Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szuperszámítógép = A Big...

Szuperszámítógép = A Big Brother szeme! Milyen célból hozták létre 2011. áprilisában az új Magyar szuperszámítógép rendszert, amellyel az eddigi teljesítmény (számítási kapacitás) 70-szeresére, a tárolási kapacitás csaknem 100-szorosára növekedett?

Figyelt kérdés

Miféle plusz adatokat muszáj feldolgozni?


Most amikor 3 éve egyre mélyül a válság, egyre több a nyomorgó ember, vajon miért költik ilyenre a pénzt, amikor nyilván ilyen időszakban minden feldolgozandó adat is sokkal kevesebb?

Nyilvánvaló mindenkinek, hogy ilyen válságos időszakban, sokkal kevesebben ügyintéznek, bénult, halott a gazdaság, nem vásárolnak, nagyon kevesen bankolnak, kevesebbet telefonálnak, interneteznek, stb. stb.


Akkor tehát milyen adatok feldolgozására szükséges ilyen gigantikus kapacitás?

Milyen kutatások is folynak az egyetemeken, amikor köztudottan semmi jelentőset nem hoztak még létre?


Most értesültem arról - szerintetek is lehetséges lenne ez -, hogy a Nemzetbiztonsági szolgálat megbízásából áprilistól mindenki számítógépének, minden adatát (böngészett oldalak, hányszor hol, mit olvasott, mik érdeklik, kivel tart kapcsolatot, e-mail-ezés, Facebook, iwiw, stb., mobilok és okostelefonok beszélgetései, SMS-ei, az új GPS-ek minden adatát), személyre szólóan lementik.

Azért, hogy azokat realtime feldolgozhassák és ha szükséges azonnal lekapcsolhassák az igazságot elnyomó diktatúrára potenciális veszélyt jelentő személyeket. (A mobil, GPS, mobil még a tartózkodási hely is pontosan tudható).


2011. aug. 25. 23:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
31%

"Most értesültem arról"


Kaptál egy levelet, aminek egynél több címzettje volt, és elhitted? LOL

2011. aug. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
62%

Bocs, de ez a lementéses dolog egy oltári nagy marhaság... Gondold végig, ha csak pár millió géppel (PC-k, mobilok, GPS-ek) számolunk, amelyek néhány megabit/sec sebességgel töltenek le... Tudod, milyen horribilis tároló kapacitás kellene ennek az adatfolyamnak a teljes folyamatos lementéséhez? Kíváncsi lennék, vajon honnan "értesültél"?


Az egyetemeken, kutató központokban pedig VANNAK jelentős kutatási eredmények, néha még a TV is közöl híreket az éppen aktuális eredményekről.


Ráadásul erről az "újmagyar szuperszámítógép rendszerről" sem tudok, pedig jópár éve foglalkozom hivatásszerűen számítógépekkel - ha ilyen lenne, valószínűleg nem kerülte volna el a figyelmemet. Ja, tudom, annyira titkos... De akkor vajon honnan tud róla az, akitől te "értesültél" róla???


Pedro

2011. aug. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
56%

Túl sokat nézel TV-t mert minden szavadból az sugárzik amit a TV ben, médiában nyomatnak CSAKHOGY EZ NEM IGAZ!


"3 éve egyre mélyül a válság, egyre több a nyomorgó ember"


Valóban ? Szerinted ez igaz? Nézz ki milyen kocsikkal szaladgálnak egyesek, és hogyan vannak felöltözve.


És méghogy az egyetemeken nem tettek le semmi tudományosan jelentőset az asztalra...



Jól élnek a magyarok, nagyon is, már akinek van esze, és nem tette magát tönkre a hitelekkel ész nélkül.


Azok nyomorognak csak akiknek még a matek se nagyon megy, a gondolkodás meg egyenesen luxus!

2011. aug. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:

A magyar médiát én legszivesebben lehúznám a WC-n.


Kizárólag a politikai kampányolásra van hangolva évtizedek óta az egész, aki nem néz tv-t az egy idő után akármelyik hiradót nézi meg csak az jön le neki, hoyg a jelenlegi kormányt fényezik, az előzőre meg köpködnek, sé semmi másról nincs szó max még az időjárásról meg hogy valami béna futbalista a lábát törte a 11 esnél.

2011. aug. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:

Mellesleg meg ennyi erővel mindenkit lekapcsolhatnának, hiszen nincs ember aki ne utálná ezt a tetves rohadt magyar politikát és rezsimjét.


Nade ha mindenkit lekapcsolnak akkor ki fog adót fizetni?

2011. aug. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 A kérdező kommentje:

Kedves Pedro,


Jobb lenne, ha előbb egyszerűen csak rákeresnél a googlen és nem a másikat hazudtolnál meg csípőből. Ez elég nagy butaságra vall tőled.


Ezek után nem hiszem, hogy Te valóban annyira tájékozott és felkészült lennél a számítástechnikából.


Ugye nem baj?

Sokat szoktál számítógépes játékokon játszani? Hát ez még nem jelent tájékozottságot.


Maradjunk abban, hogy eddig az én forrásom és információm hitelesebbnek bizonyult.


Alábbi linkeket át lehet nézni:


[link]


[link]


[link]


[link]


De még találhatsz százat is...


Az, hogy én honnan kapom az információt az nem lényeg.

Csak az a lényeg kedves első kötekedő, hogy mindig igaz!

2011. aug. 25. 23:38
 7/82 anonim ***** válasza:
31%

"Ráadásul erről az "újmagyar szuperszámítógép rendszerről" sem tudok, pedig jópár éve foglalkozom hivatásszerűen számítógépekkel - ha ilyen lenne, valószínűleg nem kerülte volna el a figyelmemet. Ja, tudom, annyira titkos... De akkor vajon honnan tud róla az, akitől te "értesültél" róla???"


Én mindig mondtam, hogy az informatikusoknál már csak a közgazdászok lehetnek ostobábbak.

2011. aug. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 A kérdező kommentje:

Nohát, ugye milyen jól működik a rendszer, rögtön meg is jelentek a lejárató és ellentmondó ügynök 20 perc alatt, akik megkapták a szuperszámítógép online adatait...:))


Na ez a lebukás öregeim..!:)


Na az is szép, hogy Pedro nem hallott még adatmentési lehetőségekről? Nem tudtad, hogy vannak külső adattárolók is? Akkor te valóban nem vagy túl felkészült a témában... Vagy inkább egy rossz ügynök... Gyenge próbálkozás..:)



Másik válaszolgató ügynöknek:

Nem a médiából, ilyet nem fogsz hallani médiában, nem húzzák ki maguk alól a szőnyeget...


Látom nagyon borsos lett itt hirtelen a hangulat, tehát nagyon belenyúltam a szuper titkos projektes információkba...


Ajaj, még botrány lesz ebből a végén...:)


Hogy én mennyire vagyok tehetségtelen?

Jobb lenne, ha magad tehetségével foglalkoznál, ami ha ilyet írsz, akkor nyilván nincs. Ez sajnos a tapasztalatom.


Beidézem az egyik válaszom a tehetségem illetően, csak a tanulság kedvéért másoknak, hogy lássák kiket kezd ki az itteni beszólogatós team!



Nekem eddig semmi jót nem hozott (ez a rendszer), csak elnyomást, kirekesztést, igazságtalanságot, eladósodást és lassan hajléktalanságot.


Állítólag tehetséges vagyok, sok dologban értem el igen jó eredményeket. Volt munkahelyemen (mindig a legjobb eredményeket értem el) mindenki utánozni próbált, de nem hogy nem léptettek elő (3-szor pályáztam), hanem kirúgtak, mert túl tisztességesen dolgoztam és így sokkal jobb eredményt értem el, mint a hazudozó bankárok.

(Ja és mert nem vettem részt a hetente megrendezett orgiákon!)


Aztán levédettem egy találmányt és mikor már alá lett írva egy nagy értékű vételi szerződés a partneremet és családját halálosan megfenyegették, hogy nem én nem gazdagodhatom meg, mert nem tartozom ahhoz a bizonyos körhöz...

Vajon ismerik-e ezt a törvényt, szabályt a mai átlagemberek?


Nagyon sok visszaélést tapasztaltunk meg felségemmel a hivatali ügyintézések, "jogorvoslatok" kapcsán.

Eleinte minden jogsértést szóvá tettünk és jogorvoslatot kértünk, de nekünk csak egyszer, egy ügyben lehetett igazunk, de az is már csak akkor amikor a külföldi tulajdonosnak írtunk, mert leráztak a Magyarok.

Ez több mint 100 panaszlevél, mert volt olyan, ahol 10 vagy több levélváltás is volt és csak akkor írtunk, ha konkrét és komoly visszaélés történt.


Az Igazság sohasem érvényesülhetett.


Szerinted akkor ez a "fenntartható fejlődés" a társadalom, a kis emberek érdekeit szolgálja?


Mi lenne akkor, milyen szép világ, HA IGAZI DEMOKRÁCIÁBAN élnénk, ahol lenne valódi igazságszolgáltatás és mindenkinek egyenlő esélye lenne és tehetsége alapján érhetne el eredményeket, mert azt megengednék?


Miért ír ki ilyen pályázatot a telekom, akinek amúgy nagy köze van a szuper számítógéphez is a KFKI-n keresztül?


"A Magyar Telekom a „fenntartható tudatformálás” témájú pályázatával civil szervezetek szemléletalakító munkáját kívánja támogatni. A társadalom minden rétegében szükség van a fenntarthatóság elveinek és gyakorlatának elsajátítására."


Tehát mindenki agyát jobban át kell mosni, mert túl sokan jönnek rá az igazságra?!? Ez ezt jelenti szerintem...


Ennyit a tehetségekről és a médiáról...

2011. aug. 25. 23:54
 9/82 anonim ***** válasza:
34%

"Most amikor 3 éve egyre mélyül a válság, egyre több a nyomorgó ember,"


Itt hagytam abba! Nekem nem kell, hogy érzelmekkel demotiváljanak.

2011. aug. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim válasza:
34%

Van egy olyan dolog, amit te nem ismerhetsz, az a neve, Tudomány.


A tudósok használják a szuperszámítógépeket, kutatásra.


Nem fogom elmagyarázni.

2011. aug. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!