Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha a kubai rakétaválság...

Ha a kubai rakétaválság háborúhoz vezetett volna, melyik fél került volna ki győztesen az ütközetekből?

Figyelt kérdés
ÚGY HOGY NEM VETETTEK VOLNA BE ATOM BOMBÁT!
2011. júl. 18. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés értelmetlen, mert a kubai rakétaválság pont az atomfegyverekről szólt. Ergo ha akkor háború tör ki, akkor bevetették volna a nukleáris arzenált.
2011. júl. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
h.lye kérdés. atomháború lett volna
2011. júl. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Ha a kubai rakétaválság háborúhoz vezetett volna, melyik fél került volna ki győztesen az ütközetekből?"


Az USA-nak akkor még sokkal több atomfegyvere és hordozóeszköze volt, így valószínűleg az USA győzött volna.


"ÚGY HOGY NEM VETETTEK VOLNA BE ATOM BOMBÁT!"


Értelmetlen kérdés, ahogy az előző válaszoló is kifejtette.


Az európai szárazföldön a VSZ erősebb volt a NATO-nál, és ezért ha nem atomháborúval indul az egész konfliktus, akkor legkésőbb akkor atomháborúvá fajult volna, amikor a NATO taktikai atomfegyvereket vetett volna be az előrenyomuló VSZ-csapatokkal szemben.

2011. júl. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
nem akarok színpadias lenni, de szerintem nukleáris háborúnál nincs győztes! a sugárzás eljutott volna a világ minden pontjára, ahogy a csernobili és a japán eset után is.
2011. júl. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
egy atomháborúban nincsenek győztesek, csak vesztesek
2011. júl. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
X Men
2011. júl. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

19:39

19:44


Ez tévedés.

2011. júl. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szólók mondták már: senki.

Csak azért erősítettem meg mert valaki kételkedik az emberi hülyeség és az atom fegyverek erejében.

Ha elkezdődik egy atom háború, amit valószínűleg senki sem akar de mindenki készül rá, az első legfontosabb célpontok (fővárosok, katonai támaszpontok) kiütése után ha még létezik erő már csak bosszú hadjárat következik. dögöljön a szomszéd tehene is alapon, kilőnek egy csomó civil célpontot is. De biztosan nem törődnek a civilekkel.

olvasd el Robert Merle Maleville c regényét, érdekesen írja le hogyan élnek túl az emberek egy ilyen fajta katasztrófát.

De szerintem nem atombombát vetnek be hanem hidrogén bombát, mert az nem sugárzik, úgy tudom. Csak akkor vetik be az atomot, ha elfogyott a hidrogén.

2011. júl. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jahh hogy nem atombombát vetnek be? Olyan nincs. A hidegháborúban csak világháború törhetett volna ki, a nagy hatalmak között, és az egészen biztosan atomhoz vezetett volna.
2011. júl. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A hidrogén bomba robbantásához "egy szimpla atombomba" robbantása szükséges. (ezt vhonnan idéztem, lehet h nem szószerint így volt és sajnos arra sem emlékszem, h hol olvastam)
2011. aug. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!