Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a népszáml...

Mit gondoltok erről a népszámlálásos videóról? A nyelvismeretnél milyen igaz volt.

2011. okt. 17. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég beteg :D
2011. okt. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nocsak te is a fészbúkon kaptad? Amúgy jónak ígérkezik ez a sorozat, de igazán lehetett volna más téma is, már kezd felhúzni, hogy mindenki ezzel foglalkozik, holott ezt muszáj pár évente elvégezni.
2011. okt. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ez qrvajó XD
2011. okt. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
pihent agyú
2011. okt. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez baromira szar. Mondhatni sz@rrágás. Milyen nyelven beszél otthon a családjával? Hányan családban az angol az általános beszédnyelv otthon? Egy idegen nyelv? VAgy mondjuk az egyik hivatalos kisebbség nyelve?
2011. okt. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Milyen nyelven beszél otthon a családjával? Hányan családban az angol az általános beszédnyelv otthon? Egy idegen nyelv? VAgy mondjuk az egyik hivatalos kisebbség nyelve?"


A jogos dolog ezzel az volt, hogy a nyelvismeretnél az angolt nem lehetett beikszelni, azt egyébnek lehetett beírni, holott ez a világnyelv. Míg ruszint lehetett bejelölni. És azt mennyien beszélik?

2011. okt. 18. 16:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kell megmagyarázni nekem, hogy mit mondott a videós, értettem én azt. Csak az állítom, hogy aki készítette, hülye, és nem érti a kérdések összeállításának okait.


Nézz el erre a linkre: [link]

Nézz végig a listán, nézd meg az "otthon beszélt nyelvek" listáját. Látsz valami hasonlóságot? Látod benne az angolt?


A kérdés célja az, hogy pontosabban térképezzük fel azt, hogy milyenek a magyar nemzetiségek. Mert az bizony jelent valamit, ha valaki mondjuk tadzsiknak valja magát, de amúgy magyarul beszél mindenki a családban, vagy ha valaki pl. magyarnak tartja, de cigányul beszél otthon. Meg az én helyzetemet is jobban megértik: német apától és magyar anyától születtem itthon, így magyar és német állampolgár is vagyok, magyarnak és németnek is tartom magamat. De ha azt mondom, hogy a családomban a nyelv az magyar, mást sejtet a statisztika értelmezőinek, mint ha azt, hogy a német. Remélem, így már érted, hogy miért mondtam azt, amit.

2011. okt. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!