Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki a felelős a kibontakozó...

Ki a felelős a kibontakozó svájcifrankhitel-katasztrófáért?

Figyelt kérdés

Az állam, aki engedte, biztatta a frankban történő eladósodást?


A bankok, akik nyomták, reklámozták ezt a ma már egyértelműen rossz terméknek minősülő konstrukciót? (Talán a Nyuszómuszóék?)


Az emberek, akik nem gondolkoztak előre, bedőltek, és eszetlenül felvették a hitelt, nem számolva az iszonyatos kockázatokkal?


Nehezen fogom fel, hogy ahol ennyi sok okos értelmiségi, meg közgazdász van, miért nem akadt akár csak egy is, aki időben figyelmeztetett volna, hogy baj lesz?


2011. júl. 22. 16:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Bár laikus vagyok e téren,de szerintem az államnak kötelessége lett volna belepofázni,és törvényileg szabályozni,szigorítani a hitelfelvételeket.Azért vannak ott fent annyira tanult emberek,akik ezt sejthették.Mint ahogy azt is,hogy emberek tízezrei nem fogják tudni teljesíteni a szerződésben leírtakat.

A bank végül is nem hibás,megengedték nekik a szabadrablást legális úton.Akkor meg miért ne?És még most is engedik nekik,senki nem állitja le őket.Szó szerint azt csinálnak amit akarnak.

2011. júl. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%
Nem hinném, hogy egyértelműen megnevezhető, hogy melyik a hibás. Leginkább mindhárom, vagy még több tényező.
2011. júl. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

"Az állam, aki engedte, biztatta a frankban történő eladósodást?"


Is. De csak kis mértékben.


"A bankok, akik nyomták, reklámozták ezt a ma már egyértelműen rossz terméknek minősülő konstrukciót? "


Is. De csak nagyon kis mértékben.


"Az emberek, akik nem gondolkoztak előre"


90%-ban ők.


"Nehezen fogom fel, hogy ahol ennyi sok okos értelmiségi, meg közgazdász van, miért nem akadt akár csak egy is, aki időben figyelmeztetett volna, hogy baj lesz?"


Komolyan azt hiszed, hogy senki sem figyelmeztetett? Már 2004-ben (nem tavaly, nem tavalyelőtt, nem 3 éve, hanem 2004-ben), amikor kezdett szembetűnő lenni a devizahitelezés terjedése, akkor a szaksajtóban és a szakmai körökben rendszeresen téma volt ez.


De aki nem akarta hallani a figyelmeztetéseket, az nem hallotta.

2011. júl. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Illusztráció az előzőhöz:


"PSZÁF: kockázatosak a devizahitelek

2004. szeptember 15"


[link]

2011. júl. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Érdekes, nekem annak idején nem tűnt fel semmiféle ellenvetés senkitől. De ezek szerint volt. Pedig én azt hittem, tájékozott vagyok a közéleti dolgokban, de semmi ilyen figyelmeztetésre nem emlékszem. Én csak arra emlékszem, hogy ment az optimista propaganda, egymásra ígértek a pártok, beléptünk az EU-ba, és azt mondták, cukrászdát nyithatunk Bécsben, meg a Nyuszómuszó család reklámja is olyan meggyőző volt...
2011. júl. 22. 22:08
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

22:08


"Érdekes, nekem annak idején nem tűnt fel semmiféle ellenvetés senkitől. De ezek szerint volt."


Aki meg akkoriban lakáshitelt vett fel, és hajtotta az, hogy a Kovácsék is felvettek, és milyen jól jártak, meg már a Pista is felvett, és neki is "saját lakása" van, míg mi az albérletben csúfkodunk, az nem volt kíváncsi a kritikus hangvételű cikkekre, hanem hitt azoknak a szakértőknek, akik mondogatták, hogy a svájci frank csak egy +/- 10%-os sávban mozog.


"Én csak arra emlékszem, hogy ment az optimista propaganda, egymásra ígértek a pártok"


Itt most kár a pártokat megtenni bűnbaknak. Nem pártok árulták a devizahitel-konstrukciókat.


Ráférne az emberekre, hogy egy kicsit gondolkodjanak előre, és ha ez elmarad, ne fogják a pártokra a lustaságukat.


"beléptünk az EU-ba, és azt mondták, cukrászdát nyithatunk Bécsben"


Kötelező volt elhinni? Elhitted?


"meg a Nyuszómuszó család reklámja is olyan meggyőző volt..."


Meggyőzött téged? Szerintem nem, mert akkor nem írnál róla így. De akkor meg miért emlegeted?


Ha valaki lakáshitelt vesz fel, akkor úgy kell megállapítania a hitel összegét, hogy a törlesztőrészlet jelentős ráhagyással se okozzon gondolt. Aki mondjuk 200 ezret keres, és ebből elkölt havi 80 ezret, az egyszerűen hülye, ha 120 ezres törlesztőrészlettel vesz fel hitelt. Lehet, hogy a 20 milliós lakásnak, amit kinézett magának, ennyi a törlesztőrészlete, de nem értette meg, hogy az túl van az ő lehetőségein, és be kellene érnie mondjuk egy 15 milliós lakással, még akkor is, ha a haverja vagy ismerőse, akivel versenyzik, 20 milliós lakást "vett".


Igazából hiú kisemberek ész nélküli spekulációja folyt itt a látszatgazdagság üldözése céljából. Egy nagyon durva tragikomédia.

2011. júl. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Engem nem érintett ez az egész közvetlenül. Volt egy közepes minőségű lakásom (és ma is ez van), és nem is akartam mást. Csak próbálom figyelni, hogy mi zajlik körülöttem, ezért érdekel. Meg ha nagy baj van, biztos nekem is a zsebembe kell nyúlni... Tényleg a tragikomédia a legjobb szó erre. A Nyuszómuszót azért emlegetem, mert mélyen belémivódott, azt hiszem, sose fogom őket elfelejteni. Hogy meggyőztek-e? Kicsit talán igen, de nálam komolyan sose merült fel a hitelfelvétel.
2011. júl. 22. 22:57
 8/21 gGyula ***** válasza:
72%
Én úgy tudom, hogy amikor JáraiZs MNB elnök volt,a Fidesz manipulálta úgy, hogy nem volt hajlandó lejjebb értékelni a forintot, ennek a hatására olyan kamat- és hitel- és árfolyamföltételek alakultak ki, hogy nagyon kedvezőnek tűnt svájci frank alapú hitelt fölvenni
2011. júl. 23. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ki a felelős a kibontakozó svájcifrankhitel-katasztrófáért?"


Egyedül azok akik a hiteleket felvették. Nélkülük ilyen jelenség nem létezne.

2011. júl. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%

A banki szerződések kétoldalúak, ezeket a banki-felügyelet engedélyezte/engedélyezi!A szerződéseket el kellett volna olvasni,értelmezni és ha megfelel aláírni!

Sokan ügyeskedtek,most meg sírnak!Ezeknek az éves bevételüket kellene megvizsgálni és esetleg segíteni rajtuk.

Idáig a kormány sem segített rajtuk , csak kitolták a bankok a hitel-visszafizetést ami a bankoknak megint csak kedvező. Az államnak a banki ügyletekből a haszon meg volt,most miért adná vissza???Amúgy is elköltötték !!!

2011. júl. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!