Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miből fogunk megélni, amikor...

Miből fogunk megélni, amikor minden munkát gépekkel fogunk elvégeztetni, és az emberi munkára nem lesz szükség?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen ezt azért kérdezem, mert egyre több munkafolyamatot váltunk ki gépekkel, ezáltal egyre kevesebb ember munkájára van szükség, így bevételhez sem jut.

Ezzel a fenemód nagy gépesítéssel és hatékonysággal a jóléti társadalom helyett talán egy szegény társadalomnak ágyazunk meg. Ez lenne a fejlődés?


2011. nov. 20. 04:23
1 2
 1/17 doboszoli ***** válasza:
74%
A munkát elvégző gépek gyártásából.D)
2011. nov. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%

én k*rvákat fogok futtatni!

vagy biorobot k*rvákat

esetleg kenőolajat fogok csempészni (néha a gépeknek is kell egy kis móka)

2011. nov. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 bary79 ***** válasza:
20%

Egyre több munkanélküli, egyre több éhező, 10% rohadtul szemtelenül gazdag, 90% maszatos mocskos csőcselék, akik a föld alatti csatornákban laknak, és szemetet esznek, forradalom, mesterséges intelligencia, lázadás a gépek ellen, III.-IV. Világháború, 10% menekül egy másik bolygóra (mert megtehetik ), csőcselék (köztük mi is) marad a mérgező, sugárszennyezett sivatagban, ami a Földből maradt.

Na EZ a fejlődés!

2011. nov. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
az utolsót eltiltanám a szülei helyében a nettől és a katasztrófa és disztópia filmektől egy jó időre
2011. nov. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Olyan sosem lesz, hogy minden munkát gépekkel fogunk elvégeztetni.

A gépeket kezelni, szervizelni, javítani kell.

A szállítás emberi közreműködés nélkül nem valósítható meg.

És még nem beszéltünk az egészségügyi ellátásról, az oktatásról és az állami hivatalokban ülő sok emberről.

2011. nov. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 bary79 ***** válasza:
0%

8.33


Hehe :)

már nem vagyok olyan korú, sajnos, hogy a szüleim letiltsanak, én ezt látom, hogy ez felé haladunk.

Bár találkozhatnánk 200-300 év múlva, hogy megmondhassam: látod? én megmondtam!

Am. 200-300 év múlva a kőgazdagok 200-300 évig fognak élni! :)

2011. nov. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

"én ezt látom, hogy ez felé haladunk. "


Én meg azt látom, hogy idióta vagy!


30 éve is ilyeneket jósolgattak, mégsem valósult meg!

2011. nov. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 asmosys ***** válasza:
60%

Hát mégis van időutazás. Valaki itt maradt az ipari forradalom korából.

Munkából nem lett kevesebb, sőt, csak annak jellege változik.

2011. nov. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 bary79 ***** válasza:
23%
30 év kevés, bár azalatt is rohadt nagyot fordult a világ, gondolj bele.
2011. nov. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Miből fogunk megélni, amikor minden munkát gépekkel fogunk elvégeztetni"


Minden feladatot nem lehet gépekkel végeztetni. A "munkát géppel végeztetni" egyébként félreveztő pontatlanság, a gépek ugyanis nem végeznek munkát. A munka emberi tevékenység.


"egyre több munkafolyamatot váltunk ki gépekkel, ezáltal egyre kevesebb ember munkájára van szükség"


Emberi munkára mindig szükség lesz, csak csökkenő mennyiségben. Afelé haladunk, hogy alapvetően 3-féle emberi munkára lesz szükség:


1) képzetlen munkaerő: személyi szolgáltatások (ápoló, babysitter stb.)

2) képzett munkaerő: kutató, fejlesztő, programozó stb. munkakörök, amelyek a gépek beállításához és kezeléséhez kellenek (szerelőtől a fejlesztőmérnökig)

3) kreatív munkakörök: tudós, művész, politikus, menedzser


A gépek csak bizonyos emberi tevékenységeket tudnak kiváltani, nem mindet. Az eredmény az, hogy a társadalom összmunkaideje csökken, ezért az emberek több időt töltenek tanulással és nyugdíjban, de a heti munkaidő is rövidül, hosszabb lesz az éves szabadság stb.


Példa: egy gyári szakmunkás 100 éve még 14-16 évesen kezdett dolgozni és 70 éves koráig (élete végéig) dolgozott, vakáció nem volt, vagy csak 1-2 hét évente, a heti munkaidő pedig 50-60 óra volt. Egy 1900-as gyári szakmunkás mai megfelelője mondjuk az a programozó, aki 25 évesen kezd dolgozni és 65 évesen megy nyugdíjba, évi 1 hónap szabadsága van és heti 40 órában dolgozik.


Egyre kevesebb emberi munkára van szükség, és ennek következtében a munkaidő ténylegesen rövidül.

2011. nov. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!