Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért várják az emberek az...

Miért várják az emberek az államtól/a Fidesztől, hogy pénzeljék őket?

Figyelt kérdés

Szerintem teljesen rendben vannak a jelenlegi változtatások, amik a tehetősebbeknek kedveznek. Mert nem a szegények plusz pár ezer forintja fogja előrelendíteni a gazdaságot, hanem a gazdagabbak nagyobb vásárlásai, beruházásai.


Egykulcsos adóval sem értem mi a problémátok. Hát egyenlő nem? És az oldal felhasználóinak nagy részének eszméje az egyenlőségre épül. Tényleg, egyszerűen nem értem mi a probléma az egyenlő adózással. Ami még így sem egyenlő hiszen több pénzt adózik egy 400 ezret kereső, meg egy 80 ezret kereső.


Harmadrészt pedig a minimálbér adómentességét nem értem. Ők nem veszik igénybe a kórházi ellátást, oktatást, stb.? Még mindig ők dobják bele a legkevesebbet a közösbe. Ráadásul nagy részük jogosult segélyekre, így végképp nem érzem igazságosnak.


2011. dec. 19. 18:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
nagyon remélem, hogy egyszer minimálbérből kell eltartanod a családodat és majd akkor megérted
2011. dec. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
20%
Húúú mit fogsz ezért kapni a sok hisztis prolitól...
2011. dec. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%

amit lefestettél elvet kérdező, az a kapitalizmus elve és mint tudjuk a tiszta izmusok csak elméletben működnek.

Az állam dolga korlátozni kapitalizmust, nyújt egy szociális védőhálót.


A fidesz azért csinált egykulcsos adórendszert, mert azt remélte hogy a gazdagoknak több pénz jön, akkor azt elköltik és bepörög a gazdaság. Persze hogy nem ezt történt, a gazdagok a pluszpénzt eltették takarékba.

Másrészt így is minden ötödik ember Magyarországon csúszik a közüzemi számlákkal és jövőre megint csak emelkedni fognak a közüzemi díjak.

Az oka az alacsony reálbérek, melyek tovább fognak csökkenni, nőni fog a bűnözés, betörnek a házadba és elviszik minden értéked.

2011. dec. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

Az egykulcsos adó kedvezményezettjei nem élénkítik a hazai gazdaságot,és nem is teremtenek munkahelyeket. Külföldi eredetű luxuscikkeket vásárolnak, 40.000.- Ft-os játékokat a gyereknek stb. Két hétre Bora-Borára mennek nyaralni,csekély 2 millióért.

Annyi haszna van az egykulcsosnak,hogy emiatt az államháztartásba 4-500 milliárddal kevesebb adó folyik be.

Az alacsony jövedelműeknek 5-10.000.- Ft-al kevesebb a pénze,mint ezelőtt. Neked ez zsebpénznek is kevés,nekik viszont egy heti élelem.

Kapzsik vagytok és semmi szociális érzék nincs benned.

Nem vagyok szoci,és nem is minimálbérből élek,de együtt érzek a körülöttem élő szegényebbekkel..

2011. dec. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Egészen egyszerűen azért, mert négymillió szegény 1000 forintja sokkal többet ér, mint tízezer gazdag 100.000 forintja. Játszál egy kevés Sim City 4-et, és meglátod. Amint eltűnik, fizetésképtelen lesz a szegényréteg (és nem úgy, hogy felkapaszkodnak a középmezőnybe) belerokkan az ország.


Illetve, a minimálbér egyáltalán nem adómentes. Az a pénz szépen visszakerül az államhoz, ugyanis amit elköltesz, azután adózni fog a kereskedő.


Az állításod akkor lenne igaz, ha nem lenne ekkora szakadék és számbéli különbség a szegény és gazdag réteg között.


Tényleg ajánlom a Sim City 4-et, ha ennyire nem értesz a gazdasághoz. Ha tudsz majd működtetni rendben egy 100.000 - 300.000 emberből álló települést, akkor majd magad is meglátod, hogy a társadalom pillérjei nem a gazdagok, hanem a szegényebb réteg. Őket tönkretenni kvázi öngyilkosság egy országnak.

2011. dec. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

"Mert nem a szegények plusz pár ezer forintja fogja előrelendíteni a gazdaságot, hanem a gazdagabbak nagyobb vásárlásai, beruházásai."


Az elmúlt egy év is megmutatta, hogy a nagy csinnadrattával beharangozott "belső fogyasztás felpörgetése az egykulcsos adóval" című mutatvány megbukott. Azok ugyanis, akik az egykulcsos adó révén jól jártak, nem voltak érdekeltek abban, hogy hazai termékeket, élelmiszereket, ruhaneműket, szolgáltatásokat vásároljanak, mert az alapvető szükségleteiket eddig is ki tudták elégíteni. Ehelyett kimentek külföldre nyaralni, többet vásároltak Parndorfban, vagy éppen nyugati import luxuscikkeket vettek. Ebből a magyar állam egy kanyit sem látott viszont. Akik viszont többet vásárolhattak volna, mert ha megtehetnék, csirkenyak és láb helyett pulykamellet és színhúst, zsíros kenyér helyett felvágottat, szalámit, több zöldséget, gyümölcsöt, és minőségibb élelmiszert fogyasztanának, pont őket vágták agyon. A miniszterelnök persze jól járt: havi félmillió forinttal többet vihet haza...


"Egykulcsos adóval sem értem mi a problémátok. Hát egyenlő nem? És az oldal felhasználóinak nagy részének eszméje az egyenlőségre épül. Tényleg, egyszerűen nem értem mi a probléma az egyenlő adózással. Ami még így sem egyenlő hiszen több pénzt adózik egy 400 ezret kereső, meg egy 80 ezret kereső."


A keresetek között viszont óriási a differencia, és egy banki alkalmazottnak egyáltalán nem biztos, hogy nagyobb a felelőssége, mint például egy ügyeletes orvosnak.


"Harmadrészt pedig a minimálbér adómentességét nem értem. Ők nem veszik igénybe a kórházi ellátást, oktatást, stb.? Még mindig ők dobják bele a legkevesebbet a közösbe. Ráadásul nagy részük jogosult segélyekre, így végképp nem érzem igazságosnak."


A minimálbér szégyenletesen alacsony, és nem lehet belőle megélni.

2011. dec. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
És megjegyzem: jól kereső, magas beosztásban dolgozó értelmiségi vagyok, csupán több szociális érzék szorult belém, mint azok, akik keveset kereső honfitársaikat Lázár János módra le "hisztis prolizzák".
2011. dec. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

"Azok ugyanis, akik az egykulcsos adó révén jól jártak, nem voltak érdekeltek abban, hogy hazai termékeket, élelmiszereket, ruhaneműket, szolgáltatásokat vásároljanak, mert az alapvető szükségleteiket eddig is ki tudták elégíteni. "


Bocs, de a minimálbéres talán nem import cuccokra veri el a pénzét?

2011. dec. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem várom, hogy pénzeljen, csak azt várnám, hogy ne lehetetlenítsem el...
2011. dec. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Mert nem a szegények plusz pár ezer forintja fogja előrelendíteni a gazdaságot, hanem a gazdagabbak nagyobb vásárlásai, beruházásai."


A cafeteria jövőévi átalakításával összesen már több, mint havi 30 ezer forintot vonnak el a családunktól. Ez már igencsak nem aprópénz. Nekünk nem az.


"Egykulcsos adóval sem értem mi a problémátok. Hát egyenlő nem?"


Nem akkor kell egyenlősdit játszani, amikor csőd szélén az ország. Egyébként semmi bajom az egykulcsos adóval, csak nem egy válság kellős közepén kellett volna bevezetni, ezzel egy vagon pénzt kihúzva az amúgy is nyakig szarban ülő állam zsebéből.


"Ami még így sem egyenlő hiszen több pénzt adózik egy 400 ezret kereső, meg egy 80 ezret kereső."


Ez már baromság. Arányaiban ugyan annyit adózik. A különbség, hogy amíg a 400 ezres szinte nélkülözések nélkül kifizeti akár magasabb adókulcs mellett is az adóját, addig a 80 ezres eddig is a puszta túlélésért küzdött, mostanra pedig már egyenesen tragikus a helyzete.


"Harmadrészt pedig a minimálbér adómentességét nem értem. Ők nem veszik igénybe a kórházi ellátást, oktatást, stb.?"


Egy minimálbérestől őszintén már mit vonnál el?

Abból már így is lehetetlen megélni. Elvegetálni egy kisméretű panellakásban még talán, de megélni nem. Nem is igen engedhetik meg maguknak a betegszabadságot.

2011. dec. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!