Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért beszélnek egyesek a...

Miért beszélnek egyesek a "romlott Nyugat"-ról vagy a "Nyugat romlottságáról", az egész nem inkább az emberi természet velejárója, nempedig a nyugati kultúra egyik ismérve?

Figyelt kérdés

Az ókori, középkori Kínában és Japánban is mentek mindenféle véres háborúk, melyek mögött nem nacionalizmus és egyéb "szent eszmék", hanem a földesurak, uralkodók nyereségvágya állt.


Az arab kultúrájú Dubai és Kuwait egy Las Vegas-szerű bűnbarlang lett mióta ott is van pénz.


2011. aug. 15. 00:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!



Amúgy igazad van. Aki tehette az háborúzott vagy csak egyszerűen fosztogatott.

2011. aug. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Tökéletesen egyetértek. A romlott nyugatról regélők teszik ki a kisebbséget, akik képtelenek beilleszkedni a többségi társadalomba.
2011. aug. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
62%
Csak hasonlítsd össze a nyugati gazdag tiniket, meg a keleti elmaradottabb szegény, dolgos fiatalokat és észreveszed.
2011. aug. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=6OAW8-deuJE

nézd meg ezt a jó kis videót és megtudod

2011. aug. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%

Hát távolról sem az emberi természet velejárója a romlottság.


Éppen az ellenkezője igaz!

Az emberi természet velejárója a békesség, igazságosság, segítőkészség, szeretetképesség és eredendő jóság.


Így teremtette meg az embert Isten.


Az időközben megromlott kultúrák, akik megfertőzték a teljes nyugatot és aztán az egész globális világra kiterjesztették fertőző, erkölcstelen, háborúskodó, másokat eltipró, embertelen és szeretet nélküli, másokon átgázoló hatalmukat és kultúrájukat már valóban rossz, de nem eredendően és főleg nem az egész emberiségre vonatoztatva.


Ma már a nyugatiak miatt valóban sajnos szinte mindenki a rosszak közé keveredett és elkorcsosult, de ezt csak akkor fogod észrevenni, ha már kellően sok pofon ért és természetesen nem abba a hazug és kizsákmányoló típusú családba születtél, ahol csak megszületni nehéz és mindenkit, minden alkalommal meglopnak.


Abban szerintem nem merül fel ez a kérdés, akitől hamarosan el fogják venni csalással a jelzáloggal terhelt házat vagy autót.

2011. aug. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

vagyok, aki vagyok te csak maradj a Vallás kategóriában, mert az úgynevezett "Isten"-re bármit rá lehet húzni, hogy a végén te nyerd a vitát. Olyan, mint a South Park-ban a Csubakka-védelem. Vannak akik azt mondják, hogy "aki a Fidesz ellen szavaz, Isten ellen szavaz" vannak akik szerint Isten egy jobbikos.


Ez épp olyan, mint a "Szavazz a jobbikra, mert Petőfi a Jobbikra szavazott volna" típusú érvek.


Az egésznek a lényege, hogy az Istenben hívő embereket bármire rá lehet venni, hogyha az elég istenezéssel van körítve. Nem véletlen, hogy Amerikában már az istenhittel azonosítják a melegverést és a tudományellenességet, az ottani nácizmussal szimpatizáló politikusok így használják ki az ott élő istenhívő embereket. Ezért veszélyes dolog a vallás, bárkit lehet manipulálni vele.

2011. aug. 15. 01:14
 7/18 anonim ***** válasza:

"Csak hasonlítsd össze a nyugati gazdag tiniket, meg a keleti elmaradottabb szegény, dolgos fiatalokat és észreveszed."


Ez viszont fordítva is igaz. Nézz meg egy gazdag kínai gyereket.

2011. aug. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A "Petőfi valószínűleg szélsőjobboldalinak lenne titulálva" elvet én vetettem fel, de nem mondtam, hogy jobbikos lenne, mert például én is szélsőjobboldali vagyok, de a Jobbik távol áll tőlem.


Egyébként a romlottság nem az emberi természet velejárója, vagyis inkább úgy mondanám, hogy az egyik ága.

Mert két út létezik. Egy romlott emberi természet és egy helyes emberi természet. Mindkettő csak az emberekre jellemző, az állatvilágban nem fordul elő és mindkettő csak azért létezik, mert az emberek öntudattal rendelkeznek.

Ha az ember erőt vesz magán és akaraterejéből merítve egy jobb, önzetlen, szent, becsületes, méltányos, igazságos és tiszta világért kezd küzdeni (de mindenekelőtt élni ugye, mert ami mostanság hiányzik a "szélsőjobboldali nagymagyarokból" az pont az, hogy igazából nem akarnak azon elvek szerint élni, amiért állítólag küzdenek), akkor én ezt nevezném a helyes útnak.


A helytelen út az, amit te itt a kérdésedben nyugati romlottságként határozol meg. Az ember alantas lesz tőle, önző, csak az érdekli, hogy megkapja a napi dugását vagy alkoholadagját, átengedi magát a gyengeségeinek, nem küzd ellenük, közönyös olyan kérdések irányába, hogy a világ 10 év múlva csak egy mégnagyobb szeméttelep lesz-e (értem ezalatt leginkább emberi, de környezeti oldaláról is a dolgot), avagy küzd azért, hogy a gyermekeink egy harmonikusabb, egészségesebb (lelkileg és erkölcsileg is egészségesebb) világban ébredhessenek föl.


Igazából a két út helyes meghatározása a "fölfelé és lefelé szinteződés útjai" nevet viselhetnék. A lényege, hogy az egyik egy jobb világért hajlandó küzdenki, a másik pedig ha nem is akarja elpusztítani ezt a jobb világot (általában nem akarják, akik a lefelé szintezés útját járják!), de közönyösek és akaratgyengék mindenféle jobbító szándék elkezdéséhez vagy követéséhez.

2011. aug. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Senki ne beszéljen már nekem romlott nyugatról! A dubai olajsejkek luxus férfikur_vákat fogadnak, amelyik meg nem kötschög az jön amszterdamba kur_vázni. Régebben az arabokbnál hárem volt, az nem számít? Afrikában még a gyarmatosítás előtt transzik voltak az előkelők. Lehetne még sorolni. Nem kell állandóan a nyugatot ócsárolni.
2011. aug. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem az emberi természet, hanem a kapitalizmus velejárója.
2011. aug. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!