Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lesznek Budapesten felhőkarcolók?

Lesznek Budapesten felhőkarcolók?

Figyelt kérdés
Van-e terv róla, vagy már épülnek is? Vagy egyáltalán nincs betervezve?
2012. jan. 17. 22:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Mintha Csepelre próbálkoztak volna valamivel, de sajnos nem nagyon akarják engedni :(
2012. jan. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Miért?
2012. jan. 17. 22:41
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem a városkép védelme vagy a talaj miatt nem lesz mostanában, nem beszélve arról, hogy drága és nincs rá szükség
2012. jan. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
És mi a fenének kellene?
2012. jan. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát szerintem jobb lenne pár magas irodaházat építeni, mint sok kicsit állandóan. (az rombol igazán sokat a városképen) Több szabad terület maradna.
2012. jan. 17. 23:00
 6/12 anonim ***** válasza:
Demszky mondta, hogy amíg ő a polgármester, addig itt nem épül felhőkarcoló. Azt nem tudom, hogy Tarlósnak mi az álláspontja, de szerintem ő sem támogatja.
2012. jan. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint annyi régi épülete van Budapesten, amik üresen állnak, vagy épp pusztulnak, sokkal inkább ezeknek a "belakását" támogatnám mint azt hogy itt felhőkarcolók meg csillivilli irodák épüljenek.


Másrészt se a városképbe nem illene bele, se különösebb haszna nem lenne.

2012. jan. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem illene a városképbe, picit furán mutatna. Kb. úgy mint a Schönherz Kollégium a 11. kerületben. Képzelj el belőle többet és magasabbat (olyan 80+ emeletnyit). Picit sem nézne ki hülyén.


Inkább a még menthető épületeket kellene felújítani, bár jó részüknek a bontás sem ártana. Ha olyan szinten lennének ezek az épületek, mint a nagykörúton egy-két nevesebb szálloda, senkinek sem hiányoznának a toronyházak.

2012. jan. 18. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a városkép miatt nem engednék (60 m a max engedélyezett magasság), a talaj nem gond: egy jó cölöpalapozás bármilyen talajon megfelelő lehet, csak kicsit drága (Párizs talaja pl. sokkal roszabbb, mint Pesté)
2012. jan. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is sajnálnám a városképet, de nehogy már ne lehetne valami konszenzussal megoldani, ha valóban szükség van rá. Például az egész Csepel-szigetet pénzügyi központtá lehetne kinevezni, valahogy úgy, mint New Yorkban Manhattant. Nem hiszem, hogy Csepel felhőkarcolói annyit rontanának a látképen...
2012. jan. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!