Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megreformálnátok a börtönöket,...

Megreformálnátok a börtönöket, az elítéltek falakon belüli kötelezettségeit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap vki feltett egy kérdést, h lehetne hatékonyabbá tenni a börtönöket. Én arra azt írtam, h sztem úgymond magánbörtönöket kéne építeni némi állami támogatással vagy épp uniós pályázattal, ami vagy az adott város tulajdona lenne, vagy akár cégeké. Ezután a környéken parlagon lévő földeket az elítéltekkel megtisztíttatni, növénytermesztésre alkalmassá tenni, és búzát vagy vmilyen növényt nevelni rajtuk, amit később ugyanúgy lehetne külföldre értékesíteni, vagy akár az adott település használhatná amire tudná.

Sztetek ez megvalósítható lenne? Vagy egyet értetek hasonló ötletekkel? Mert sztem mostanában a börtön nem igazi börtön, kapnak tv-t, meleg van, dolgozni nem nagyon kell bent.

Annyi elhanyagolt földterület van, amit lehetne termesztésre használni. Vagy amikor tisztítanák a földterületet, az ott kivágott cserjéket, kisebb fákat fel lehetne ajánlani a rászorulóknak télire akár.

Kíváncsian várom a válaszaitokat.


2011. nov. 29. 09:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
54%

Egyetértek!

El kellene már jutni odáig, hogy a rengeteg naplopó igenis dolgozzon meg azért, hogy odabent ingyen kaja, fűtés, ellátás van.

A rengeteg elítélt eltartása a mi zsebünkből megy ki, és még senki nem gondolt arra, hogy ott is kellene hatékony kiadás-csökkentést, vagy bevétel-növelést végrehajtani.

Hallottam már hajléktalanokat beszélgetni: ősszel kell csinálni valami cirkuszt, ami miatt a téli hónapokra lesittelnek, így minden ilyen probléma megoldódik.

Mások pedig fizetik a rengeteg adót, stb.

Felháborító, én kőbányába, szénbányába küldenék dolgozni minden elítéltet, akkor majd meg-gondolnák, hogy amikor kint vannak, hogyan élnek, és milyen bűncselekményt követnek el.

2011. nov. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Antimod ***** válasza:
100%
A "környéken lévő földek" lehet, már mind magántulajdonban vannak... de abban egyetértek, hogy mindenképpen termelje meg az eltartási költségét egy elítélt. Mert az nem pálya, hogy bent pihengetnek, erőszakoskodnak, ráadásul megtanítják egymást mindenfajta bűnelkövetési módszerre.
2011. nov. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Ez mind szép és jó. De azoknak sincs munkájuk,akik nem ülnek börtönben! Annak pedig semmi értelme,hogy olyan munkát végezzenek,aminek semmi haszna nincs.

A rendszerváltás előtt a legtöbb börtönben működött valamilyen gyár,és a termékeiket el is tudták adni. Ma hol lenne erre lehetőség?

2011. nov. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

9,40-nek!

A rendszerváltás után azzal az indokkal zárták be a szénbányákat, hogy gazdaságtalan a termelésük. No ha az elítéltek dolgoznának odalent, akkor az nem jelentene plusz költséget, hiszen így is, úgy is tartjuk őket.

A jelenlegi energia-költségek mellett viszont sokkal többen fűtenének szénnel, no meg olcsóbb szénnel, mint most!!!

2011. nov. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

"Annak pedig semmi értelme,hogy olyan munkát végezzenek,aminek semmi haszna nincs. "

Ezért írtam azt h műveljenek földet, persze nem egy kiskertre gondoltam. Vagy csak ha már megtisztítanák azokat a földeket, árokpartokat, ahol felnőtt az akác, vagy akármilyen fás szárú növény, már lenne tüzelőanyaga annak, akinek arra sincs pénze h kaját vegyen. És még sok dolgot lehetne velük csináltatni, ami hasznos, és legalább hoz vmi hasznot. És mégsem a börtönben ücsörögnének a melegben..

2011. nov. 29. 10:37
 6/22 Antimod ***** válasza:
És a szegény elítéltek jogai? :)
2011. nov. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Budapesten egyik télen egy hajléktalan öreg minden nap csinált valamit,hogy kihívják rá a rendőröket,mikor már a 4.kirakatot törte be még akkor is azt mondták a rendőrök,hogy hagyja abba,mert tudják,hogy be akar jutni a börtönbe,mert ott enni kap.

Hát elég felháborító,hogy ilyen jól megy az elítéltek sora.Ezzel az ötlettel az a baj,hogy akkor még kevesebb normális,tisztességes dolgozni akaró embernek lenne munkája,mert előbb-utóbb rájönnek,hogy mennyivel gazdaságosabb az elítéltekkel dolgoztatni,pláne ha még kedvezményes adót fizetnének utánuk a munkáltatók.

2011. nov. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Problem? ***** válasza:
Azért ne mondjátok már olyan jó élet van a börtönbe havi egy beszélő heti egyszeri fürdés szerinted csak ücsörögnek a zárkában hát elárulom nem mert dolgozniuk kell megtagadja a munkát irány a fogda legideálisabb az lenne hogy taxamétert szereltetnének a rabókba ill a rendőrautókba és fizettetnék velük a fuvarozásukat.A magánbörtönökkel egy probléma lenne , van pénzed jóformán kivásárolod a szabadságodat ezzel megint csak azok járnának jól akik tehetősebbek a szerencsétlenek meg dolgozhatnának helyettük is.
2011. nov. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

A magánbörtön alatt nem azt értettem, h ha vkinek van lóvéja akkor mehet amerre lát. Hanem h nem az állam kezében lenne. De az csak egy kis részlet ebben a történetben, felőlem lehetne az állam kezében is.

Az meg h fizessék ki a saját fuvarozásukat...egy hajléktalan miből fizetné? Semmiből..

A börtönbe amik vannak, azt meg nem nevezném kemény munkának.

Havi 1 látogatás? Hát ne is haragudj, de ha elkövet vki egy bűncselekményt, akkor igenis bűnhődjön..jó hogy nem mehet be hozzá minden nap egy rokon, vagy mehet haza aludni éjszakára...

2011. nov. 29. 14:07
 10/22 zeronibble ***** válasza:
Heti fürdés? Fegyházban talán. A napokban mesélte börtönviselt srác nekem, hogy volt mikor napi 3-szor tusolt, mert megtehette. Idétlen és spontán rablásért volt bent többedmagával, kölyökfejjel.
2011. nov. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!