Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményed Putyin új...

Mi a véleményed Putyin új tervéről, az Eurázsiai Unióról?

Figyelt kérdés

Szerintem az orosz egy pesszimista, korrupt, alkesz nép(ez sajnos nem csak sztereotípia, hanem tapasztalat). Oroszország pedig még a szövetségeseivel is tiszteletlenül bánik(lásd. Lukasenko).

Az orosz politika az egyik legundorítóbb a fejlett világban.

Ha belépnénk ebbe a neoszovjet szarba, addig élnék én ebben az országban.

Lehet mondani, hogy az EU kizsákmányol minket, de van egy olyan sejtésem, hogy ezzel sem járnánk jobban.


[link]


2011. nov. 21. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

érdekes

de amúgy nem biztos, hogy rossz

2011. nov. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bumbi02 ***** válasza:
77%

50 évig ez a terület szovjet érdekszféra volt... naiv dolog lenne azt hinni hogy rendszerváltás volt, és akkor ők el is felejtették ezt... Az orosz törekvés ebbe az irányba mindig is meg volt... Pánszlávizmusra hivatkozva, meg az ortodoxok védelmére hivatkozva... Lásd krími háború, lásd első vh (cári Oroszország) lásd második világháború(kommunista Oroszország).. A történelem pedig nem zárult le, logikus hogy újból - korszerűbb eszközökkel, fegyver nélkül - próbálkozik ezzel Oroszország...(demokratikus Oroszország..)

Vezetéstől független, mindig akartak erre fele jönni:)

2011. nov. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Végre egy unió, amiben nem mi lennénk az utolsók között a különféle statisztikákon! Lehetne példálózni az aktuális kormánynak, hogy Bulgáriában, Kubában és Kazahsztánban még mindig rosszabb (bár, ha így folytatjuk, nem sokáig). :D


De jobban belegondolva: Oroszország, Kazahsztán, Venezuela, ott van olaj dögivel.

2011. nov. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
mehetnénk olcsón csávez bácsihoz dél amerikába:)
2011. nov. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Az, hogy dugja fel magának


Elég volt a ruszkikból

2011. nov. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gazdasági kapcsolatokat akarja erősíteni, arról lehet szó. Csak nem tudni mik a feltételek.
2011. nov. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező - én, teljesen másképp vélekedek róla.

1. Eurázsiai Uniót, te mennyire ismered?

Ha semennyire, akkor honnan tudsz róluk véleményt nyilvánítani?

2. Putyin, tisztelgett, az 56-osok emlékeinél. Vagyis ő, a Szovjetunió ellen beszél.

Nem tudja visszaforgatni az idő keretét, mert ami megtörtént, az megtörtént.

3. A mostani orosz vezetés, teljesen más, mint anno. Putyin nem akarja visszahozni a Szovjetuniót, de a megoldásán törekszik, hogy más országoknak is jobb legyen.

Vagyis én, így, jónak vélem.

Az EU-t és az EEÁ-t elvetem - teljes mértékben.

Ha az Eurázsiai Unió másabb, akkor legyen, de ismerjük meg a részleteit és van még egy dolog: ez nem kényszer elve. Ha nemet mond rá a magyar vezetés - legyen! Ha igen, akkor benne vagyunk.

A Szovjetunióba nem úgy mentünk bele, hogy válasz lehetőségünk volt. Ha itt, nincs kényszer, illetve hülye szabályok, mint az EU-ban (lásd cukortermelés) és képesek, békésen is kezelni az ügyet, de közben, a fennálló problémákról, nem úgy beszélnek, hogy le kell nyelni, hanem a megoldásokon dolgoznak, akkor az én válaszom rá, hogy be kell lépni.

Be kell látni, hogy az EU, nem arra képes, amire mondták. Ígértek itt, fűt - fát és mi lett belőle?

2011. nov. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Eurázsiai Uniót, te mennyire ismered? "-


Azért utánanéztem pár dolognak. Érdekes, hogy eddig ketten csatlakoztak: Kazahsztán, Fehéroroszország. Mind2 állam már eleve kiszolgáltatott volt a ruszkiknak.

Furcsa mód, Ukrajna nem csatlakozott. A lakosság több mint fele az EU csatlakozást támogatja, a másik fele meg azt mondja, hogy egyikhez sem kell csatlakozni. Pedig ők nyilván többet tudnak az egészről, mint mi.


"2. Putyin, tisztelgett, az 56-osok emlékeinél. Vagyis ő, a Szovjetunió ellen beszél. "


Más beszédeiben meg a Szovjetunió mellett. Az oktatási törvény(tilos tagadni a szovjetek győzelmének erkölcsösségét), meg a beszédei mind ezt tükrözik. Úgy két hete beszélt arról, hogy szeretné feltámasztani a Szovjetuniót.

Eleve KGB ügynök volt. A Kremlben rajta kívül sok a vén f*sz, akik mind(minimum középerős) szovjet vezetők voltak, most meg maffiózók. Medvegyev az egyetlen, akinek viszonylag tiszta a múltja, de neki Putyin parancsol a háttérből.


"3. A mostani orosz vezetés, teljesen más, mint anno."


Mint írtam, szinte ugyanaz. Egyébként az oroszok többsége még mindig boldogan gondol vissza a Szovjetunióra. Még a tankönyvekben is Lenint dicsérik a mai napig.


"de a megoldásán törekszik, hogy más országoknak is jobb legyen. "

Hát igen, az oroszokra a világtörténelem során mindig is ez volt a jellemző :D


"Ha nemet mond rá a magyar vezetés - legyen! Ha igen, akkor benne vagyunk. "

Sajnos a mindenkori magyar vezetés mindig oda megy, ahol a pénz van. Az oroszok seperc alatt lefizetnék a politikusokat.


Én úgy vagyok vele, hogy inkább hiszek egy nyugati szavának, mint egy orosz írásbeli szerződésének(na jó, ezt képletesen értem, de a lényeg azért átjön).

2011. nov. 22. 15:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező: én a tényeket elfogadom, de akkor, mutasd is meg. Én, fura módon, pont az ellenkezőjéről olvasok, mint te.

Az Eu-val, EEÁ-val kapcsán, utána olvastam a vele kapcsolatos írásoknak. Ha te, ezt az Eurázsiai Unióval kapcsán tetted meg, akkor oké, de legalább mutasd is meg őket.

Idáig, csak a véleményedet olvastuk, nem azokat, amikre ezt alapoztad.

2011. nov. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!