Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért hoznak nyilvánosságra...

Miért hoznak nyilvánosságra titkosított aktákat egy idő után ha alapból titkosították őket?

Figyelt kérdés
Szóval hallani olyanokat, hogy nyilvánosságra hoztak ilyen-olyan ügyeket (bármilyen esettel kapcsolatban) 40-50 meg nem tudom hány év után. Minek hozzák őket nyilvánosságra utólag ha egyszer már titkosították őket? Így mi értelme van ennek? Miért nem lehetne egyből megtudni amit egyszer úgyis elmondanak?
2012. febr. 20. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Mert nagy eséllyel már meghaltak azok, vagy már nem büntethetők, akik azokat a, legtöbbször bűnöket, elkövették.


Vagy pedig olyan technológiai/hadászati leírás van benne, ami már addigra bőven érvényét vesztette (pl Amerika második világháborús titkos haditervei. Réges-régen másfajta a csapatelosztás is, mostmár érdektelen).


Vagy olyan üzleti titok volt, ami ma már mindegy, hogy nyilvános-e, mert támadhatatlan.

2012. febr. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezek mondjuk érthetőek is, de mi van pl Rosewell-nél észlelt UFO üggyel? Vagy úgy egyáltalán az ilyen UFO témával kapcsolatos ügyekkel? Találtam egy ilyen cikket nem tudom mennyire lehet hiteles, de azért linkelem.


[link]

2012. febr. 20. 23:32
 3/5 anonim ***** válasza:
de a legtöbb ilyen aktát amit nyilvánosságra hoznak, szinte minden normális szó ki van húzva és akkor ugyan úgy nem lehet belőle semmit sem megtudni...
2012. febr. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ezek mondjuk érthetőek is, de mi van pl Rosewell-nél észlelt UFO üggyel?"


Ezt én sem értem minek titkosítani. Semmi értelme.

2012. febr. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Titkosítani csak fix időre lehet, illetve meg lehet hosszabítani bizonyos okokból.
2012. febr. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!