Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mertek nyitni lakáskasszát a...

Mertek nyitni lakáskasszát a mostani állami helyzetben?

Figyelt kérdés
Hónapot óta szeretnék, de nem merek, félek hozzányúlnak a betétekhez...
2012. jan. 8. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Én egyszer nyitottam évekkel ezelőtt,de soha többet. Nem azért,mert félek,hanem azért,mert nagyon nehéz ehhez a pénzhez hozzájutni. A Fundamenta különösen rossz ebből a szempontból.
2012. jan. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés.

Úgyis mindjárt jön egy fideszes aki elkezdi, hogy nem nyúlnak hozzá mert megígérték. DE a kérdés., hogy a fidesz mikor mond igazat? Ugye megvédjük a nyugdíjpénztárakat. Idén számolják fel őket. ÉS a többi.

2012. jan. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
igazából arra már nincs pénzem
2012. jan. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

Semmiképpen, de nem a mostani helyzet miatt. Szeretem magam intézni a pénzügyeimet. Az OTP és a Lakáskassza pedig különösen rossz ötlet.

Aki kellően körültekintő, ki tudja választani magának a legjobb megoldást a takarékoskodásra, képes fegyelmezetten folyamatosan takarékoskodni, és aktuálisan korrigálni (akár bankot váltani), ha szükséges.

2012. jan. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
Annál még a dunyhahuzat is biztonságosabb elnézve a fidesz tevékenységét és a "2/3-al bármit megtehetek" hozzáállását.
2012. jan. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem nyitottam, hanem meghosszabbítottam a lejáró szerződésemet. Miért? Mert nem hagyhatom, hogy a puszta félelmek miatt tegyem tönkre a jövőmet. De az biztos, hogy ha hozzányúlnak, én dobom be az első követ Orbán ablakán.
2012. jan. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha lakáscélra: felújításra, hitelkiváltásra, lakásvásárlásra gyűjtesz,előre takarékoskodsz, akkor mindenképpen érdemes! És a pénzedhez is hozzájutsz a szerződött időben. Problémád akkor lehet, ha kimarad egy-egy havi befizetésed, mert ez nem szerződésszerű teljesítés. Arra viszont van lehetőséged, hogy szüneteltesd, ha más célra kell ez az összeg. Nem bonyolult, de, feltétlenül javaslom, hogy olvasd el a lakástakarékpénztárak oldalán fellelhető tájékoztatókat, urambocsá' a szerződéses feltételeket.
2012. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem ajánlatos több okból sem.

1. a forint értéke vészesen romlik.

2. az orbán bármikor felmondhat mindenféle szerződést, ahogy eddig is tette.

3. ki tudja, mi lesz itt 4-8 év múlva?!

4. lehet, hogy másra jobban kell majd az a pénz, mint lakásra. :(

Ne feledd, hogy az államcsőd árnyékában vagyunk! Ez nem huhogás sajnos.

2012. jan. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogyne. Nekem most jár le az egyik, és nyitom is a következőt. 20.000 Ft-os befizetésekre átlagban havi 6.000 Ft-ot semmi nem fog neked hozni.
2012. jan. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az senkinek nem jutott eszébe, hogy ha itt államcsőd meg gazdasági összeomlás lesz, akkor tök mindegy, hol a pénzed, elértéktelenedik. Az 1946-os hiperinflációról senki nem tanult vagy hallott a nagyszülőktől?

Reggel 8-kor még van 2 milliód a bankban vagy - ha félsz betenni, akkor a dunyhában, otthon. Este 6-kor pedig 20 millió Ft egy kiló kenyér.


1 000 000 000 bilpengőig romlott a pengő, mire bevezették az új fizetőeszközt, a forintot 46-ban.

Itt meg lehet nézni, melyik címletet mikor bocsátották ki, hát ilyen gyorsan romlott a pénz.

[link]

1945. júl. 15-én még az 1000 pengő volt a legnagyobb pénz, 1946. júl-ban már kibocsátották az 1 000 000 000 bilpengőt, ami 10 a 21-ediken pengő.


Úgyhogy nyugodtan nyissatok bármit, ha itt borul a gazdaság, a pénzünk semmit nem fog érni, és megint tojást fogunk cserélgetni krumplira (már akinek van), mert csak az élelmiszernek lesz értéke/haszna.


De őszintén remélem, hogy idáig azért nem jutunk el.

2012. jan. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!