Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan szerezhető meg a német...

Hogyan szerezhető meg a német állampolgárság?

Figyelt kérdés
Apukám német állampolgár anyukám magyar állampolgár. Én Magyarországon születtem. De szeretnék német állampolgár lenni, mert kinn szeretném folytatni a tanulmányaimat valamint a későbbiekben kinn is szeretnék letelepedni/dolgozni.
2012. febr. 19. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez esetben egyszerűen: ha az apa német állampolgár, a gyereknek automatikusan jár, ha a szülők házasok voltak a gyermek születésekor; el kell menni a német követségre, kérvényezni kell, de le kell adni apád anyakönyvi kivonatát, a házassági papírt és, ha apád szülei is németek, akkor az ő anyakönyvi kivonatukat.
2012. febr. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is pont ebben a helyzetben voltam, és 85-ben születtem Magyarországon, és kiderült, hogy már '92-ben automatikusan megkaptam az állampolgárságot.

Apukád telefonáljon be a nagykövetségre, mondja el a helyzetedet, és ott elmagyarázzák, mit kell tenni - lehet, hogy már állampolgár vagy, csak nem tudsz róla.

2012. febr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

nagyon szépen Köszönöm a gyors válaszokat. Azt tudtam hogy választhatok majd mikor elmúlok 18 éves de semmilyen levelet nem kaptam róla. Ezért nem is foglalkoztam vele. Csak most jött megint szóba :)

Még egyszer nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Nagy segítség volt :)

2012. febr. 20. 00:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, öcsém 94-ben született, ő neki is kettős állampolgársága volt 18 éves koráig, és akkor kellett volna választania - eredetileg, ugyanis megtarthatta mind a kettőt.
2012. febr. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak semmilyen papír nem érkezett erröl hogy választhatok úgyhogy ez is elég érdekes, hogy nem értesítenek erröl :S
2012. febr. 21. 00:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Minket se értesítettek, ezért kell betelefonálni.
2012. febr. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!