Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kire mondják azt, hogy proli?

Kire mondják azt, hogy proli?

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 14:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
65%

Én az olyan embert nevezem prolinak, aki nem hajlandó szegényes anyagi helyzete mellett is civilizált tagja maradni a társadalomnak, hanem elállatiasodik és rasszista, irigykedő, rosszindulatú, fekete-fehér gondolkodású ember lesz, akinek mindenki gonosz, akiknek nála jobb sora van, és nem bánná ha olyan fejlődésellenes ideológiák uralkodnának újra, mint a kommunizmus, meg a nácizmus, mert akkor mindenkinek olyan szar helyzete lenne, mint neki és nem kéne senkire se irigykednie.


Az olyan szegény emberekkel semmi bajom, akik annak ellenére, hogy rossz anyagi körülmények között élnek, civilizáltak tudnak maradni, de az olyanoktól, akik abban reménykednek, hogy kitör valami háború, diktatúra lesz, vagy bármi más történik, amitől Mad Max vagy Mátrix-beli életkörülmények lesznek és ettől mindenki "egyenlő" lesz, na az ilyenektől hányni tudnék.

2012. márc. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
oké hogy társadalmi különbségek nélkül nem működne a civilizáció,de szerintem attól lehet hányni,hogy k@rvasokan szaladgálnak X 15-ös BMW-vel,és hasonlók,semmire nincs gondjuk,ez most nem irigység vagy "rohadjänak meg nekem nincs olyan jó kocsim"-ból írtam,sokan pedig van hogy kenyeret nem tudnak venni
2012. márc. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
55%

Én a gyökerét vesztett, értékrend nélküli(azaz az egyedüli értéknek a pénzt elismerő), könnyen manipulálható társadalmat tekintem prolinak, de találtam egy részletesebb kifejtés is:

"Képes feljelenteni proletár társát egy szál cigi miatt. Mindenkit irigyel akinek kicsivel is több van mint neki, de a hatalmas vagyonokat nem bírja felfogni, így gazdáit nem irigyli. Mindent tud olvasás és más információ szerzés nélkűl, gyűlöl minden nagyobb tudással vagy iskolai végzettséggel rendelkező embert, és örül azok bukásának.Gazdái a média segítségével bárkire rá tudják uszítani. Halálosan sértődékeny ha szembeállítják a tudatlanságával. Minden ami nem az övé az közös, és kötelező tönkretennie. Beszélgetni csak kocsikró, nőkről bulikról, gagyi sorozatokról, székletről és bélműködésről tud. Csak az a film, vagy egyéb művészeti ág létezik számára amelyben a Berényi család is benne van. Az állati szinvonal alatt létezik, mert nincs az az állat amely nikotinnal, vagy alkohollal tudatosan mérgezné magát vagy utódát. Pillanatnyi élvezetért képes feláldozni mindent. Kifejlődése: Az egyenlőtlen gazdasági versenyben alulmaradt kisiparosokból, illetve a földjeikről elűzött parasztok összezsúfolt tömege városok peremkerületeiben, akik lakótömbökben élnek, teljesen kiszolgáltatva gazdáiknak, mind fűtés, víz és élelem tekintetében. Nincs tudata, sem emberi, sem nemzet. Ha lenne tudata, akkor tudná, hogy mint embernek vannak veleszületett jogai, úgy mint a szabad élethez, boldogsághoz és jóléthez. A proletároknak csak annyi joga van amennyit az állam, azaz a gazdái odalöknek neki, és amit bármikor vissza is vehetnek tőle. Nincsennek ünnepeik csak szabadnapjaik. A karácsony és a húsvét, ezek is csak számukra a pénzhez és a bevásárláshoz kötődnek.. Fő szabadnapjuk a május 1, de azt sem tudják hogy a gazdáik miért ünnepeltetik velük, de nem is érdeklik őket, csak az hogy van egy plussz szabadnapjuk amin tele szemetelhetik a környezetüket. Hiába különböző nyelven beszélnek, egyen kúltúrájuk van, ua. hamburgert eszik, ua úgy öltözködnek, ua zenét hallgatják és ua a tévéműsort nézik.

Egész életében hasznot termel, hisz betegen szülesztik meg, mert anyja és apja iszik és dohányzik. Így biztosítsjk hogy amit meg tudott takarítaní agyonhajszolt életében, azt felélje beteg időskorában.. Emellet mindenért adóznia kell, amit vesz, kap vagy örököl. Arra már nincs esze hogy elgondolkozzon azon hogy kié lesz a sok pénz, beéri azzal hogy a banké vagy államadósságra kell. Hogy kié a bank vagy kinek fizessük az államadósságot azon már nem gondolkozik hisz azt nem szokott."

2012. márc. 4. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem is gondoltam volna, hogy ennyi öntelt, pökhendi, sznob proli látogatja ezt az oldalt, pedig a lepontozásokat és kommenteket elnézve ez egyértelmű.

...Valóban elgondolkoztató kérdés, ki a proli! ;)

2012. márc. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!