Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van olyan kevés cigány...

Miért van olyan kevés cigány sportoló?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel itt a kérdést,mert sokat foglalkoznak a

romaintegrációval.Már amikor.


Én anó kipróbáltam a focit,kosárlabdát,futottam,jártam ingyen sakkozni. Sehol sem találkoztam cigányokkal.


A SPRT EGY KITÖRÉSI LEHETŐSÉG.Hány országban élnek ezzel olyanok akinek az anyagi helyzete rosszabb.

Gondoljunk csak az USa-ban a kosárlabdára.

Bizztosra veszem,hogy vannak azért olyan sportegyesületek ahol nem olyan drága a havi bérlet.

Meg ha látják valakin,hogy érdemes vele foglalkozni csak felkarolják. Nem?

Nem az olyan sportokra gondolok amik nagyon költségesek.

Azokat ők is megengedhetnék maguknak.pl.futás,ping-pong,

van ahol kapcs felszerelést.

Miért nem sportolnak?

itt-ott feltűnk egy-egy,de nem eőltetik,hogy sportolók legyenek.

Ezzel nem leheten segíteni őket?


2009. ápr. 2. 19:47
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
49%
Mert lusták, semmi kitartásuk! És mert ingyen élni könnyebb.
2009. ápr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
77%
Pedig elég sok kigyúrt fiatal romát látok, amióta jobb az idő... Egyébként én még tanulóvezetői- autóban sem láttam romát, viszont minden második merciben ott feszitenek!
2009. ápr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Valóban kevesen sportolnak,de nézz szét a bokszolók,birkózók között. Én őket tisztelem,mert nem az utcán verekednek. Kultúráltan élnek és nagyon sokat dolgoznak azért, ezt a szintet elérjék.Az igaz,hogy teniszező romát még nem láttam!
2009. ápr. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
74%
A cigányok többsége nem a játék és az élmény miatt sportol, hanem készül a megélhetésére, a jövőjét építi: kvázi gyúrni és boxolni jár. Nézzétek meg a konditermeket és a boxklubokat, kik járnak oda le! Sportolnak ők, csak céltudatosan. :)
2009. ápr. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ mennyi válasz érkezett
2009. ápr. 6. 19:26
 16/26 A kérdező kommentje:

Megértem,hogy az olimiai érem kevés az egyetemhez,de ha valaki eljut olyan szintre csak van támogatólya.

Max nem jár suliba.

Meg nézzük azt,ha jó akkor más országok színeiben is versenyezhet ha mi nem kellünk.

Nem része a kultúrájuknak? A görögöket leszámítva hány nemzetnek öröksége a sport? MIndenki tanulta.

2009. ápr. 6. 19:30
 17/26 A kérdező kommentje:

Sportoltam. Nem országos szinte. Ne értsétek félre.


Igaz,lusta társadalomban élünk.


Én csak azt nem értem,hogy ha rossz körülmények között élnek miért nem próbálkoznak a sporttal. eyg jobb iskolához talán hozzásegít?


Nem azért tettem fel ezt a kérdést,mert bántani akarom őket. Csak nem értem,hogy miért sportolnak olyan kevesen?


Nincs is baj azzal,hogy zenélnek. Lám mégis van kiút.

Csak olyan sokat költenek a felzárkóztatásukra.

Milenne ha a sportot támogatnák.

Talán töb cigány is belekezdene

2009. ápr. 6. 19:37
 18/26 A kérdező kommentje:

AZ egyetemre való bekerüléshez elég a "mert én cigány vagyok?!" mondat, és nem kell a felvételi lapért fizetned, sőőőt, kapsz 30 pontot, ha kisebbségnek vallod magad. Így tett az egyik felvételiző roma osztálytársam. Teszem hozzá, idén a harmadik hat számjegy értékű telefonját


Ez komoly???

2009. ápr. 6. 19:39
 19/26 A kérdező kommentje:

Na tessék,eljárnak gyúrni,boxolni.

Csinálják céltudatosan.Mások is csinálják így.

Mégse látni őket nemzetközi versenyeken.

Én szívesen látnék magyar színekben akár roma versenyzőt is.

2009. ápr. 6. 19:43
 20/26 anonim ***** válasza:
Magyarországon alapból kevés sportoló van, de valljuk be őszintén lusták, mint a föld.
2009. ápr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!