Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hol és hogyan lehet protekciót...

Hol és hogyan lehet protekciót, kapcsolatokat kiépíteni? Adnátok néhány tippet, tanácsot nekem?

Figyelt kérdés
Egy 19 éves munkáscsaládból (alsó középosztály) való első éves egyetemista lány vagyok.
2012. jan. 3. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát nem túl könnyű. Én veled egykorú fiú vagyok, anyám ismer sok politikus, diplomatát és "celebet". Egyrészt azért, mert a fele itt lakik a környéken, másrészt pedig egyik hozza magával a másikat.

Például jóban van egy politikussal, ő bemutatja egy másiknak stb...

Egyébként nincs annyi előnye, mint gondolod.

Ha pl. elkapnak engem fűvel, vagy besoroznak, akkor ezt eltudná intézni anyám, hogy mégse. Esetleg, hogy szerepeljek egy reklámban. De egy nagyobb volumenű dologhoz már nem elég.

Ez úgy működik, hogy csak akkor adnak vmit, ha te is tudsz adni. Ha te nem vagy olyan pozícióban, hogy viszonozd a szívességüket, akkor kvázi "értéktelen" vagy protekció szempontjából.

2012. jan. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy, hogy mihez kell a protekció.

Mert pl. az hogy a te céged nyerjen el egy több tízmilliárdos autópálya-építési tendert teljesen más kaliberű protekció, minthogy a "Pista és tsa Bt."-nél titkárnői állást kapj, mert puszipajtás vagy a főnökkel...


Amúgy sok minden függ az adott egyetemtől is, mert most inkább nem mondok konkrét magyar példát, de azért az nyilvánvaló, hogy nem ugyanolyan diákközönség és oktatógárda van a bivalyb@sznádi főiskolán és a Columbia Egyetemen...


A legkönnyebben értelemszerűen úgy lehet protekciót kapni, ha valamelyik szülőd is az adott intézmény diákja volt, mert jó eséllyel az ő korosztálya (és évfolyam/csoporttársai) adja a mostani professzorok zömét.


Utána pedig a 2. legkönnyebb dolog, hogy aktívan részt veszel a diákéletben (azért a tanulást nem kell elhanyagolni), mert ki tudja, hogy kiből mi lesz a jövőben, akivel összehaverkodtál (és jobb egyetemeken értelemszerűen befolyásosabb emberek gyerekei vannak).


Végül pedig a keményebb út (de majdnem az egyik legbiztosabb) az, hogy jól tanulsz és emellett vállalsz valamilyen plusztevékenységet (TDK, HÖK, bármilyen fontosabb egyetemi szervezet), ami során néha együtt kell dolgoznod pár professzorral, akik később fel tudnak ajánlani egy jó helyet vagy ajánlólevelet. Továbbá, sok TDK-konferencián nagyobb cégek is részt vesznek, akik szintén felfigyelnek a tehetségesebb előadókra.

2012. jan. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előzővel teljes mértékben egyetértek, csak annyival egészíteném ki, hogy a szakmai gyakorlatot is használhatod kapcsolatépítésre. A kapcsolatépítés olyan műfaj ami nagyon lassú. Röviden elmondanám, hogy én hogyan kezdtem el politikai kapcsolatokat kialakítani.

1. Jókor voltam jó helyen, így megismerkedtem egy helyi rezonőrrel, akinek megtetszett a gondolkodásmódom, tudásom stb.

2. A pártja helyi szervezetének felkérés alapján segítettem bizonyos dolgokban (politológus hallgató vagyok és szavazatszámláló biztos voltam, ill. én vezettem és szerveztem a helyi önkormányzati kampányt, ami érdekes volt, mert leendő szakmámhoz kapcsolódó tapasztalatokat szereztem és megmutattam a képességeim)

3. Az előző érdemeim miatt gyorsított eljárásban felvettek a párthoz, amelynek alapszervezeti alelnöke lettem, megalapítottam az ifjúsági szervezetet, amelynek elnöke lettem.

4. Az előbb említett funkcióim miatt megnyílt az út olyan rendezvényeken való részvételre, amire korábban nem volt lehetőségem és amelyet a kapcsolataim további bővítésére használhatok (a megyei szervezet működtetésében is részt veszek)

5. Az előbb említett helyi rezonőr magasabb politikai kapcsolatokkal rendelkezik, aki szerzett nekem helyet az ogy.-i frakciónál (a feladataim sokrétűek,állandó parlamenti belépővel rendelkezem, természetesen fizetést nem kapok, de a kapcsolatépítésnek ez a következő színtere)


Eddig itt tartok és még nem használtam ki az egyetem által nyújtott lehetőségeket. Ez egy nagyon hosszú folyamat és nem is teljesen volt tudatos, de a lényeg, hogy az első jó pár évben ne számíts arra, hogy gyakorlati hasznod lesz a kapcsolataidból, mert a lehetőségeid inkább arra irányulnak, hogy további terepeken szerezhetsz ismeretségeket (bár a szakmai gyakorlati helyem ezeknek a kapcsolatoknak köszönhetően szereztem).


Remélem segítettem valamennyit.

22/F

2012. jan. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak légy nyitott, kedves, ismerkedj, szerezz sok barátot! Sosem tudhatod, hogy a jövőben ki milyen pozícióban lesz közületek, kivel miben tudtok segíteni egymáson. Amit te kívülről protekcióként értékelsz, az általában két ember közötti barátságból, közeli ismeretségből fakadó előny, ami igen ritkán kezdődik úgy, hogy az egyik elkezdi nyalni a másik seggét, mert akar tőle valamit.
2012. jan. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!