Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Unió vagy konföderáció?

Unió vagy konföderáció?

Figyelt kérdés

Nemrégiben olvastam, hogy az ötvenes hatvanas évek fordulóján Charles de Gaulle olyan felvetéssel állt elő, amely nem egy kozmopolita európai egységben közelítette meg a kontinens jövőjét, hanem egy olyan konföderációban, melyben a tagállamok megtarthatják nemzeti szuverenitásukat, sokkal nagyobb függetlenséggel rendelkeznek, pár közös érdek tartja őket össze, mint a gazdaság.


Véleményem szerint, ez sokkal jobban működhetne, mint a mai Unió, mivel nem Brüsszelből szabnák meg, hogy itt milyen médiatörvény van hatályba, s ezt sorolhatnánk...


Mi a véleményed a témáról?



2012. ápr. 16. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jó dolog a politikai unió és tényleges egységre való törekvés. Hogy miért? Mert ha Magyarországon hatalomra kerül egy rakás idióta, akkor ez gátat szab nekik, hogy nem rombolhassák le teljesen az országot. Na persze ennek megvan az a hátránya, hogy le kell mondanunk érte teljes szuverenitásunk illúziójáról. Illúzió ugyanis, hogy Magyarország az EU nélkül független ország lenne. Még ha minden nemzetközi egyezményünket felbontanánk, és mindenhonnan kilépnénk, akkor se lehetnénk függetlenek. Na persze, ezt tudatosítani kellene magunkban(nem csak nekünk), és akkor jól is működhetne az EU.
2012. ápr. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem az számít, hogy nevezed az együttműködést. Azt kell eldönteni, hogy milyen szoros legyen a kapcsolat és ez a folyamat jelenleg is zajlik. Idő kell amíg kialakul. Az utóbbi években rengeteg új állam lett az EU tagja és ez sok problémát okoz. Nehéz olyan kompromisszumot találni, amely ennyi eltérő országnak megfelel.

A médiatörvényt, ahogy más magyar törvényt sem az Unió szabja meg. Az Unió kritizálta a médiatörvényt hiszen nem csak az EU alapelveivel, hanem más Magyarország által korábban elfogadott nemzetközi szerződéssel is szembe megy. Ha valamit elfogadunk, aztán azzal ellentétest akarunk csinálni, akkor nehogy már az legyen a rossz, aki ezt felrója nekünk.

2012. ápr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyértelműen Unió! Engem sosem érdekelt a "nemzet". Fizetem az adót, maradéktalanul teljesítem az állampolgári kötelezettségeim és kész, ennyi. Európa országai viszont túl kicsik, mind gazdaságilag, mind hatalom szempontjából, hogy felvegyék a versenyt a két Európányi USA-val, és a felemelkedő kolosszus hatalmakkal. Aki ez ellen voksol, az egy hanyatló Európára mond igent.
2012. ápr. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van három, magyar szemmel értékelendő körülmény az európai integrációval kapcsolatban.


1.) Mik az érdekérvényesítési lehetőségeink a modern világban, mik a nemzetközi céljaink? A regionális kapcsolatok ápolása a kulturális és etnikai kötődések miatt?

2.) Nemzetünk gazdasági alapjainak erősítése

3.) Kultúránk fennmaradása


Erre önállóan, egymagunkban képtelenek vagyunk. Amúgy sem lehetne teljesen önálló külpolitikánk, teljesen önálló gazdaságpolitikánk, teljesen önálló kultúrpolitikánk. Az EU-nak nevezett kompromisszum számunkra előnyös is lehetne, gazdasági, demográfiai súlyunknál nagyobb erővel vehetünk részt a döntésekben.


A magyar külpolitika történelmi szemmel nézve is az egyik legkudarcosabb Európában. Ráadásul az ország ereje miatt semmilyen relációban nem tudjuk érvényesíteni a szempontjainkat; hovatovább, a szomszédos országokkal ápolt rossz viszony miatt csak potenciális ellenségeink vannak, potenciális szövetségeseink nincsenek. Az EU ebből a szempontból nagyon nagy előny.


A magyar gazdaság teljesen életképtelen önmagában. A technológiai fejlődésből teljesen lemaradt, mindent importálunk. Még ha nem is így tennénk, akkor sem tudnánk magunktól előállítani. Egyszerűen képtelenek vagyunk rá. Egy, a jelenleginél fenntarthatóbb együttműködés az ország érdekeit szolgálná.


A magyar kultúra európai. A harmadik világ népessége olyan gyorsan növekszik, hogy könnyen elnyomná demográfiailag is Magyarországot. Sajnos ez bizonyos értelemben folyik is, a rengeteg harmadik világbeli bevándorlóval, akiket szerintem integrációra kellene kényszeríteni, vagy leginkább kitoloncolni.

2014. máj. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!