Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon csak az számít...

Magyarországon csak az számít gazdag embernek, akinek van legalább egy hitelmentes ingatlan a nevén? Csak mert szerintem igen. Vélemények?

Figyelt kérdés
2011. nov. 19. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nem.

Nekem nincs semmilyen ingatlanom, én bérelni szoktam, mert sokkal mobilabb vagyok, ha változás áll be az életemben, mint ahogy történt is többször. A havi megtakarításokból pedig már nyolcjegyű összeg jött össze, amit majd egyszer lehet, hogy én is lakásvásárlásra fogok költeni, és csak abból majdnem egy minimálbérnyi plusz bevételem van havonta.

Sajnos aki napról-napra él (mindegy, milyen oknál fogva) az nem gazdag, akármilyen ingatlan van a nevén.

2011. nov. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Nem. Például nekem az előző főnököm albérletben lakott. Azt mondta, hogy azért, mert az albérlet mobilitást biztosít számára, a saját lakás viszont kötöttséget.

Amúgy rengeteg pénze volt, kifelé is látszott (pl. évi három, de inkább négy külföldi utazás, és nem Ausztriába :D), meg hát én kezeltem a pénzügyeket, ergo láttam.


A te logikád szerint ő nem lenne gazdag ember, holott kényelmesen zsebből kifizetne egy ingatlant.

2011. nov. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezen múlik. Gazdag ember az, akiknek minőségi igényei vannak és ki is tudja azokat elégíteni. Ez úgy értendő, hogy az igényeket nem a lehetőségek határozzák meg, hanem fordítva.

Az ingatlan ezen belül egyéni ízlés kérdése.

2011. nov. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

De jó! Gazdagok vagyunk, ugyanis az ingatlanunk teljesen hitelmentes! Nem is tudtam hogy gazdagok vagyunk.


Azt hittem nem vagyunk gazdagok, mert nincs autónk, nem jártunk külföldön, nincsenek drága ékszereink...de ezek szerint gazdagok vagyunk.Megnyugodtam.


Öreganyám is gazdag akkor. Van a nevén egy hitelmentes ingatlan. Amiben igaz nincs fürdőszoba. Csak fával lehet fűteni. Nincs csatorna. Alig kap maroknyi nyugdíjat.

De ezek szerint gazdag ő is.

2011. nov. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
kedves utolsó: nagyon vicces akartál lenni, de próbálj meg gondolkodni egy kicsit: Mo.-on hány eladósodott ember van??? és mindez a lakás meg ilyen olyan kiadások miatt van. Szerintem a lakosság 75%-a. Úgyhogy szerintem igenis szerencsések vagytok, hogy legalább ez miatt nem kell aggódnotok, hogy minden hónap végén elmegy a fizetésetek fele...
2011. nov. 19. 20:39
 6/9 anonim ***** válasza:
39%
Nézd, az utolsónak valahol igaza van. A gazdagságnak semmi köze nincs ahhoz, hogy van-e házad. Ahhoz van köze, hogy van-e pénzed. Egyébként tipikusan a gazdagabbak azok, akik belátják, hogy ingatlant vásárolni alapvetően nem jó befektetés, mert csak viszi a pénzt. A szegényebbek meg szívatják magukat a hitelekkel és törlesztőkkel.
2011. nov. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

"Magyarországon csak az számít gazdag embernek, akinek van legalább egy hitelmentes ingatlan a nevén? "


Gazdag az, akinek sok pénze van. Relatív fogalom (X gazdagabb Y-nál). Hogy ki számít "gazdag"-nak, az önkényes: a felső tízezer a gazdag, vagy a felső százezer, vagy ahogy meghatározzuk.


Amúgy nagyon gazdagok időnként nem tartanak saját házat vagy lakást. Olyan is van, aki szállodákban lakik, vagy villákat, lakásokat bérel, és viszonylag gyakran költözik. Az ingatlan nem jó befektetés.

2011. nov. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem akartam vicces lenni, csak te buta vagy ennyi az egész. Tudod nekem nem azért van hitelmentes ingatlanom mert gazdag vagyok, hanem mert nincs olyan jövedelmem hogy hitelt vegyek fel!
2011. nov. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Nekünk is hitelmentes ingatlanunk van, nem a mi érdemünk, hanem a szüleinké. De gazdagok, hát azok aztán nem vagyunk!
2011. nov. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!