Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen "becsöngetős" csalások...

Milyen "becsöngetős" csalások vannak?

Figyelt kérdés

Kicsit azért leírom a dolgot. Ma felcsöngetettek hozzám diákok hogy könyveket gyüjtenek az irodalom órára és irodalom ötöst kapnak érte. Na most erről szerintem üvölt hogy marhaság. Nyilván az lenne hogy feljönnének (mert többen voltak) megnézni a könyveket. Az egyik elkezdi dicsérgetni a lakást, a másik el akar menni WC-re, csak megoldják hogy az a harmadik elvigyen valami értéket is. Elküldtem őket azzal hogy nem tartok itthon felesleges könyvet (ami igaz is), de még csak elkezdtem a mondatot azzal hogy "Hát igazábol én nem..." már jött is a válasz hogy elnézést a zavarásért és lecsapta a kaputelefont. Ez a bunkóság se jellemző egy normális emberre.

Vidéki nagymamámhoz (akiröl tudni kell hogy az emberi rosszindulatot szinte csak a tévéböl ismeri és mozgáskolátozott) beengedett egy idősebb nőt aki istenhívőnek adta ki magát. Elkezdtek beszélgetni, aztán a nő kölcsön akart kérni egy kisebb összeget, mire a nagymamám előkereste azt a valamit amiben a pénzt tartja, mert szimpatikusnak tünt az idős nő. Ami ezután történt azt nem kell leírni. A saját temetésére gyüjtött a nagyi és ebböl adódan 6 jegyü összegröl beszélünk.


Biztos vagyok benne hogy mindenkinél bepróbálkoztak már valamivel, érdekelne hogy mikkel és miböl vettétek észre hogy ez valami csalás lesz?


2009. máj. 18. 17:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hát, én olyanokról tudok, akik céges szinten próbálják csinálni, íme a hír (több céget is megkárosítottak):

Forrás: [link]

Cégünk tudomására jutott, hogy a frissen alakult UNIOS BÁZISCENTER KFT. ( uniobaziscenter[pont]eu, mely adatbázis csak 2 hete létezik és google PageRank besorolása:"nulla" ) munkatársai azt állítják,hogy cégünkkel,az Üzleti Cégtudakozó Kft.-vel egybeolvadtak,megszüntünk és ők a jogutódjaink. Míg az ONLINE CÉGSZOLGÁLTATÓ (onlinecegszolgaltato[pont]hu,mely adatbázis csak 3 hete létezik és google PageRank besorolása: "nulla" ), akik DM TRADE-SEC KFT. néven futárral készpénzes számlát küldenek,nevünkben 2 éves megjelenést ígérnek a www.uzleticegtudakozo.hu oldalunkon.Ez az ügyfeleink durva félrevezetése! Semilyen céget nem jogosítottuk fel és nem is fogunk,hogy az Üzleti Cégtudakozó Kft.nevében járjon el. A szükséges jogi lépéseket megtesszük!

Amennyiben az Ön cégét is megtévesztették, kérjük, jelezzen az alábbi elérhetőségeinken:

Telefon: 06/1/ 220-7111

Fax: 06/1 220-8818

E-mail:info@uzleticegtudakozo.hu

Üzleti Cégtudakozó Kft.vezetősége: 2009.május.14

2009. máj. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tényleg főleg idősebb emberekkel próbálkoznak..

Nagyi megértette hogy nem engedünk be idegent, de ahogy az első válaszoló is írta (ne törődj a pontozással, sztem hasznos amit írtál) már nem tudják követni hogy manapság mik előfordulnak.

Csak felvetődik bennem a kérdés hogy milyen ember az akinek az agyában megszületik egy olyan ötlet hogy vágjunk át idős embereket saját hasznunkra. És szerintem nem feltétlenül cigányok, az ilyenekhez azért kell egy kis ész is.


Ez a céges dolog meg már nagyon eltér a témátol, sokféle csalás van..

2009. máj. 18. 23:21
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tér el annyira, mert ők is becsöngetéssel próbálkoznak beszedni a pénzt ("futárral", ahogy olvasod), így buktak le. Ezek a cégek, akiket megkárosítanak, sose szedik be így a szolgáltatás díját. Becsöngetős csalást kérdeztél, ez is az :-)
2009. máj. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos a körülöttünk lévő öregek nagyon hiszékenyek, mint az öregek általában.


A férjem nagyija olyan panelban lakik, ahol nem lehet beszélgetni a kaputelefonon, így mindig ha valaki felcsenget, nagyi nyitja a kaput. Volt már nála törölköző árus és szőnyeg árus, ők ugyan nem az átvágós fajták, de jó drágán jó sz@rt árulnak, olyan jó rábeszélőkéjük van, hogy nagyi mindig vesz.

A másik nő, amikor felment jó halkan beszélt, hogy a nagyi ne hallja ajtón keresztül, így kinyitotta az ajtót. Úgy jutott beljebb, hogy dicsérte a lakását, hogy már az előszobából látszik, hogy milyen takaros lakás, milyen gyönyörű. A nagyinak se kellett több, mindig is szeretett a lakásával dicsekedni, beinvitálta. A vége az lett, hogy a csaj egy kiállítást szervez és kölcsönkéri a nagymama herendi porcelán lámpáját 10eFt kaucióval egy hónapra, míg a kiállítás tart. Persze a lámpa nem talált haza.


Az én nagyim is vett már szőnyeget, erre csak legyintettünk. Mama kertes házban lakik, egyszer csöngetnek, két férfi áll a kapuban. Valami igazolványfélét fellibbentenek, hogy ők rendőrök és mama engedje őket be, mert bejelentés érkezett ellene, hogy illegális albérlőket tart. A mama soha nem szokott kapukulccsal kimenni, mondta, hogy nála nincsenek albérlők, de mindjárt megy a kulcsért. Még szerencse, hogy nála volt a nagynéném, aki erre kiment a kapuhoz. Na, akkor már úgy szólt a történet, hogy a mama vigyázzon, mert a környéken több román albérlő van.


Az egyik szomszédunkhoz az "ELMŰ"-től jöttek valamit ellenőrizni. Valamit babráltak a konnektoroknál, majd közölték, hogy 2eFt-ot kérnek az ellenőrzésért, míg kitöltik a munkalapot, készítse elő a pénzt. Persze az egyik kifigyelte, hol tartja a pénzt. Aztán, mintha elfelejtették volna, az előszoba világítás kapcsoló alternatívba van kötve, az öregasszonyt odaállították az egyik kapcsolóhoz, hogy ha szólnak, kapcsolgassa. Míg az egyik fickó kapcsoltatta a villanyt, a másik elvitte a teljes nyugdíját.


Mindegyiknek mindig mondjuk, hogy senkinek ne nyissanak ajtót, se nőnek ("de nő volt") se férfinak ("nem tűnt olyan fajtának"), ha pénzt kérnek bármiért, mondja azt, hogy nem tart otthon pénzt stb. De mivel mindig új történettel nyitnak be, így mintha a falnak beszélnénk.


Hozzánk inkább a pénzgyűjtögetősök szoktak becsengetni, soha nem szoktam pénzt adni, kérek bankszámlaszámot, internetcímet stb. ahol egy kicsit utána lehet nézni, hogy mennyire valós a történet. Azután ennek ismeretében döntöm el, hogy adok-e vagy sem. Ugyanez vonatkozik az utcán leszólítós pénzkérősre is. Nem hiszem, hogy mindegyik csaló, de annyi ilyen van, hogy az ember már nagyon bizalmatlan, pláne, hogy a pénzéről van szó.

2009. máj. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szintén nagyis...

Nagyim minden jött-ment tetvedéket beengedne. Így lopták el az én bringámat. Azóta sem tudtam újat venni :( (nyáron csórták el)

2009. nov. 25. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

az egyik nap.. papám söprögetett a ház előtt reggel mert esett a hó.. a kaput nyitva hagyta.. megállt egy autó a ház előtt és három cigány szállt ki belőle.. bementek az udvarba papám utánuk.. mondták hogy hoztak 5kg krumplit meg hagymát mert az önkormányzat küldi.. és hogy hozzon már egy ládát mert a zsákot vissza kell nekik vinni.. papám lement a pincébe ládáért.. addig az egyik cigány bement a házba.. de mamám ott volt.. erre elővesz egy húsz ezrest és azt állítja hogy az önkormányzat 10800Ftot küld gyógyszertámogatásra és hogy adjon már vissza 10000 forintot mert csak így tudja odaadni.. mamám nyúl a pénzért de érzi hogy hamis.. mondja neki hogy akkor mutassa a papírt amit alá kell írni hogy megkapta a pénzt.. kimentek a kocsihoz és akkor mondja a cigány hogy nincs semmiféle papír aztán kikapta mamám kezéből a "húszast" és krumplistól hagymástól bevágódtak a tragacsukba és elhajtottak.


na szóval.. erről ennyit..

2010. jan. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!