Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehet hamarabb személyigazolvá...

Lehet hamarabb személyigazolványt újítani, mint ahogy lejár az érvényessége?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak ha elvesztetted.
2012. jan. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pff.

És simán be lehet kamuzni, hogy elvesztettem?

2012. jan. 10. 10:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Bekamuzhatod, de szerintem akkor jó sok pénzt kérnek el az újért :)
2012. jan. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet, akkor még kevesebbet is kell érte fizetni, mert van érvényes igazolványod. Ha lejár és nincs jogsid vagy útleveled, akkor többet kérnek.

Mondjuk ha évekkel lejárat előtt akarsz újat lehet nézni fognak minek az neked, de attól még megcsinálják.

2012. jan. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha van rá indokod,pl külföldre utazol,és a kint tartózkodásod alatt járna le,akkor lehet megcsinálják,de hívd fel a legközelebbi okmányirodát és kérdezd meg.Ennyi.
2012. jan. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utánaolvastam és nem lehet, csak ha van rendőrségi papírod ellopásról, elvesztésről.

Elveszett, ellopott, megsemmisült személyi igazolvány pótlása


Születési anyakönyvi kivonat, érvényes útlevél (ha van) rendőrség által felvett jegyzőkönyv elvesztésről, lopásról, megsemmisülésről


Érvényes útlevéllel rendelkezők számára 1.500.-Ft


Érvényes útlevéllel nem rendelkezők számára 3.000.-Ft

2012. jan. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A negyedik válaszoló rátapintott a lényegre:D Akkor ezt meg fogom kérdezni, köszönöm szépen!:D
2012. jan. 10. 11:04
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Mikor tagadhatja meg az okmányiroda az igazolvány kiadását?

Az okmányiroda (vagy a Központi Okmányiroda) az állandó személyazonosító igazolvány kiadását megtagadja, ha:

a kérelmező állandó személyazonosító igazolványra nem jogosult;

a kérelmező - a jogszabályban foglalt kivétellel - még érvényes állandó személyazonosító igazolvánnyal rendelkezik, s annak adataiban nem történt változás. §


Ha még sokáig érvényes és nincs változás, akkor szerintem csak az elvesztés, megsemmisülés játszik. Sz@r fotó meg hasonlók miatt nem cserélnek.

Amit ha nagyon akarsz, akkor szerencsésebb, ha "megsemmisül".

Esetleg kettétöröd mintha ráültél volna és viszed magaddal, az szerintem jobb, mintha bekamuznál egy elvesztést, mert azzal a rendőrségre is be kell menni. Gondolom a megrongálódottat is cserélik.

Így lehet még igazolni is tudod vele magad, hiszen megvan.

2012. jan. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez most komoly? Ha külföldre mész és ott járna le, nem kaphatsz a kiutazás előtt másikat? Jó hogy soha senki meg nem nézi az érvényességét, de tuti akkor fogja majd egy idióta rendőr vagy amikor repülnél haza a becsekolásnál a pultos az érvényességet ellenőrizni...
2012. jan. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A linken le van írva, hogy ilyen esetben kérhetsz.

Gondolom ha egy évre kimész valahová, akkor már jóval a lejárat előtt igényelhetsz.

2012. jan. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!