Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A bal- és a jobboldal mikor...

A bal- és a jobboldal mikor keres más példaképeket végre Károlyi és Horthy helyett? Mindkettő hazaáruló volt.

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 18:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
jogos!
2011. aug. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
27%
az egész Magyar történelemben nincs olyan nagy ember, aki igazán hazafi lett volna!
2011. aug. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Horthyt azért az úgynevezett jobboldalnak csak egy igen szűk rétege tekinti példaképének.


Egyébként Horthynál és sok más politikusnál nézőpont kérdése, hogy hazaárulónak vagy reálpolitikusnak tekintjük. Sőt, néhány hadvezérnél is így van: Görgei Artúrt Vörösmarty hazaárulónak nevezte. Ha szembeszállt volna a túlerőben lévő sereggel, akkor nyilván azért nevezték volna árulónak, mert vágóhídra vitte a seregét.

2011. aug. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Horthy miért hazaáruló? Áruld már el, te mit tettél volna a helyében? Károlyinak lett volna más választása, mint hogy átadja a hatalmat Kun Béla gengszterbandájának. Horthyt meg a németek váltották le Szálasira.
2011. aug. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

18:49


És mondd, kedves ismeretlen, véletlenül nem hallottál még Széchenyiről?


Szerintem picikét nagyobb hazafi volt, mint például te!


Pedro

2011. aug. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%

18:49!

Szerintem inkább tanulj nyelvtant. Aztán megtudod, hogy a magyar kisbetű.

2011. aug. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
37%

Egyik sem volt hazaáruló, és ennyi.


Eléggé szánalmas, hogy a párt propaganda miatt egyesek össze-vissza fröcsögnek egy történelmi személy kapcsán, ahelyett, hogy esetleg utána olvasnának.


De ,áh, olvasni? Az nem megy...lefogadom mindjárt beugrik ide mondjuk pár netnáci, és elmondja, hogy Károlyi de mekkora hazaáruló is volt, engem meg jól lepontoz...na mibe fogadunk ,hogy így lesz?

2011. aug. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézőpont kérdése, hogy ki a hazaáruló.

Az biztos, hogy Horthy nem volt az.

Csak azok a barmok nevezik hazaárulónak, akik németbarátok! Na a németbarátok a hazaárulók!

Írom ezt úgy, hogy nem vagyok híve a Horthy-rezsimnek, de azért józan ésszel is felmérhető, hogy a háborúból való kiugrást meg kellet kísérelni.

Károlyit pedig Trianonért tartják felelősnek. Ez már nehezebb dió. Tény, hogy nem nagyon illett a helyére Károlyi.

Trianon egy eldöntött dolog volt, mondhattunk volna akármit, úgyis ezt szabták ki ránk :(

2011. aug. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

Károlyival az a baj, hogy naiv, és ostoba volt, álomvilágban élt. Magyarországnak 1918 őszén a fegyveres ellenállás lett volna az egyetlen esélye, az etnikai elvnek jobban megfelelő határok kikényszerítésére. Károlyi semmit sem tett ennek érdekében.


Horthy pedig értelmetlenül belevitte az országot a Szovjetunió és az Egyesült Államok elleni háborúba, majd sem 1944. március 19-én, sem később, pl. október 15-én nem tudta a kiugrást véghezvinni, amely lépés legalább valamennyit megmentett volna az országnak az 1938-41 között visszaszerzett területekből.


Hazaárulónak sem Károlyi, sem Horthy nem tartható, de egyik sem volt alkalmas az ország vezetésére azokban a nehéz és döntő hónapokban, években. Mindkettőt súlyos felelősség terheli az ország katasztrófájáért.

2011. aug. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
93%

Dantes!

Letetetni a katonákkal a fegyvert, mikor épp kezdik megszállni az országot, mi ha nem hazaárulás? De most komolyan? Nem vagyok netnáci, se turbómagyar de azért érdekelne az indoklásod.

2011. aug. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!