


2011. júl. 13. 21:54
 1/9 hollófernyiges ***** válasza:
81%
A nemzeti imperializmusnak már vége, nem Németország gyarmatosítja Magyarországot, hanem az Audi.
2011. júl. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Elsőnél a pont! A kérdező meg naív!
2011. júl. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"A nemzeti imperializmusnak már vége, nem Németország gyarmatosítja Magyarországot, hanem az Audi."

Bár csak igazad lenne! De akár itt a fórumon is ennek az ellenkezője látható, a nemzeti radikálisok akár holnaptól egyetlen kaszával is nekiugranánal a szomszédoknak az ezeréves jussért.

A másik - EU-n túli - biztosítéka az európai nacionalizmus túlburjánzásának fékentartására a NATO. Ez szerintem hamarosan meg fog szűnni. A költségek nagy részét az amerikaiak állják és Robert Gates is pesszimista jövőt jósolt a szervezetnek, főleg úgy, hogy amerika sem áll túl jól gazdaságilag és nem hinném, hogy az USA polgárai jó szemmel néznék, hogy az ő adóikból védik Európát. Az USA nélkül Európa egy szánalom, elég megnézni a líbiai vergődést, kifogyott a lőszer, jóhogy nem lándzsákkal mennek Kadhafiék ellen.

2011. júl. 13. 22:17
 4/9 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen Off.

Mai "rabszolgatartóink" sincsenek jelen fizikailag.

Már régen rájöttek, hogy gazdaságtalan a katonai megszállás. A pénzügyi gyarmatosítás hatékonyabb. Mindössze el kell érni, hogy az "alany" együttműködő, és készséges legyen. Szükséges elérni, hogy Ő győzze meg önmagát arról, hogy ez az Ő érdeke.

Mai napig jól működik ez a módszer.

2011. júl. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amúgy a szovjet megszállás idején sem lehetett a szovjet katonákkal mindenütt találkozni. Volt, aki szinte leélte az életét anélkül, hogy az ideiglenesen itt állomásozókkal találkozott volna.

Elegendő a tudat, hogy van módjuk tönkretenni bárkit, akinek ellenvetése lenne. Uralják a pénzrendszert, a politikát, ezekeresztül a közigazgatást, a médiát, az igazságszolgáltatást.

Mi kelle még?

2011. júl. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

A realitás kimaradt.

Azok az okok, ami miatt gyarmatosítottak, megszűntek.


Nem éri meg. Piacot kell szerezni, gyárakat külföldre vinni, outsource-olni, meg ilyenek. Nem kell személyesen, katonákkal odamenni.


Most se tudunk ellenállni a nagy birodalmaknak, nézd meg menni külföldi termék áll a boltok polcain (ismerős sztori pl. a cukorgyárak bezárása?) Meg nézed sorra az amcsi filmeket.

2011. júl. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Természetesen Magyarország fogja gyarmatosítani az összes európai országot a baráti Kína és Izrael segítségével. Orbán Viktor lesz Európa első kormányzója.
2011. júl. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:16


"ha te mondod, haver..."

Nem én, hanem több neves geopolitikai szakértő! De te biztos tudod! Én inkább nekik hiszek...


"de még mindig itt vagy te fő exportcikknek"

Ez a legjobb érved? A személyeskedés? Elég megnézni a délszláv háborúkat, az USA nélkül az EU sza.rt se csinált! Nem kell ahhoz szakértőnek lenni, hogy lássa az ember, hogy a kontinens nem teljesít...

2011. júl. 14. 13:37
 9/9 A kérdező kommentje:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:42


"Most szívesen leírnám, hogy "mégis milyen >>1000 éves jussról<< beszélsz, te féreg?", de nem teszem."

Én nem beszéltem semmilyen ezeréves jussról!!!!! Csak azt írtam, amit nap mint nap látni lehet a fórumon!

2011. júl. 14. 13:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!