Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Köteles vagyok-e közmunkán...

Köteles vagyok-e közmunkán kemény fizikai munkát elvállalni?

Figyelt kérdés

25 éves fiú vagyok, egy apró faluban lakom. Van egy OKJ-s középfokú végzettségem, illetve egy államvizsgám (nyelvvizsga híján a diplomámat még nem kaptam kézbe).


Gyerekkoromban diagnosztizálták, hogy nem záródtak születésemkor egyes csigolyáim teljesen (nem vagyok azért mozgássérült), sőt, van két meszesedés az egyik csigolyámon, ebből kifolyólag kemény fizikai munkát nem végezhetek, plusz lúdtalp, scoliosis.


Felvettek közmunkára, mivel nem találtam állást záros határidőn belül, szégyenszemre. Beraktak a sok alkoholista, műveletlen tahó közé (más tészta, hogy a tőlem tanulatlanabbak bent dolgoznak közmunkásként az irodákon).


4 órában kell robotolnom, az utóbbi 7 munkanapban például védőfelszerelés nélkül (se gumicsizma, se kesztyű) pakoltam 50-60 kg-os fadarabokat is. Nem vagyok paraszti származású, sosem csináltam ilyen munkákat, városról költöztem ki. Persze nem nézem le, aki ilyet végez, de akkor is felháborítónak találom. Az önkormányzatnak kutya kötelessége lenne megfelelő ruházatot biztosítani.


Szerintetek mit tehetek?


2011. okt. 5. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Volt előtte orvosi, alkalmassági vizsgálat?
2011. okt. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
igen először orvosi vizsga,az alkalmatlannak igazol,a munkát védőszerelés nélkül nem vagy köteles felvenni!
2011. okt. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, természetesen volt orvosi vizsgálat, amit a háziorvosunk végzett, nem kért semmiféle papírt, még tüdőszűrőről való leletet sem, ami furcsa. Csak ráírta egy rózsaszín papírra, hogy alkalmas vagyok, aztán jónapot.
2011. okt. 5. 21:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Menj el másik dokihoz (szakrendelőkben van munkaalkalmassági vizsgálat).

Kis falvakban igen nagy tud lenni az érdek összefonódás, lehet hogy a dokinak egy korsó sör mellett elmondták, hogy legyen mindenki alkalmas.


A munkaalkalmassági vizsgálatra vidd el az eddigi papírjaidat, zárójelentéseidet.

2011. okt. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles. A közmunkát elvállalni senkinek sem kötelező.
2011. okt. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Pesze, nem kötelező közmunkára mennie, csak akkor nem kap segélyt.
2011. okt. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én biztos nem vállalnám.Én inkább öngyilkos lennék,vagy éhendöglenék.
2012. ápr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!