Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szóltok a népszámlálásban...

Mit szóltok a népszámlálásban szereplő kérdésekhez? Szerintetek mi van, ha nm töltöm ki?

Figyelt kérdés
2011. szept. 29. 07:29
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
0%
letartóztatnak
2011. szept. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
Nem minden kérdésre vagy köteles válaszolni.
2011. szept. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Nagyon vicces volt....haha Értelmes válaszokat várok!
2011. szept. 29. 08:00
 4/38 A kérdező kommentje:
Igen,azt tudom hogy nem mindegyikre muszáj,de ha egyszer népszámlálás akkor miért érdekli őket pl hogy hány szobás lakásom van?vagy mi a végzettségem stb...van egy csomó felesleges kérdés,amihez semmi közük amúgy sem.
2011. szept. 29. 08:01
 5/38 anonim ***** válasza:
90%

Statisztikai adatgyűjtés. Ezekből mondják meg például, hogy Magyarországon ennyi meg ennyi diplomás van, hányan élnek túl kicsi, vagy éppen hatalmas lakásban, hány embernek van hétvégi telke, stb...


Ha nem, vagy rosszul válaszolsz, azzal "csak" a statisztikát fogod meghamisítani...


Az persze már más kérdés, hogy egy NÉVTELEN adatgyűjtéshez vajon miért is kérik, hogy azonosítsam be magam? Akkor mitől is névtelen?


Pedro


Pedro

2011. szept. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Ezt találtam,kíváncsi vagyok mit szóltok hozzá!



"Ha nem akarsz válaszolni: Írd rá a kérdőívre hogy mivel a népszámlálásban résztvevők egyértelműen beazonosíthatóak, így annak végrehajtása jogellenes, következésképpen nem vagy köteles benne részt venni, polgári engedetlenséggel élsz az állam jogellenes cselekményével szemben.


Ha ezek után eljárás alá vonnak, ne ismerd el hogy te írtad, de hivatkozz arra hogy ha az állam bizonyítani tudja hogy te (vagy bárki más egyértelműen azonosított személy) írtad ezt a kérdőívre, akkor ipso facto bizonyított hogy a válaszadók be azonosíthatóak, azaz a népszámlálás végrehajtása jogellenesen történt, tehát a válaszadás jogszerűen megtagadható.


Ha pedig az állam nem tudja bizonyítani hogy te voltál, akkor meg bizonyítottság hiányában kéred megszüntetni az eljárást, és csókoltatod a jó édes anyukájukat."

2011. szept. 29. 08:15
 7/38 anonim ***** válasza:

"Az persze már más kérdés, hogy egy NÉVTELEN adatgyűjtéshez vajon miért is kérik, hogy azonosítsam be magam? Akkor mitől is névtelen? "


Azért, hogy ne minden második lakásban te válaszolj.


"Ha nem akarsz válaszolni: Írd rá a kérdőívre hogy mivel a népszámlálásban résztvevők egyértelműen beazonosíthatóak"


Választani/szavazni még egyikőtök sem volt, ugye? Ott is hitelt érdemlően azonosítanod kell magad, mégis titkos a szavazás. Egy dolog az azonosító lap és más dolog a (névtelen) népszámlálási kérdőív.

2011. szept. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

Mondd azt minden kérdésre "alma"


Minek ekkora ügyet csinálni ebből? Amire nem akarsz nem válaszolsz. Vagy ne enged be őket. Pl azt mondod dolgozol...utazz el.

2011. szept. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Igen,csak mondjuk egy szavazáson nem kíváncsiak arra,hogy hol,milyen körülmények között élek és kivel...Akkor miért nem mondják meg nyíltan,hogy arra kíváncsiak ki hogyan él?Nem kötekedni akarok én ezzel,hogy nem akarom kitölteni,egyszerűen csak nem bízok bennük és tudom hogy van valami hátsó szándékuk ezzel az egész szarsággal...Majd ebből szépen kiszűrik hány olyan ember van,akiről még nem nyúztak le elég bőrt és valami mondvacsinált indokkal jönnek az újabb adók...Vagy mit tudom én,de az biztos hogy céljuk van ezzel,nem pusztán kíváncsiságból kérdezősködnek....
2011. szept. 29. 08:28
 10/38 anonim ***** válasza:
A népszámlálás a világban minden országban így zajlik A kérdések nagyjából egységesek,a magyarországi kérdések nem többek mint pl,az angol vagy német népszavazáson. Ott ráadásul még jobban azonosítható vagy,hiszen a személyi számot is fel kell tüntetni rajta.
2011. szept. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!