Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért osztották fel a nagy...

Homo ludensz kérdése:

Miért osztották fel a nagy informatikai hálózatok az országot? /intenet, tv. Telefon/.

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy nem igen létesítenek ott ahol már az egyik megtelepedett másikat esetleg jobbat, olcsóbbat.Nincs igazi verseny szerintem mert csak a reklám szól választási lehetőségről. Be írom a lakcímem és kijön hogy T-Home és slussz passz.
2011. nov. 6. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nevezik kartellnek. A verseny - elméletben - csökkenti az árakat, ha megjelenne az egyik területén a második, harmadik, a végén még az olcsóbbat választanád. És akkor a többi kénytelen lenne gondolkodni, mit tegyen.

Nem. Szépen kiszámolják, mennyibe jönne nekik ez a harc, és megállapodnak, hogy melyik hány %-ot kap a részesedésből, majd pedig békén hagyják egymás felségterületeit. Esetleg - hogy a versenyhatóság ne köthessen bele - kölcsönösen kiépítenek egymás területein valami jóval gyengébb szolgáltatást, amit nem fogsz választani. Továbbá a háttérben megállapított mértékben ócsárolják egymást, hogy dühöngjön az a nagy verseny.

Felénk több mint 10 éve van UPC ugyanazon a primitív színvonalon a T-Home mellett.

2011. nov. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen valami ilyesfélére gondoltam magam is: Már Bulgáriában szárnyal a T-home az itthoniak meg érjék be azzal amit kapnak,hiszen őket már "lefedte" a cég. Úgy van most is minden ahogy a Matávtól átvette csak az árak lettek húzósabbak ha igényesebb vagy.
2011. nov. 6. 16:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert a konkurenciával könnyebb megállapodni, mint legyőzni. :(
2011. nov. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Azért itt nem csak a kartell dolog van benne. Informatikai hálózatot ott érdemes működtetni, ahol sok ember van. Tehát semelyik szolgáltató sem fog önként hálózatot építeni egy hegytetőn lévő, eldugott kis zsákfaluba, pedig lehet 2-3 ember szeretne ott netezni. Emiatt az ilyen területeket (ahol nem éri meg szolgáltatni) felosztották egymás között, hogy mindenhol legyen legalább egy szolgáltató. Az ilyen területen kelettkezett veszteséget meg elvben egymás között elosztják. Így mindenki hozzá jut nethez, és a veszteség arányosan oszlik meg a szolgáltatók között.

Az, hogy ez néhány helyen kartell dologba csap át, az előfordulhat. Az elv maga jó, a megvalósítás nem biztos.

2011. nov. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ebben igazad lehet sőt logikusnak is tartom én magam is csak ez Budapest egyik peremkerületére vonatkozik ahol én lakom egy kertes házas övezet. Szinte minden ház kábeltévés és mindegyik telefonos. Az hogy kinek van netje azt nem tudom én sem de amiről beszélünk az majd 90 ezres lakosú kerület.
2011. nov. 11. 10:41
 6/6 anonim válasza:
"Informatikai hálózatot ott érdemes működtetni, ahol sok ember van" Újlipótvárosban elég sűrűn lakott? A vicc az egészben, hogy a T-hometól léptem át UPC-be 3 éve, de most szerettem volna a telefont visszavinni. Mert nagyon idegesít, hogy áramszünet esetén az sem működik + sok a hiba amúgy is. Rákerestem a címemen elérhető szolgáltatásokra és azt írta, hogy ezen a címen nem elérhető a szolgáltatás. Nem kicsit érdekes. Pár sarokkal arrébb ugyanez a történet ott tv műsort nem tudnak, pedig előtte ők szolgáltatták. Szerintem teljesen egyértelmű a kartell, jó lenne már vizsgálatot indítatni ellenük!
2013. febr. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!