Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miből alakul ki egy ekkora...

Miből alakul ki egy ekkora válság mint ami most van?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy mi okoz általában egy ekkora válságot? Miért nem lehet megakadályozni azt hogy újabb válság keletkezzen?



Jah és a legfontosabb : mikorra várható az hogy kilábaljon belőle Európa, köztük mi is? (most az USA nem érdekel, hogy az kimászott-e már belőle vagy sem)



Bocsi, csak nem értem hogy hogy is vannak ezek a válságok. Pláne az ilyen nagy méretűek.


2012. febr. 4. 23:12
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Kapitalizmus természetes velejárója.
2012. febr. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Mesterségesen, politikai okokból idézték elő. A dollár természetes gyengülése természetes volt, tekintve az USA mérhetetlen katonai kiadásait. Ugyanakkor az euró fokozatosan erősödött, köszönhetően a lefaragott katonai kiadásoknak. Az euró bevezetésekor majdnem egyenlő volt a dollárral, rá egy évre már másfélszeres volt az arány az euró javára. Hiába érvelt az USA, miszerint minden Nato-tagállam növelje kat. kiadásait, azok továbbra is le-lefaragtak belőle.

Erre jött a büntetés: a hitelminősítők megkapták az ukázt, miképpen és milyen sorrendben kell leminősíteni a renitenseket. Aki eddig is értett szép szóból, azt nem minősítették le.

2012. febr. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 logs ***** válasza:
48%
az, hogy a gazdaság hullámzik, valóban a kapitalizmus velejárója. azt, hogy ez most ekkora lett, többféleképpen értelmezik: egyesek szerint csak egy kilengés, van nagyobb válság és van kisebb válság. mások szerint most a rendszer alapjai rendültek meg, és ezek után egy másmilyen gazdasági berendezkedés fog eljönni. látni kell, hogy alapvetően több válság van egymás után/mellett: pénzügyi válságok (Amerikában, Európában), ingatlanpiaci válság (megint csak Amerikában), gazdasági válság (Amerikában, Európában)
2012. febr. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
a 2. világháború az oka, rengeteg kárt okoztak és sok nyersanyagot is felemésztett a háború
2012. febr. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

A feltörekvő gazdaságok mint India, Kína alacsonyabb költségekkel és nagyobb hatékonysággal termelnek. Igaz ennek a munkavédelem hiánya és európai szemmel borzasztó munkakörülmények az ára.

A vállalatokat alapvetően nem érdekli, hogy pl. 1 kg réz előállítása során mennyire szennyezik a környezetet, és milyenek a munkakörülmények. Az ár számít.

Ezért Európa és az USA nem versenyképes. A gazdaság lassul az állami bevételek apadnak, a kiadások növekszenek. A demokrácia sajátossága, hogy a politikusok nem szeretnek népszerűtlen intézkedéseket hozni. Nehéz azt mondani a választóknak, hogy nincs, nem jut. Mert a politikus a következő ciklusban is politikus szeretne lenni. Ezért egyszerűbb kölcsönt felvenni, aztán majd lesz valahogy. Ez megy kb. 20-30 éve. Az államadósság elért egy olyan szintet ahol a kamatterhek összeroppantják a költségvetéseket. Nincs tovább, ez így nem folytatódhat.

A családok is csak annyi pénzből gazdálkodhatnak amennyi a bevétel. Parfümre meg bélszínre nem szabad hitelt felvenni. Tudomásul kell venni, hogy nem jut. Ami van azt kell beosztani.

Nehéz megmondani, hogy mikor lesz vége a válságnak. Szerintem a mi életünkben már ez lesz a "normális".

A gazdagokat nem zavarja a válság. A luxusautó eladások nem csökkennek. A pénzvilág ma is igen jól él. A vállalat vezetők a válság ellenére hülyére keresik magukat a manager szerződéseikkel. Senkit sem érdekel, hogy mi lesz az átlagemberekkel.

Nézd csak meg a mi politikusainkat, pártállástól függetlenül. Aki 20 éve benne van a politikában rongyos nadrággal kezdte mind, és most amelyiknek csak 500 milliós vagyona van az szegény ember közöttük.

2012. febr. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindent eladtunk, majd beengedtük a multikat. Már húsz évvel ezelőtt jól látható volt, hogy ez be fog következni.
2012. febr. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Liberál-kapitalsta gyarmati kizsákmányolás miatt. Gyarmattartóink már vagy fél évezrede szívják a vérünket.
2012. febr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ekeke ***** válasza:
Semmiféle válság nincs. A Föld még több embert is képes eltartani közel európai nívón, mindehhez az embereknek a földeken és a gyárakban termelniük kellene, és takarékosan beosztani ami jut. Nos, hogy vannak olyan emberek, akik a földek termését nem adják oda másoknak amikor maguknak bőven elegendő van már, meg a bányákat nem engedik meg kiaknázni, mert az az ÖVÉK, úgy a másik oldalon nélkülözés lesz. Olvassatok Kazohiniát!
2012. febr. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!