Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a történelmi háttere...

Mi a történelmi háttere annak, hogy a magyar forint ér a legkevesebbet, mint fizetőeszköz (valuta)?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy egy euró 300 forint. De olyan nincs, hogy egy forint XY valuta. Tudom, van olyan, mint a mongol tugrik az valamivel talán kevesebbet ér, de úgynevezett konvertibilis valuta egy sincs. Miért alakult ez így?

2012. ápr. 2. 13:04
 1/8 Shai-Hulud ***** válasza:

Ezek szerint te nem emlékszel az olasz lírára... :-)


Az "érték" szempontjából TÖKMINDEGY, hogy egy fizetőeszköznél hány nullát kell a végére írni. Az a fontos, hogy mennyire stabil az a pénz.


A gyakorlati használhatóság szempontjából tényleg nem jó, ha nagy értékekkel kell számolni, hiszen nincs értelme milliókban számolni, ha egy doboz gyufa kerül annyiba. De a fordítottja is igaz, azért akkora "felbontásúnak" kell lennie a pénznek, hogy ne csak százasával tudj gyufát venni...

2012. ápr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A pengő még szarabb volt, a ami napig vezeti az inflálódási "ranglistát" !
2012. ápr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A pengőről olvastam, hogy milyen volt. De azzal, hogy leváltották a forinttal, végül is nem sokat értünk el. Mert az sem sokat ér más fizetőeszközökkel szemben.


Tényleg nem emlékszem a lírára. Én már az eurón nőttem fel. :)

2012. ápr. 2. 13:21
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy magyar forint=8 régi olasz líra.

Mostanában is vannak hiperinflációk, pl asszem Zimbawében, ahol már nem is számolják, hogy mit adnak. Vesznek egy kávét és csak adnak egy köteg sokmillióst.

2012. ápr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

1 HUF ≈ 5 KRW

2012. ápr. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megnéztem az oldalt, hasznos volt.
2012. ápr. 2. 13:39
 7/8 anonim ***** válasza:
japán jen
2012. ápr. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
elöttem lévő !!! japán jen erősebb mint a forint
2012. nov. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!