Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a szélsőjob...

Miért van az, hogy a szélsőjobboldal szélsőbalos jelképeket használ?

Figyelt kérdés
2011. júl. 23. 17:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz?
2011. júl. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Most hirtelen csak ezt találtam: [link]

Magyarországon nem tudom mennyire elterjedt.

2011. júl. 23. 17:50
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem nagyon találkoztam még ilyesmivel, de a szélsőségek sok dologban hasonlítanak egymáshoz így a forradalmi jelképek az olyan dolgok amik vérhez halálhoz vagy a régi rendszer pusztulásához kapcsolódnak azokat jelölhetik azonos jelképpel a szélsőségesek akár jobb akár baloldaliak legyenek, vagy lehet a szokásos másnál bevált itt miért ne működne ok is nem tudom
2011. júl. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam a 8 'h' betűt jelent, vagyis HH = Heil Hitler.
2011. júl. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nézzétek meg a cikknél a képeket:

1. kép - Raised fist - egyértelműen balos, gyakran ráadásul kifejezetten antifasiszta

4. kép - A fekete és a vörös zászló (meg a fekete magában) egyértelműen anarchista

Fekete ruházat... És még sorolhatnám

2011. júl. 23. 18:05
 6/17 anonim ***** válasza:
A cikkben is ezt írják amennyire értettem, bár sose olvastam nagyon ilyesmiről csak a szvasztikáról tudom, hogy egyiptomi vallási jelkép és itt ki is fújt az ismeretem a szélsőjobb jelképeiről
2011. júl. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az anarchista nem jelent feltétlenül baloldaliságot vigyázz ne mosd össze a kettőt
2011. júl. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
De igazad van az a zászlópár forradalmi jelkép és mindkét oldal használja viszont az ökölről én is úgy tudtam hogy baloldali kicsit meg is lepett, hogy neonáci jelkép is
2011. júl. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"Az anarchista nem jelent feltétlenül baloldaliságot vigyázz ne mosd össze a kettőt"

Nem igazán értelek. Mire gondolsz?

(Egyébként vörös és fekete zászló esetében szinte biztos)

2011. júl. 23. 18:10
 10/17 anonim ***** válasza:
Azt írtad, hogy a szélsőjobbosok baloldali jelképeket használnak utána meg példának az anarchista jelképet soroltad fel erre gondoltam csak
2011. júl. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!