Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A 21. században modern népvánd...

A 21. században modern népvándorlás van?

Figyelt kérdés
Én legalábbis ezt vettem észre.Európa szegényebb országaiból az embereb átköltöznek a gazdagabb országokba.A 2. unokatestvérem az USA-ban él és kétkezi munkával alkalmazottként sokkal jobban él ott mint itt élne vállalkozóként.De jobban megnézve több ország is csalogatja az embereket hogy költözzön oda , főleg Kanada és USA akik nagyon hirdetik magukat az interneten.Igen jó ott az életszínvonal de Nyugat-Európában sokkal jobb mint ezekben az angolszász országokban.Nagyon sok embert ismerek akik kiköltöznek , a jobb életért , sőt olyannal is találkoztam akiket a szüleik és a családja ösztönzött a költözőre , bevallom őszintén én sem szeretnék itt maradni.Szóval tényleg igaz, modern népvándorlás van?
2012. jan. 9. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:

"De jobban megnézve több ország is csalogatja az embereket hogy költözzön oda , főleg Kanada és USA akik nagyon hirdetik magukat az interneten"


A zöldkártya-lottó nem igazán hirdetés. Valójában nagyon nehéz kiköltözni, főleg Amerikába. Ha nem vagy tudós/kutató, akkor szinte esélytelen. Onnan tudom, hogy én oda készülök, de még egyetemistaként is nagyon nehéz. N+1 papírt íratnak alá az emberrel, és mindnek az a lényege, hogy a tanulmányaim után semmiképpen sem maradhatok ott, haza kell jönnöm. Munkát nem vállalhatok, csak amit az egyetem felajánl, filléres havibérért(ami valószínűleg magasabb, mint az itteni átlagfizetés, de mind1).


"Igen jó ott az életszínvonal de Nyugat-Európában sokkal jobb mint ezekben az angolszász országokban."


Amerikában évi 45 ezer dollár az átlagfizetés, Nyugat-Európában ez 30 ezer(hangsúlyozom, Nyugat! A keletiekkel együtt ez 25 ezer). 3 európai országban magasabbak a fizetések: Luxemburg, Svájc, Norvégia. A többiben lényegesen alacsonyabb.

Ehhez még jön, hogy Amerikában nagyon olcsó minden, az élelmiszer majdnem fele annyiba kerül, akárcsak a benzin.


Hogy a kérdésre válaszoljak: Igen, mondhatjuk így is. Sajnos a nyugatiak szívják meg ismét, mert az araboktól kezdve a magyarokon át, a kínaiakig mindenki Angliába, Svédországba, és hasonló helyekre akar költözni.

A magyarok, kínaiak nem nagyon, viszont az arabok eléggé felhígítják a nyugati kultúrát, ami hosszú távon nem túl jó.

2012. jan. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az Egyesült Államokban a lakosság 15 százaléka szegénységben él, és a számuk növekszik. Továbbá a lakosság (és maga az ország) rendkívüli mértékben el van adósodva.
2012. jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nemzetközi vándorlás mindig van. Éppenséggel manapság kevesebb, mint mondjuk a 19. században, amikor évente milliók vándoroltak az USA-ban. Magyarországra pedig a 18. században vándoroltak be nagyon sokan. Ahol sok hely van, oda bevándorlók érkeznek, mert több a lehetőség. Az USA pl. alacsony reálnépsűrűségű ország, bőven elfér ott még sok ember. Nyugat-Európa más tészta, ott elöregedőben van a lakosság, és igazából a bevándorlás a nyugdíjba menő munkaerőt pótolja.
2012. jan. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezenkívül egy-egy konfliktus folytán néha megindulnak több százezres menekült csoportok, egyes harmadik világbeli országokban.
2012. jan. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!